Tatu ​és Patu fura masinái (Tatu és Patu) 37 csillagozás

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Tatu és Patu, a serény testvérpár tizennégy szokatlan, ám észbontóan hasznos szerkezetet készített, ami nélkül egyetlen kisgyermekes család sem boldogulhat. Vagy meglehet bárki is a reggelikészülődés-automata, a pocsolyakészítő-gép, a fújosétel-kijelző, a babragép és a mumusriasztó nélkül?

Tagok ajánlása: 4 éves kortól

Cerkabella, Szentendre, 2011
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820012 · Fordította: Bába Laura · Illusztrálta: Aino Havukainen, Sami Toivonen

ppeva P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Bruno tudja, mivel lehet Nagymamát lefoglalni – könyvekkel! Szeretünk együtt olvasni és könyveket nézegetni. Múltkor csak beleolvastam egy másik Tatu és Patu-ba:
mert sajnos nem volt idő végigolvasni, végignézegetni.
Ebben a könyvben a rajzok zseniálisak. Teli vannak apró részletekkel, kis vicces apróságokkal, ötletekkel, de „gépészeti” szempontból is érdekes végigkövetni, hogy ha itt ezt a kart lenyomjuk, akkor több áttételen keresztül a gép másik végén milyen érdekes dolgok történnek. Nem felolvasni való, hanem együtt nézegetős, mutogatós, együtt kuncogós, együtt hahotázós. Egyik gép jobb, mint a másik. Bruno a reggeli készülődés gépet valósítaná meg legszívesebben, csak kicsit helyigényesnek nyilvánította, sajnos be se férne egy ilyen a lakásukba.
Én csak most láttam először a könyvet, de Bruno sokadik olvasásra is remekül szórakozott rajta, és igyekezett felhívni a figyelmemet egy csomó vicces részletre. De volt olyan picike kis rajzocska, amit csak most vett észre, mert nekem megtetszett.

Chöpp P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Őrült jó! Osztatlan siker gyerekeknél, felnőtteknél egyaránt! Mindenkinek ajánlom!
Tatu és Patu két Istentől elrugaszkodott őrületesen bolondos feltaláló-csemete. A „Na ez nem igaz” felkiáltásokkal fűszerezett állandó röhögés garantált! Fantáziadús, remek, aprólékos grafikájú, hihetetlenül friss, élvezetes, kegyetlenül jó könyv gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt! Javasolt nem harsány hö-hö-hő- zés közepette, vagy csukló nevetéssel felolvasni csemetéinknek, sem ujjal mutogatva, hogy „Azt nézd!”. Bár mindkettőt nehéz megállni.

márti>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Ér az ajándéknak szánt* mesekönyvet már a könyvesboltban elolvasni**, és először halk nyüszítéssel majd hangos nevetéssel magunkra vonni az eladó figyelmét? Mert én pont ezt csináltam csütörtökön a Nyugati téren.
Aztán itthon újra elolvastam, és végignéztem a képeket, majd mindenkinek elmeséltem az irodában, hogy van egy olyan babragép, amivel pulóvert lehet kötni a hangyának. Szóval igazán tetszett.

*Amúgy nem olvasom el az ajándéknak szánt könyveket.
**Amúgy nem olvasom el a könyveket a könyvesboltban.

anni_olvas>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Ez eddig s kedvenc Tatu és Patum, olyan, ami a szülőknek is tetszhet. Kiváló ötlet a „reggeli elkészítőgép”, ha valaki netán sorozatgyártásba kezdene, mindenképpen gondoljon ránk :)

Millázs>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Pocsolyakészítő-gépet kérnek a kicsik, én viszont takarítórucit adnék rájuk.
Kétség nem fér hozzá, Tatu és Patu több találmányukkal megtalálták a piaci rést.

Dettig P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Ez nem a megszokott felolvasós-elmesélős mesekönyv. Nincs is története. Tulajdonképpen csak ezeknek az igazán pihent agyú szerkezeteknek a gyűjteménye, leírással, használati útmutatóval, szerkezeti képekkel. De ezeken viszont meg kell halni :D
Jó kis könyv, sokszor elővevős, lapozgatós :)

janetonic >!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Hát ez valami nagyon vicces és aranyos! A rajzokat nem lehet elégszer végignézni, mindig talál az ember valami apró részletet, amit eddig nem vett észre. Mindig arra gondolok, amikor ilyen vicces dolog akad a kezembe, hogy az alkotók tuti, hogy nagyon jó fejek! :)

Zizmóka>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Nagyon szeretem Tatu és Patu kis vicces találmányait. néhány talán még hasznos is lehet.

horoszpalagota P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura masinái

Kisfiam imádja! Már napok óta Tatu és Patu fura masináit nézegetjük és elemezgetjük. Nem kimondottan mesék, inkább fatáziát megmozgató masinák leírásai. Minden olvasásnál felfedezünk egy újabb apróságot, amit részletesen lehet elemezni.