A ​divat története a 18-20. században 6 csillagozás

A Kyoto Costume Institute gyűjteménye
Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században

Ruha ​teszi az embert. Szári, kimonó vagy üzleti öltöny: az öltözék mindig viselője kultúrájáról, társadalmi rangjáról, személyiségéről vagy vallásáról árulkodik. A Kyoto Costume Institute a viselet történeti, szociológiai és művészi jelentőségével foglalkozik. Az 1978-ban alapított KCI a világ egyik leggazdagabb ruhagyűjteményével rendelkezik, melyet világszerte számos kiállításon mutat be. Elsősorban a nyugati divatú női öltözékeket gyűjti a 18. századtól napjainkig, történeti kosztümöket, alsóneműt, cipőket és divatkellékeket. A könyv, melyet az olvasó a kezében tart, lenyűgöző időutazás háromszáz év divattörténetén keresztül: köszönhető ez a múzeum archívumában őrzött kitűnő fotóknak, melyek speciális bábukon mutatják be a nagy szakértelemmel összeválogatott ruhákat. A gyűjtemény a női divat változásait mutatja be olyan ritka kincsekkel, mint a 17. századi vasfűző és a 17. századi hímzett ruhaderék, egészen napjaink divatkreációiig, Yves Saint Laurent-ig és Calvin Kleinig. A… (tovább)

Taschen, Köln, 2003
736 oldal · ISBN: 3822825832 · Fordította: Gabos Erika

Nienna001 MP
Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században

Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században A Kyoto Costume Institute gyűjteménye

Tudtam szeretni ezt a súlyzó nehézségű, nagy alakú könyvet, amit csak hason fekve lehetett olvasni, mert a hasamra rakva nyomott :D :D

Gyönyörű ruhákkal rendelkezík a Kyotoi gyűjtemény, nagyon szívesen elmennék élőben is megnézni. Tényleg szemléletes volt, és olvasmánynak is élvezetes. Több karc is született belőle a Divattörténet zónába eddig, és még fog is.

A 18. századtól kezdi a divatbemutatását, amely századot megszeretette velem. Eddig valahogy kicsit hűvös volt a viszonyom a korszakkal (team 19-20. század), de tágított a látókörömön, ami nagy érdeme a könyvnek. Minden leírt tényhez volt ruha, sok esetben még a részleteket is külön kinagyították, meg lehetett figyelni őket.

Ajánlom minden érdeklődőnek. Nézzetek szét, hátha a könyvtáratokban megvan, mert a könyvhöz nem lehet egykönnyen hozzájutni. De akkor is kihívás elfogadva :D

szeretemakönyveket
Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században

Lenyűgöző kivitelű könyv, telis-tele korabeli ruhákról készült profi fotókkal. Ritkaság, az ilyen témájú könyvek általában rajzokkal, vagy festményekkel próbálják bemutatni az öltözékeket.

Snowberry
Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században

Gyönyörű könyv, igényes fotókkal, jól látható részletekkel.