Az ​Igazság Ligája: A szög (Az Igazság Ligája: A szög 1.) 50 csillagozás

AZ IGAZSÁG LIGÁJA: A SZÖG
Eredeti megjelenés Az Igazáság Ligája: A Szög 1-3. számában, 1998 augusztus és októbere között.

A Világ legnagyobb hősei által alapított Igazság Ligája a védelmezők legerősebb csapata, amit ez a Föld fel tud mutatni. A megalakulásuk óta, egy hős mindig is kiemelkedett közülük, mint erkölcsi középpontjuk, útmutatójuk, és példaképük – Superman. És most, képzelj el egy világot az Acélember nélkül…

SUPERMAN, 13. szám
Eredeti megjelenés 1941. novemberében.
Amikor Íjász egy halálos fenyegetést követően megöl egy gazdag embert, a Daily Planet két újságírója, Clark Kent és Lois Lane a helyszínre sietnek nyomozni, de követi őket egy lelkes, új irodai gyakornok, aki ég a vágytól, hogy bebizonyítsa rátermettségét: Jimmy Olsen.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: DC Comics Nagy Képregénygyűjtemény Eaglemoss Hungary

174 oldal · keménytáblás · ISBN: 9788377186640 · Illusztrálta: Alan Davis, Mark Farmer

Batman · Csodanő · Lois Lane

Dominik_Blasir>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Némileg váratlan módon, de ezt tulajdonképpen élveztem.
Bevallom, a borító vitt félre: ez a túlzsúfolt, hősökkel és gonoszokkal, látványosnak szánt, de anatómiailag megkérdőjelezhető pózokkal teli kép nem sugallta éppen azt, hogy most egy nekem tetsző történetet fogok kapni. Aztán mégis így lett, de persze már a „What If” koncepció is tetszett: mi lett volna, ha Kenték autója defektet kap egy szögtől, így nem találják meg Clarkot.
Alan Davis szimpatikusan és látszólag elég átgondoltan extrapolál egy jelent és egy nagy konfliktust, ráadásul van is rá oldalszáma, hogy kellően kibontson mindent. Örültem, hogy ilyen sok szempontból meg tudta világítani a problémakört, érezhetően szinte mindenkivel foglalkozni akart – és valóban foglalkozott is, nem pedig csak díszletként és pillanatra feltűnő mellékfiguraként alkalmazott mindenkit. Tisztességesen kifejtett karakterérzésekkel egy ilyen sok szereplőt mozgató képregényben már régen nem találkoztam, pedig mind Batman, mind mondjuk a Marsbéli Vadász személyes drámája is hatásos volt, ráadásul a történetben sem csak arra ment ki a játék, hogy minél többet üssék egymást a szereplők (vagy ha mégis, akkor sem tartott túl sokáig, és volt érdemi hatása).
Külön tetszett, hogy úgy foglalkozott a kozmikus ügyekkel, hogy közben nem vesztette el a fókuszt: végigvitte a szög következményeit, de a visszaváltás következtében továbbra is hihető és átérezhető maradt minden probléma.
A sok karakter ellenére is fókuszált, sőt, figyelmezett cselekmény, ügyesen végigvitt koncepció és látszatkonfliktusok helyett értelmes tragédiák: meglepően élvezetes, tényleg.

Kilgores>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Az a jó az Elseworlds (és hasonló egy-két kötetes What if..? és párhuzamos univerzumos) történetekben, hogy nem köti őket több évtizednyi kontinuitás, kvázi bármit megtehetnek. Jelen esetben ez az Igazság Ligája történet, ami felvonultatja a DC univerzum színe-javát, egy egyszerű mondókából indul ki, amit valószínűleg többen is ismernek: egy szög miatt egy ország elveszett. Vagy ebben a történetben, egy szög miatt nem Kenték találták meg Kal-El podját.
A történet erőssége, hogy jól átgondolt motivációkat ad a főbb szereplőnek, képes sok évnyi DC olvasás után is meglepni, szórakoztatni. Továbbá imádom Bruce és Selina párosát (sűrgősen neki kell állnom a King sornak..).
A gyűjtemény erősebb darabjai véleményem szerint az ilyen, jobban megválogatott történetek. Megállja magában a helyét, olyan történetet tartalmaz, ami máshol nem biztos, hogy leadásra kerülne. Igaz maradt pár elvarratlan szál, ezt a készítők is felismerték és nekünk sem kell vészesen sokat várnunk rá, mert továbbra is követve az angol sorrendet a 49. bizony a JLA: Another Nail lesz.

