Kellemetlen ​igazság 9 csillagozás

A bolygónkat fenyegető globális felmelegedés, és leküzdésének lehetőségei
Al Gore: Kellemetlen igazság

Al ​Gore, az Egyesült Államok korábbi alelnöke harminc éve foglalkozik a globális felmelegedés kérdésével. A 2000. évi – számára sikertelen – elnökválasztás óta legfőbb feladatának a klímaváltozással kapcsolatos ismeretterjesztést tekinti. Az elmúlt hat évben beutazta a világot, felkereste a bolygó azon területeit, ahol a változás jelei kézzelfoghatóak, és sokszáz előadást tartott annak érdekében, hogy az összegyűjtött információkat megossza az érdeklődőkkel. Az előadások kibővített anyagából készült könyv minden olvasó számára érthetően és meggyőzően mutatja be, hogy a jelenleg zajló globális felmelegedés nagy részéért az emberiség a felelős, és ha nem cselekszünk gyorsan, a következmények visszafordíthatatlanok lesznek, világunk katasztrófák láncolatán fog átesni. „Az évek során sokat tanultam erről a témáról. A világ legjobb tudósait olvastam és hallgattam, akik egyre szörnyűbb figyelmeztetéseket tettek közzé. Aggódva figyeltem, ahogy a válság minden várakozásnál gyorsabban… (tovább)

Eredeti cím: An inconvenient truth

Eredeti megjelenés éve: 2006

Göncöl, 2006
330 oldal · ISBN: 9789639183599 · Fordította: Gadó György Pál, Kézdy Edit

Szencsike P>!
Al Gore: Kellemetlen igazság

Al Gore: Kellemetlen igazság A bolygónkat fenyegető globális felmelegedés, és leküzdésének lehetőségei

Mintha egy prezentációt látnánk, ahol fel-felvillannak a legfontosabb kérdések. Válaszokat nem feltétlen kapunk, de gondolatébresztésnek mindenképpen jó. Közérthetően beszél a globális felmelegedésről, néha kicsit egyoldalúan fogalmaz, de politikus írta :)

Darkshade>!
Al Gore: Kellemetlen igazság

Fél csillag minusz, mert részben kampánykönyv.

_ada >!

Mindenünk megvan a válság megoldásának elkezdéséhez, talán csak a cselekvési szándék hiányzik. De a tenni akarás maga is egy megújúló erőforrás.

_ada >!

A kérdés az, hogy kik vagyunk mi, emberek. A kérdés az, hogy képesek vagyunk-e átlépni saját korlátainkat, fel tudunk-e nőni a feladathoz. Most arra van szükség, hogy a szívünkkel és az eszünkkel is lássunk.