Ce ​se întâmplă în iubire 1 csillagozás

Alain de Botton: Ce se întâmplă în iubire

Autorul bestsellerurilor Eseuri de îndrăgostit și Sex, shopping și un roman ne seduce din nou: Ce se întâmplă în iubire imaginează, cu umor, înțelepciune și sensibilitate, cursa cu obstacole a unei relații de lungă durată.

Se poate trăi în cuplu aşa cum spune povestea: „fericiți până la adânci bătrâneţi“? Ştim ce dubii au pesimiştii, ştim şi ce euforie candidă îi animă pe optimişti. La mijloc, aşa cum îi stă bine adevărului, se găseşte punctul de vedere al unui scriitor versat în arta de-a diseca romantismul, anxietatea şi succesul. Ce se întâmplă în iubire este o poveste incitantă despre întâlnirea dintre iluziile pe care ni le ţesem şi foarfeca realităţii.

Eredeti megjelenés éve: 2016

Humanitas, Bukarest, 2017
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786067791693 · Fordította: Radu Paraschivescu

ÁrnyékVirág>!
Alain de Botton: Ce se întâmplă în iubire

Alain de Bottont a School of Life videókon keresztül ismertem meg, és az első általam olvasott könyve elég kiábrándító volt. De mivel az első élményem vele kapcsolatban abszolút pozitív maradt, tovább próbálkozom. Mi történik a szerelemben? Hát nem ezt szeretnénk tudni mindannyian?
A könyv Rabih és Kirsten kapcsolatát mutatja be, a megismerkedés, randizás, szerelembe esés után jön a házasság, gyerekek, munka, kiábrándulás, megcsalás, újra egymásra találás és két ember közötti mély szeretet ezernyi apró fent és lent pillanata.
A történetet gyakran megszakítja egy-egy bekezdés erejéig Alain magyarázata, hozzáfűzése az éppen adott szituációhoz. Hogy mi mozgatja őket, miért reagálnak úgy, ahogy – és nem lehet nem magunkra ismerni bennük.
Alain de Botton nem lett kedvenc, de továbbra is ott van azoknak a szerzőknek a listáján, akiket muszáj figyelemmel követnem.