LoneWolf>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Valami gyors és velős DC olvasmányra vágytam, így mivel legutóbbi kötet végén ismét belefutottam az aktuális sztori ajánlójába, illetve az itteni csillagozások is meggyőztek arról, hogy erre érdemes időt szánni, hát belevágtam.
Nem bántam meg. Mindenképp az Eaglemoss gyűjtemény egyik legjobb darabja az eddig kiadottak közül, bár még így is találni jobbakat. Mindenesetre tetszett ez a pillangó hatáson alapuló, alternatív idővonal, ahol a Red Son és a Flashpoint sztorihoz hasonlóan nem Kenték találnak rá Kal El-re. Szépen, egy nagy rejtélyre építkezett az egész, miközben tragédiák is történtek, plusz rengeteg hős kivette részét a cselekményből. Külön örültem, hogy ebben a kötetben Hawkgirl is kicsit nagyobb szerephez jutott, illetve a Doom Patrol cameo-t is szívesebben fogadtam, mióta befejeztem a TV széria 1. évadát.
Erősen akciódús történetről van egyébként szó, de ez szerencsére nem megy a kötet rovására, ráadásul a rajzok is igazán mutatósak. A szerkesztést / fordítást is érintve, megnyugvás volt, hogy ez az Eaglemoss egy jobban sikerült munkája lett, pár apróbb elütést, illetve furcsa nevet leszámítva. (Pl. gőzöm sem volt róla, hogy ki lehet a „Filozófus”, míg meg nem említették a valódi nevét – Clifford DeVoe – melyből rögtön beugrott, hogy a Flash 4. évadából ismert „Thinker”-ről van szó.)
Ajánlott mindazoknak, akik szeretik az alternatív dimenziós / idősíkos sztorikat, illetve nem bánják, ha egy történetben nincs igazán központi fókusz, hanem egyszerre kismillió karakterrel foglalkozik. (Mondjuk a legtöbb csapatra épülő sztori eleve ilyen.)

ftamas>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Igazából nem a kedvenceim a „mi lenne ha” történetek. Viszont azt elismerem, hogy sok jó kisülhet belőle, ha nem köt az univerzum.
Ez után a kötet után hiányérzetem van. Ha már csinálnak egy alternatív történetet, akkor megírhatnák jobban. Most nem mindegy, hogy a Liga Superman nélkül, vagy vele zúz?
Ugyanis az egész történet egy nagy bunyó. De legalább szép…

Batman szála viszont kifejezetten jól sikerült!

EmeseGx>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Ebben a történetben az volt a leglenyűgözőbb, ami miatt akartam írni róla, hogy egyszerre szólt bólygók közötti háborúról, városok lerombolásáról, politikáról és Bruce Wayne-ről, aki gyászol (a változatosság kedvéért) és szerelmes. De milyen szépen meg volt csinálva a szerelmi szál! Sokkal érdekesebb volt mint a háborúk.
Jó történet, de számomra egyáltalán nem egy különösen emlékezetes darab.

Achilleus_atya>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Első látásra, a rajzok alapján az Igazság Ligája: Első Év ugrott be, ezért kicsit féltem hogy mennyire fog tetszeni. De végül tetszett! Szerencsére nem egy szokásos történetet olvashattunk, jó volt kitérni egy kicsit a monoton történetek közül. Hagyott hátra néhány kérdést, remélem lesz valami féle folytatása, ha nem feltétlen ennek a történetnek, de a sorozozatnak. :)

Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Nagyon tetszett ez a sztori, kár hogy olyan sokszor le kellett tegyem olvasás közben. Hosszú stresszes időszak után nagyon jó kikapcsolódást nyújtott, és számomra sok idő után először itt minden egyben volt. Azt hittem, hogy a rajzokat nem fogom szeretni, de nagyon is illettek ehhez a történethez, így sikerült megkedvelni, de ehhez az is kellett, hogy ne utasítsam el élből. (Ami néha nagyon nem könnyű.) Örülök, hogy mélyebb gondolatokat is feszeget, azt hittem, hogy egy nagy csihi-puhi lesz az egész. Pozitívan csalódtam. :)

Léczfalvy_Lili>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Tulajdonképpen egy egészen élveztes etapja volt a sorozatnak. Kicsit kilógott minden karakter a „komfortzónáján” kívülre amivel végig tartotta is, hogy figyeljek a kötetre, és ne merüljek el túlzottan a részletekben. Bónus pont, Francis Bacon említése.

katoband>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Szükség van az olyan történetekre ezekben a szuperhős univerzumokban, amelyekben kicsit más, kicsit a szokásostól eltérő környezetben kell helyt állniuk a főszereplőknek. Itt is érezhetően bátrabban nyúl a főhősökhöz az író, hiszen nem kell tekintettel lennie a fősodorra, nem gond, ha meghal egy-két fontos szereplő. Néhol túlzásnak éreztem a kozmikus cselekményt, és túl sok szereplőt is zsúfoltak a történetbe, de alapvetően nagyon jól sikerült képregényt olvastam.

Tündérlányka>!
Alan Davis: Az Igazság Ligája: A szög

Rá kellett döbbenem, hogy inkább vagyok könyv párti, mint képregény párti.
Tetszenek a rajzok, jók a történetek is, egyszerűen csak ennél kicsit történetesebb, regényesebb történetekhez szoktam. Szeretem ha picit több a cselekmény.
Ezek nek inkább képernyőre való sorozatok, filmek.
Ettől függetlenül élveztem az olvasását.

Sylvanas_Windrunner>!

Elbuktam, mint az igazság és igazságosság jelképe? Csak a politikusok játékszere volnék? Kirakatbábu a fényképeikre?

Kapcsolódó szócikkek: Csodanő
Sylvanas_Windrunner>!

Maga saját magának a legnagyobb ellensége, Batman. Annyira elvakítja a saját keresztes hadjárata, hogy közben valódi okot szolgáltat a médiának, hogy a metahumánokat szörnyként mutathassák be.

Kapcsolódó szócikkek: Batman · Lois Lane

Az Igazság Ligája: A szög sorozat · Összehasonlítás