Görögök 21 csillagozás

Alain Quesnel: Görögök

Az istenek és istennők az Olümposz megközelíthetetlen csúcsáról szemlélték az embereket, és csodatetteikkel beavatkoztak életükbe. Egy oroszlánbőrbe öltözött óriás – hegyeket és völgyeket bejárva – legyőzte a rémítő szörnyeket, és mesés próbákat állt ki. A legnagyobb hősök küzdöttek elszántan a világ legszebb asszonyáért. Egyikük, Odüsszeusz, tíz esztendei tengeri bolyongás után tért vissza otthonába. E csodálatos történetek szájról szájra jártak a régi görögök között, de különös és izgalmas világuk bűvkörébe vonja napjaink emberét is.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mítoszok és legendák

Lilliput, Budapest, 1996
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637839674 · Fordította: Thimar Márta · Illusztrálta: Jean Torton
Gulliver, 1992
48 oldal · keménytáblás · ISBN: 9637447504 · Fordította: Thimar Márta · Illusztrálta: Jean Torton

Bellatrissa
Alain Quesnel: Görögök

Szép darab ez is, mint az egyiptomi. A képek gyönyörűek, a történetek között akad szintén sok híres, de volt pár kevésbé ismert, például az özönvíz görög verzióját érdekesnek találtam.

levendulalány
Alain Quesnel: Görögök

Nem az igazi… Nyilván, gyerekeknek van, de akkor is volt itt-ott hiányérzetem.

pelikanbence
Alain Quesnel: Görögök

1997-ban kaptam még ! A görögök mítoszát tárta Elém. IMÁDOM EZT A REGÉNYT/REGÉNYGYŰJTEMÉNYT !!!! :))))

Nashira
Alain Quesnel: Görögök

Gyönyörűen illusztrálja a görög legendákat, istenek és halandók kalandjait. Amikor ezt az időszakot tanultuk töriből és irodalomból, mindig elővettem és elolvastam a kedvenc történeteket. Szeretném majd megszerezni a sorozat többi kötetét is.