Terminátor ​– Megváltás (Terminátor filmkönyvek 4.) (Terminátor: Megváltás 1.) 19 csillagozás

A vég kezdete…

Könyvünk a Christian Bale főszereplésével készült, várva várt Terminátor: Megváltás című mozifilm regényváltozata.
A terminátorok történetének új fejezetében a végítélet napja után járunk, a Skynet elpusztította a világ emberi lakosságának nagy részét. Az Apokalipszis utáni világban az Ellenállás tagja, John Connor és az ifjú Kyle Reese folytatják a szörnyű harcot a túlélésért.

Az új mozifilm lenyűgöző története!

Eredeti megjelenés éve: 2009

Delta Vision, Budapest, 2009
272 oldal · ISBN: 9789639890381 · Fordította: Kleinheincz Csilla

Nikolett0907 P>!
Alan Dean Foster: Terminátor – Megváltás

Érdekes és izgalmas volt.
És be kell valljam nem láttam a filmet.
Öreg hiba? Lehet, de engem jobban vonzanak a könyvek, mint a mozivászon.
A karakterekkel akadt némi problémám, nem igazán tudtam a helyükre illeszteni magam, ez egy kicsit rontott az olvasási élményemen.
Ugyanakkor mivel számomra újdonság volt az egész, igyekeztem beleképzelni magam ebbe a káoszba, ebbe az őrületbe.
Annyit sikerült elérnem, hogy az érdeklődésem megmaradt, így mindenképpen folytatni fogom a sorozatot.
Egy olvasásnak megfelelt.

KillerCat>!
Alan Dean Foster: Terminátor – Megváltás

Izgalmas volt ismét,elég gyorsan haladtam vele. Szeretem ezt a világot :-)

JustOneMorePage>!
Alan Dean Foster: Terminátor – Megváltás

Nem is tudom…épp úgy, akár a film, a könyv sem hozta számomra a korábbi részek élményeit. Lehet én vagyok a vaskalapos, de nem tud úgy magával ragadni a modern iromány, mint a régi korok írásai ebben a műfajban. Valahogy vonz a Vintage dolog.
Szerintem kéne egy könyv, ami a túlélőkről szól teljes mértékben, és nem a csitt-csatt, dirr-durr részekről.

Nikolett_93>!

Izgalmas könyv volt.
Nagyon megszerettem Marcust, sajnáltam hogy egyik életében sem fogadták el.
Örültem, hogy nem olyan befejezést kapott, mint a film.

Kaosmagier>!
Alan Dean Foster: Terminátor – Megváltás

Most már értem miért nem érdemes egy amerikai akciófilmet könyvben elolvasni… A logikai bukfencek, amik a filmben csak pár másodpercesek (akár észre se veszed őket) itt hosszú mondatokban vannak taglalva, így sokkal nehezebb átsiklani felettük. Néha úgy éreztem, hogy maga az író is érzi, hogy ez a történet úgy hülyeség (bocs, amerikai akció-dráma) ahogy van, de hát nincs mit tenni, valamit le kell írni.

Az ötlet egyébként nagyon jó volt. Ha másért nem, ezért mindenképp érdemes volt elolvasni. A kivitelezés pedig… hát amerikai. Sok-sok (értelmetlen) lövöldözés, hülye és veszélyes hősködés, de persze a csúnya gépek a kritikus pillanatokban mindig alul teljesítettek, így végül minden jól alakult. spoiler
A történet első fele (ami az Ellenállók túléléséről szólt) jobban tetszett, ott kevesebb volt a logikai baki, hihetőbb volt a világ.

A történet lezárása meg végképp fura volt. spoiler de hát a történetnek konzekvensnek kellett lennie a folytatással :D

Ikarosz>!

Jó volt, érdekes volt.
Sokan leszólták a filmet is, amit én a könyv után néztem meg, olcsón adták DVD-n. és nekem az is tetszett. Más volt, mint a korábbi Terminatorok, de nem volt rossz.

Popovicsp87 P>!
Alan Dean Foster: Terminátor – Megváltás

Akciódús regény, sajnos nem nyújtott többet a filmnél.
A befejezés ugyan kicsit eltér, ezért egy olvasást megér, de semmivel nem hozta hozzám közelebb sem a világot, sem az Ellenállást.

Delta Vision, Budapest, 2009
272 oldal · ISBN: 9789639890381 · Fordította: Kleinheincz Csilla