A ​halott madarak nem énekelnek (Flavia de Luce rejtélyei 6.) 85 csillagozás

Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

1951 ​egy tavaszi reggelén a tizenegy éves kémikus és szépreményű detektív, Flavia de Luce és kis családja a vasútállomásra igyekszik, hogy ott várja régen elveszett édesanyja, Harriet visszatérését. Amikor azonban a vonat begördül a kicsiny angol falu, Bishop’s Lacey állomására, Flaviát hirtelen megszólítja egy magas idegen, aki egy rejtélyes üzenetet suttog a lány fülébe. Pillanatokkal később a férfi holtan végzi, valaki a tömegből titokzatos módon a begördülő vonat elé löki a szerencsétlent. Ki lehetett az idegen, mit jelentettek a szavai, és miért éppen Flavia fülének szánta őket? Odahaza, Buckshaw falai között, a de Luce család romos birtokán Flavia megint csak próbára teszi nyomozói képességeit. Rábukkan a padláson egy régi filmtekercsre, és követni kezdi a felfedezés során talált nyomokat, így sikerül is fényt derítenie a de Luce klán legféltettebb titkaira, amelyek nem kisebb személyt, mint magát Winston Churchillt is érintik. Családja, barátai és a Belügyminisztérium egyik… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Dream Válogatás Maxim

Maxim, Szeged, 2017
312 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632617367 · Fordította: Robin Edina

Ophélia de Luce · Szent-Györgyi Albert

Jagika P>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Ó, csalódott vagyok! Egy kicsit a történetben spoiler. spoiler Meg abban is, hogy sajnos a magyar kiadó nem tervezi a folytatás megjelentetését. Kár.
Mindenesetre valóban lezárult egy korszak Flavia életében. Vége a gondtalan gyerekkorának: spoiler. Ez volt a legszomorúbb hangulatú kötet, a gyász és a fájdalom elég keserűvé tette…

meseanyu P>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Nagyon hangulatos volt ez a rész, és számomra izgalmas is, főleg, hogy a közepe táján volt egy mozzanat, ami miatt kicsit bosszankodtam, mert olyan elmaszatoltnak, indokolatlannak tűnt az a jelenet és az utána jövő dolgok, de valószínű jó volt ez így, mert ez adta meg a feszültséget a történetben, ami engem, mint olvasót továbbvitt. Egészen új megvilágításba került sok minden, és először azt gondoltam, hogy talán vége is a sorozatnak, de látom, hogy nem, mert az angolul már megjelent következő részben új vízekre evezünk. Ennek mondjuk nagyon örülök, mert hiányzott volna Flavia. :-)))

kellyolvas P>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Flavia komolyabb lett ebben a részben, immár pár hét választja el a 12. szülinapjától, tehát már hivatalosan is elhagyja a 11 éves jelzőt. Rá kell döbbennie, hogy a családja sok mindent eltitkolt előle, de az események következtében már neki is meg kell ismernie a családtagjai múltját. Flavia átlagon felül intelligens, remekül nyomoz és sorra rakja egymás mellé a kirakós darabkáit. Ebben a részben apjával is szót ért, és kiderít számos múltbéli eseményt, amely magyarázatot ad Dogger családjukhoz való viszonyára.
Az érzelmek egy másik kategóriába esnek. Picit nehéz ebből a szempontból vizsgálni Flaviát, hiszen egész életében vágyott megismerni az anyukáját. Most egyszerre sok emléket ébreszt fel, ezek persze nem a sajátjai, de a filmfelvételeken, a jegyzetekben találtak alapján hirtelen közelebb kerül az anyukájához, egyre jobban megismeri, ki is volt ő valójában, nem véletlenül volt akkor és ott, ahol eltűnt tíz évvel ezelőtt.
Ha az előző rész vége függővég volt, akkor ez duplán az! Flavia élete gyökeresen megváltozik a hetedik részben, ezt már előrevetíti a szerző, alig várom, hogy olvashassam. Alan Bradley 10 részre írta alá a szerződést, a briteknél eddig 8 jelent meg, a kilencedik idén februárban érkezik. Nagyon remélem, hogy a Maxim Kiadó végigköveti majd ezt a sorozatot, minden egyes rész remek szórakozás volt eddig is. Ez a hatodik kicsit szomorkásabb, de ez nem feltétlenül baj, nekem például eddig ez a kedvenc részem, és pont attól jó, hogy más, hiszen nem lehet örökké 11 éves ez a kislány, a világ változik, kinyílik előtte. Én biztosan vele tartok a további négy vagy akár több részben is.

Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Ez a kötet más, mint az eddigi részek. Nincs benne a klasszikus értelemben vett nyomozás, ám mégis nagyon-nagyon sok minden kiderül. Sajnos elég komor hangvételű egy könyv, de én nem gondolom, hogy ez baj lenne, hiszen a téma amit feldolgoz is nagyon szomorú. Flavia egyre jobban kilép a gyerekkorból, hiszen már majdnem 12 éves. Ebben a részben is zseniális, ahogy egymás mellé rakja a kirakós darabkáit, és szépen lassan egyre jobban megérti a családja titkait és múltját. Viszont mindezek mellett is a szívem szakad meg érte, főleg amikor olyanokat ír, hogy megölelné az édesapját, de nem teheti. Hibába zseni, és hiába koravén, mégis csak egy 12 éves kislány, aki vágyik a családja szeretetére, annak ellenére is, hogy a legtöbbször gondolatban megmérgezi a testvéreit. Nagyon izgatottan várom a következő részt, hiszen Flavia életében hatalmas változás fog bekövetkezni. Nem tudom, hogy melyik szálon fog tovább menni a történet, de az biztos, hogy ez volt az egyik eddigi legjobb rész. A fél csillagot csak azért vontam le mert a spoiler túlontúl szívbe markoló volt. Izgatottan várom, hogyan is fog alakulni Flavia élete, de az teljesen biztos, hogy a következő részekben még több titok fog fényderülni a családja, és különösen az édesanyja múltjára.

Gabye>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Nekem ez a sorozat amolyan „kabátkönyv” – hogy nálamnál okosabb molytársam szóhasználatával éljek. Amolyan jolly joker, mert bármikor kerül sor egy-egy részre, mindig jól szórakozom, és még az olvasási válságból is kirángatott. Szeretem ezt a koravén kislányt, még ha néha nem is értem a kémiai eszmefuttatásait. És valahogy az egész sorozatnak azt az ódon hangulatát.
Ebben a részben kicsit más irányba kanyarodunk, a klasszikus értelemben vett nyomozás helyét másfajta megoldára váró rejtély veszi át, de az író megint ügyesen keveri a lapokat nekem pedig csak annyi a dolgom, hogy szépen figyeljek, összerakosgassam a mozaikokat Flaviával együtt és közben jól szórakozzak. Mission completed – again.

smetalin>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Ej, hát nem is tudom mit gondoljak………
Ez a rész lerántja a titkot a család múltjáról, Harriet a régen eltűnt édesanya is „előkerül”. Tulajdonképpen gyilkosság is történik vagy baleset? de nekem mégis kicsit döcögős volt most ez a rész. Kevés párbeszéd sok-sok monológ Flavia részéről és persze a kémiai magyarázatok. Kicsit felturbózhatta volna még valamivel az író, mert jól van hogy megtudjuk mi történt Harriettel és a család a II. v.h.-ban milyen szerepet töltött be, de ennyi, és mindezt egy kicsit unalmasan leírva. Valami még kellett volna!!!

btunde P>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Ez elég morbid. A gyerekeimnek szerintem tetszeni fog pár év múlva. Én a magam részéről nem értem a 91%-ot. Feltételezem a rengeteg információnak köszönhető, amit tartalmaz. Igazából egy gyerek MacGyver-lány kalandjai.

