Ítélet (Humanx Nemzetközösség) 14 csillagozás

Alan Dean Foster: Ítélet

„Ahogy Azúr meglátta a közeledő lényt, azonnal pánikba esett. – Meneküljön! Fusson Evan, és meg ne forduljon! – Hé, várj egy pillanatig! – üvöltötte Orgell, de Azúr kirántotta és ledobta a földre a kommunikációs csápokat. A rettenetes szörny annyira közel járt már, hogy Evan tudta: képtelenség lenne elmenekülnie. Hirtelen valami megragadta a bokáját. Megpróbált kiszabadulni, a csápok azonban rabul ejtették, majd húzni kezdték egyenesen le a völgybe. Segítségért kiáltozott, de társai tehetetlenek voltak. Az óriási szörnyeteg közben felkészült áldozata fogadására. Hatalmas, fogatlan szája várakozva tátongott. Evan feleslegesen küzdött, nem kerülhette el a sorsát.”

Eredeti cím: Sentenced to Prism

Eredeti megjelenés éve: 1985

LAP-ICS, Debrecen, 1993
224 oldal · ISBN: 9637767762 · Fordította: L. Prince

Noro P>!
Alan Dean Foster: Ítélet

Újabb remek példája, hogyan próbáltak a borító segítségével Alien-regénynek eladni valamit, ami nem csak témájában, de még stílusában sem hasonlít rá. A fülszöveg címén semmitmondó idézeteket használók ellen pedig egyszer már a spanyol inkvizíció is felemelhetné a szavát. A könyv tulajdonképpen egyszerű felfedezős sci-fi: egy kutatót egyedül ledobnak egy ismeretlen bolygóra, ő pedig fura, de nem feltétlenül barátságtalan idegen lényekkel találkozik. Az eseményeknek akad néhány bizarr, nehezen komolyan vehető fordulata, és a stílus (vagy a fordítás) is kissé gyerekes. A maga idejében egyszer olvasható volt, de ma már nem ajánlanám.

Anna_Sera>!
Alan Dean Foster: Ítélet

Mivel a borítón ott figyel egy Alien,azt hittem ez a könyv is az alienfolyam egy darabja,de a regényben egy deka Alien sincs.Ettől még a könyv nagyon jó.Bár nem értem se a borítót,se a címet,semmiféle ítéletről nincs szó.Nagyon tetszett az a világ,amit az író a Prizmán megteremtett,persze csak könyvben,nem szeretném,ha igazából is olyan szilikátbogarak lennének,amik olyan kemények,hogy még kővel se lehet lecsapni őket.Mondjuk szilikátszunyogok léteznének,és sehogy se lehetne elpusztítani őket,na még belegondolni is szörnyű.Ez a képzelt élővilág pontos leképezése a földi világnak,itt is voltak gonosz, hataloméhes, buta,okos,jóindulatú,stb lények.A főszereplő Evan küldetése,hogy feltérképezze ezt a szilikátból lévő fényevő fazonok lakta bolygót.A feltérképezésben majd elpusztult,mert a fényevőknek ásványok is kellenek,mondjuk vas,ami a vérben bőven van.Akkor jött Azur ,egy roppant szimpi szilikát fazon, megmentette,és megismertette vele a bolygót.Sok izgalom és kaland után Evan a kelleténél jobban beilleszkedik lelkileg és testileg is,mivel a harcokban megsérült részeit az ottani orvosok szilikáttal pótolják.Aztán már nemcsak a veszélyes szilikátokkal kell megküzdeni,hanem a gonosz emberekkel is,akik gyarmatosítani akarják a bolygót.De a szilikátok tudják azt,amit az emberiség sajnos nem,egyesülni,és közösen harcolni , összefogva,úgyhogy nem sok esélye van a gyarmatosítóknak.

Virágszépe>!
Alan Dean Foster: Ítélet

Igazi klasszikus stílusú sci-fi. Egyedül egy ismeretlen világban, a Prizma bolygón. Even, a főszereplő, igazi magányos hős, felvállalja a kihívásokat. Különleges bolygóra kerül, ahol szinte lehetetlen életben maradni, de csak szinte… Tetszett az érdekesen felépített különleges világ és annak teremtményei.

Dávid_Kun>!
Alan Dean Foster: Ítélet

Marha jó könyv, a sci-fi rajongóknak kötelező!

Proud_Cody_Crybaby P>!

A könyvek szerepét átvették a chipek, melyek százszor, ezerszer több információt képesek tárolni, mint egy ódivatú, vaskos és súlyos könyv. Evan számára még mindig szokatlan volt, hogy a finom, vékony papír lapozgatása helyett egyszerűen csak egy chipet tartson a tenyerében. A könyvekből kellemes, megnyugtató érzés áradt, hangulatot sugároztak. A modern kor gyufásdoboznyi vívmányai azonban hidegek, idegenek voltak az ember kezében. Ezekből az apró csodaszerkezetekből kiveszett minden romantika.

26. oldal (LAP-ICS, 1993)

Virágszépe>!

Egymásra vagyunk utalva, gondolta. Barátság – jutott eszébe a rég elfeledett fogalom.