Terminátor ​– Megváltás (Terminátor filmkönyvek 4.) (Terminátor: Megváltás 1.) 11 csillagozás

A vég kezdete…

Könyvünk a Christian Bale főszereplésével készült, várva várt Terminátor: Megváltás című mozifilm regényváltozata.
A terminátorok történetének új fejezetében a végítélet napja után járunk, a Skynet elpusztította a világ emberi lakosságának nagy részét. Az Apokalipszis utáni világban az Ellenállás tagja, John Connor és az ifjú Kyle Reese folytatják a szörnyű harcot a túlélésért.

Az új mozifilm lenyűgöző története!

Eredeti megjelenés éve: 2009

Delta Vision, Budapest, 2009
272 oldal · ISBN: 9789639890381 · Fordította: Kleinheincz Csilla

KillerCat
Alan Dean Foster: Terminátor – Megváltás

Izgalmas volt ismét,elég gyorsan haladtam vele. Szeretem ezt a világot :-)

Nikolett_93

Izgalmas könyv volt.
Nagyon megszerettem Marcust, sajnáltam hogy egyik életében sem fogadták el.
Örültem, hogy nem olyan befejezést kapott, mint a film.

Kaosmagier
Alan Dean Foster: Terminátor – Megváltás

Most már értem miért nem érdemes egy amerikai akciófilmet könyvben elolvasni… A logikai bukfencek, amik a filmben csak pár másodpercesek (akár észre se veszed őket) itt hosszú mondatokban vannak taglalva, így sokkal nehezebb átsiklani felettük. Néha úgy éreztem, hogy maga az író is érzi, hogy ez a történet úgy hülyeség (bocs, amerikai akció-dráma) ahogy van, de hát nincs mit tenni, valamit le kell írni.

Az ötlet egyébként nagyon jó volt. Ha másért nem, ezért mindenképp érdemes volt elolvasni. A kivitelezés pedig… hát amerikai. Sok-sok (értelmetlen) lövöldözés, hülye és veszélyes hősködés, de persze a csúnya gépek a kritikus pillanatokban mindig alul teljesítettek, így végül minden jól alakult. spoiler
A történet első fele (ami az Ellenállók túléléséről szólt) jobban tetszett, ott kevesebb volt a logikai baki, hihetőbb volt a világ.

A történet lezárása meg végképp fura volt. spoiler de hát a történetnek konzekvensnek kellett lennie a folytatással :D

Ikarosz

Jó volt, érdekes volt.
Sokan leszólták a filmet is, amit én a könyv után néztem meg, olcsón adták DVD-n. és nekem az is tetszett. Más volt, mint a korábbi Terminatorok, de nem volt rossz.