Habók P>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

No, ez már más, mint az eddigiek. Eddig a halott kívülálló volt, a gyilkosság csak egy megfejteni való feladat volt. Most viszont családon belül… Ez mindenkinek fáj. Így aztán sötét, és komor az egész. (És ezúttal zavar benne a zseni kislány tudománykodása.) Sok utalás mostantól lesz világos, de máris indul az új korszak felvezetése. Kár, hogy magyarul nem fogok hozzájutni…

Kicsibogár>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Bradley kicsit megfáradt,vagy most nekem nem volt ehhez humorom.
A kémiás részek feküdtek, nagyon is legyen szó film-előhívásról, vagy mérgekről. AZ alapsztori viszont nekem lassú volt és vontatott.

Agatha>!
Alan Bradley: A halott madarak nem énekelnek

Most hogy tehet ilyet velem a kiadó?
Miért hagyta pont ennél a résznél abba?
Már épp kezdtem megszeretni a kémiát spoiler, Flavia úgy tudja mindezt tálalni, hogy megragad bennem. Mert tudtátok, hogy a maniókából ciánt lehet előállítani? A kávéból meg filmelőhívó folyadékot?
És az első pár oldal zseniális volt spoiler. És utána is izgalmas volt, egy kémhistóriába keveredünk, nagyon sok minden derül ki Flavia családjáról, Felicity néni nagy kedvencem lett. Picit csalódott vagyok, mert azért simán kitaláltam, hogy ki a gonosz, annyira nem volt megbonyolítva, viszont kárpótolt a történet tálalása, Flavia szokás szerint megint az őrületbe kergetett mindenkit.

ScarlettBlair>!

Akadnak pillanatok az ember életében, amikor le kell nyelnie a félelmeit, és egyedül kell nekivágnia a kihívásoknak.

ScarlettBlair>!

-Mihez fogunk most kezdeni, Dogger?
Jogos kérdésnek éreztem. A mérhetetlen rémségek után, amelyeken Dogger keresztülment, bizonyára ért a reménytelen helyzetek kezeléséhez.
-Megvárjuk, mit hoz a holnap- hangzott a válasz.
-De… mi lesz, ha a holnap még a mánál is rémesebb?
-Akkor megvárjuk, mit hoz a holnapután.
-És így tovább?
-És így tovább- felelte Dogger.

BaDGiRLiE>!

Apám sohasem tette kirakatba a szívét. Igazság szerint néha még el is töprengtem, vajon magánál hordja-e egyáltalán.

ScarlettBlair>!

Saját meglátásom szerint, ha a drága anyatermészet azt szerette volna, hogy élénkvörös ujjhegyekkel parádézzunk, akkor úgy intézte volna a dolgot, hogy a vérünkkel kifelé szülessünk meg.

ScarlettBlair>!

Hewitt felügyelő kihallgatási módszereinek gondos tanulmányozása vezetett arra a felismerésre, hogy a csend olyan kérdőjel, amelyet az ember képtelen figyelmen kívül hagyni.

Erzsébet_Szászi>!

Akadnak olyan hangok az életben, amelyeket sohasem volna szabad hallania egy gyereknek – jóllehet már nem igazán vagyok kisgyerek –, és a legszörnyűbb mind közül egy szülő keserves sírása.

Erzsébet_Szászi>!

Nem volt igazán sportszerű húzás Feely hiúságára apellálni, de hát szerelemben, háborúban és makacs nővérek manipulálásában nincsenek szabályok

Kapcsolódó szócikkek: Ophélia de Luce
Erzsébet_Szászi>!

Az évek során rájöttem, hogy az igazán nagy elme egyik legfőbb sajátossága, hogy bármikor képes ostobaságot színlelni.

SchizoVampire P>!

Miért idézik az emberek folyton a Hamletet, amikor okosnak akarnak látszani?

altagi P>!

Daffy viszont éppen mostanában olvasott fel nekünk válogatott szemelvényeket a Lady Chatterley szeretője című regényből, amely egészen érdekes részletekkel szolgált, már ha az ember érdeklődik egyáltalán a vidéki házak iránt, ha pedig mégsem, akkor viszont túl sok benne a szirupos ömlengés.