Ruha teszi az embert. Szári, kimonó vagy üzleti öltöny: az öltözék mindig viselője kultúrájáról, társadalmi rangjáról, személyiségéről vagy vallásáról árulkodik. A Kyoto Costume Institute a viselet történeti, szociológiai és művészi jelentőségével foglalkozik. Az 1978-ban alapított KCI a világ egyik leggazdagabb ruhagyűjteményével rendelkezik, melyet világszerte számos kiállításon mutat be. Elsősorban a nyugati divatú női öltözékeket gyűjti a 18. századtól napjainkig, történeti kosztümöket, alsóneműt, cipőket és divatkellékeket. A könyv, melyet az olvasó a kezében tart, lenyűgöző időutazás háromszáz év divattörténetén keresztül: köszönhető ez a múzeum archívumában őrzött kitűnő fotóknak, melyek speciális bábukon mutatják be a nagy szakértelemmel összeválogatott ruhákat. A gyűjtemény a női divat változásait mutatja be olyan ritka kincsekkel, mint a 17. századi vasfűző és a 17. századi hímzett ruhaderék, egészen napjaink divatkreációiig, Yves Saint Laurent-ig és Calvin Kleinig. A… (tovább)
A divat története a 18-20. században 6 csillagozás
Kedvencelte 5
Várólistára tette 10
Kívánságlistára tette 29
Kölcsönkérné 1

Kiemelt értékelések


Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században A Kyoto Costume Institute gyűjteménye
Tudtam szeretni ezt a súlyzó nehézségű, nagy alakú könyvet, amit csak hason fekve lehetett olvasni, mert a hasamra rakva nyomott :D :D
Gyönyörű ruhákkal rendelkezík a Kyotoi gyűjtemény, nagyon szívesen elmennék élőben is megnézni. Tényleg szemléletes volt, és olvasmánynak is élvezetes. Több karc is született belőle a Divattörténet zónába eddig, és még fog is.
A 18. századtól kezdi a divatbemutatását, amely századot megszeretette velem. Eddig valahogy kicsit hűvös volt a viszonyom a korszakkal (team 19-20. század), de tágított a látókörömön, ami nagy érdeme a könyvnek. Minden leírt tényhez volt ruha, sok esetben még a részleteket is külön kinagyították, meg lehetett figyelni őket.
Ajánlom minden érdeklődőnek. Nézzetek szét, hátha a könyvtáratokban megvan, mert a könyvhöz nem lehet egykönnyen hozzájutni. De akkor is kihívás elfogadva :D


Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században A Kyoto Costume Institute gyűjteménye
Lenyűgöző kivitelű könyv, telis-tele korabeli ruhákról készült profi fotókkal. Ritkaság, az ilyen témájú könyvek általában rajzokkal, vagy festményekkel próbálják bemutatni az öltözékeket.


Akiko Fukai: A divat története a 18-20. században A Kyoto Costume Institute gyűjteménye
Gyönyörű könyv, igényes fotókkal, jól látható részletekkel.
Hasonló könyvek címkék alapján
- Inkey Alice: Alsógödi Amarcord ·
Összehasonlítás - Bojár Iván András: Nagy Káli könyv ·
Összehasonlítás - Stark Tamás: Hadak útján ·
Összehasonlítás - Hofer Tamás – Fél Edit: Magyar népművészet ·
Összehasonlítás - Gordana Prčić Vujnović – Tóth Attila: Századfordulós ékkövek / Gems of the Turn of the Century ·
Összehasonlítás - Hans Ebert: Ingres ·
Összehasonlítás - Bodnár Éva: Az újra felfedezett Tornyai ·
Összehasonlítás - Sármány Ilona: Klimt, Schiele, Kokoschka és Bécs festészete 1900 körül ·
Összehasonlítás - Pogány Ö. Gábor: Magyar festészet a XIX. században ·
Összehasonlítás - Passuth Krisztina – Pataky Dénes: XX. századi művészet ·
Összehasonlítás