Görögök 37 csillagozás

Alain Quesnel: Görögök

Az istenek és istennők az Olümposz megközelíthetetlen csúcsáról szemlélték az embereket, és csodatetteikkel beavatkoztak életükbe. Egy oroszlánbőrbe öltözött óriás – hegyeket és völgyeket bejárva – legyőzte a rémítő szörnyeket, és mesés próbákat állt ki. A legnagyobb hősök küzdöttek elszántan a világ legszebb asszonyáért. Egyikük, Odüsszeusz, tíz esztendei tengeri bolyongás után tért vissza otthonába. E csodálatos történetek szájról szájra jártak a régi görögök között, de különös és izgalmas világuk bűvkörébe vonja napjaink emberét is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mítoszok és legendák Lilliput

Lilliput, Budapest, 1996
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637839674 · Fordította: Thimar Márta · Illusztrálta: Jean Torton
Gulliver, 1992
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637447504 · Fordította: Thimar Márta · Illusztrálta: Jean Torton

Csilla‿ P>!
Alain Quesnel: Görögök

Ez a könyv a kisiskolások részére nyújt mitológiai alapismereteket. Az érdekes legendákat szép illusztrációk egészítik ki, amelyek méginkább segítenek megérteni a történteket. Megszerettem a sorozatnak ezt a részét és el is döntöttem, hogy egy saját példányt is beszerzek belőle.

danlin>!
Alain Quesnel: Görögök

Tetszett ez a könyv, sok olvasmányosan írt történetet tartalmaz a görög istenekről és hősökről. Nekem nem sok újat mondott, de a célközönséget jól elszórakoztathatja a sok kaland. A görög főistenek közül többen megjelennek, legtöbben Zeusz, de több hős történetét is leírták, pl Héraklész vagy Odüsszeusz életét megismerhettük. Tetszett, hogy záró részként történészként is foglalkoztak a történtekkel: volt-e trójai háború, milyenek a görög szentélyek vagy valóban nagy hatása volt-e a jóslatoknak. Az illusztrációk illettek a rövid, tömören összefoglalt történetekhez és a célközönséghez.

Bellatrissa>!
Alain Quesnel: Görögök

Szép darab ez is, mint az egyiptomi. A képek gyönyörűek, a történetek között akad szintén sok híres, de volt pár kevésbé ismert, például az özönvíz görög verzióját érdekesnek találtam.

levendulalány>!
Alain Quesnel: Görögök

Nem az igazi… Nyilván, gyerekeknek van, de akkor is volt itt-ott hiányérzetem.

pelikanbence>!
Alain Quesnel: Görögök

1997-ban kaptam még ! A görögök mítoszát tárta Elém. IMÁDOM EZT A REGÉNYT/REGÉNYGYŰJTEMÉNYT !!!! :))))

Nashira>!
Alain Quesnel: Görögök

Gyönyörűen illusztrálja a görög legendákat, istenek és halandók kalandjait. Amikor ezt az időszakot tanultuk töriből és irodalomból, mindig elővettem és elolvastam a kedvenc történeteket. Szeretném majd megszerezni a sorozat többi kötetét is.