Tsubaki ​– Kamélia 13 csillagozás

Aki Shimazaki: Tsubaki – Kamélia

Aki Shimazaki megdöbbentő, nyers őszinteséggel mesél a Nagaszakira ledobott atombomba robbanásának napjáról, kisregényéből a magyar olvasó talán első ízben nyerhet hiteles képet a második világháborús Japán mindennapjairól.Regényeinek érdekessége, hogy mindegyik ugyanannak a két japán családnak drámai fordulatokban gazdag történetét meséli el – ám mindig más-más családtag szemszögéből. A Tsubaki (Kamélia) az öt regényből álló sorozat első kötete."Haiku prózában" – írta stílusáról egyik kritikusa.Aki Shimazaki regényeit több nyelvre lefordították már. Magyar nyelven most jelenik meg először, Szávai Ilona fordításában.A szerző Japánban született 1954-ben. Jelenleg Kanadában, Montrealban él, és francia nyelven alkot.

Pont, Budapest, 2004
76 oldal · ISBN: 9637265015 · Fordította: Szávai Ilona

minaeni>!
Aki Shimazaki: Tsubaki – Kamélia

Rövid, ám de magával ragadó könyv és nem csak a hangulata miatt.
Különösen érdekes más-más szemszögből olvasni egy történetet. Az ilyet mindig is szerettem.

Myachi>!
Aki Shimazaki: Tsubaki – Kamélia

Gyors és könnyű olvasmány; kb. 1 óra alatt kivégeztem.:)

danlin>!
Aki Shimazaki: Tsubaki – Kamélia

Csalódás volt egy kicsit ez a könyv, pedig a történet érdekes volt: atombombázás árnyékában egy családi tragédia volt a központi téma. A probléma az volt, hogy nem tetszett ahogy feldolgozta a történetet, összekapott volt, és erős hiányérzetem volt.

asx_nici>!
Aki Shimazaki: Tsubaki – Kamélia

Az jutott eszembe róla, hogy: átlagos, japán történet.

Carmilla >!

– Nagymama, miért két atombombát dobtak az amerikaiak Japánra? – kérdezte a fiam.
     – Mert akkor még csak kettő volt nekik – mondta anyám szárazon.

7. oldal (Pont, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: atombomba
Carmilla >!

– Apám szerint mindennek Amerika az oka: nekik mindig igazuk kell legyen, az ő háborújuk mindig igazságos.
     – Így keresnek mentséget maguknak.
     – Az igazság tehát nem lényeges?
     – Nincs igazság. Csak valóság van.

11. oldal (Pont, 2004)

Kapcsolódó szócikkek: igazság
Carmilla >!

Anyám halála óta nem áll el az eső.

Carmilla >!

Veszélyes, ahogy ebben az országban gondolkodnak. Mindenki csak hatalmat akar.

33. oldal (Pont, 2004)