Tatu ​és Patu fura altatókönyve (Tatu és Patu) 24 csillagozás

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Minden ​alvó számára nélkülözhetetlen műalkotás.
Amikor Tatuhoz és Patuhoz éjszakára vendégségbe érkezik a keresztlányuk, Emese, minden trükköt be kell vetniük, hogy sikerüljön álomba szenderíteniük a kislányt. Szerencsére bőven akadnak trükkök a fivérek összegyűjtötte útmutatóban, ami a F.U.R.A., azaz a Fontos és Utolérhetetlen Regiszter az Alváshoz nevet kapta. A műben minden szükséges tudnivalót megtalálni, a tökéletes alvósbaba kiválasztásától az álmatlan éjszakák hibakeresési útmutatójáig, az altatódal előadójának megfelelő beleélési fokától a hosszan tartó éjszakai kakukkolás drámai következményeiig. És vajon mennyire vadak a furavári fivérek saját kalandjai az álmok világában?
Ráadásként a világ legbugyutább esti meséje!
Tatu és Patu kalandjairól az alábbi kötetekben is olvashatsz:
Tatu és Patu fura masinái
Tatu és Patu a munka hevében
Tatu és Patu az óvodában

Aino Havukainen és Sami Toivonen képeskönyveit számos díjjal… (tovább)

Cerkabella, Szentendre, 2015
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820210 · Fordította: Bába Laura
Cerkabella, Szentendre, 2011
32 oldal · ISBN: 9789639820210 · Fordította: Bába Laura · Illusztrálta: Aino Havukainen, Sami Toivonen

ggizi P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Ez nagyon bejött nekünk! Én olvastam, a kölykök meg hangosan kacarásztak. Ezek az áltudományos komolyságú szövegek nagyon jól passzoltak a harsogó színű, kicsit idióta grafikákhoz. Az álomképek is viccesek voltak és a „Csipkerózsika, mint az alvás szakértője válaszol az olvasói levelekre”-blokk is ötletes. Szórakoztató könyv volt!

lenne P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Most úgy éreztem, ezt csak én értettem. De nem baj, mert még itt lesz a polcon, ha esetleg bárkinek kedve támadna aranyos, kreatív hülyeségeket olvasni.

nadasdit>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Ezen se nevettünk semmit! :D Nagyon szórakoztató volt, és ettől nem könnyű álomba szenderülni… Ebben is el van rejtve minden oldalon ugyan az a tárgy, amit meg kell keresni. Nagyon jól meg van rajzolva, élvezetes volt.

Gelso>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Hát ez igazán sok helyütt mókás volt – de nem hiszem, hogy kifejezetten gyerekeknek való – használati utasítás, tematikusan összeszedve – az alvás köré csoportosítva – nem tetszett maradéktalanul, de a végére megbarátkoztam a helyzettel… a nevetés miatt mégiscsak befogadtam… :-)

Snora>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Kacagott rajta a 4 évesem. A képek viszik a történetet, én egyszerűsített a szöveget neki. Emiatt vontam le fel pontot, szerintem a történet, a kép kisebb korosztalyt is céloz, viszont a szöveg már jócskán iskolás szintű. Ettől eltekintve imádja őket.

berlin>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Nekünk felnőtteknek talán kicsit jobban tetszett, mint a gyerekeknek… :)

Vacskamati78>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu fura altatókönyve

Őrületesen vicces! Hogy bírnak kipattanni bárki agyából ennyire eredeti és mulattató poénok? Kép és szöveg egység, ahogy az előző kötetekben is. Északi humor, nekünk való.
Tatu és Patut minden unatkozó lurkónak, még inkább a szüleiknek.

Annax97 P>!

Itt aztán furcsa hangokat hallani… Biztos buli van a toronyszobában. Borzasztó ennek az elektromos lantnak a nyekergése.

Annax97 P>!

Egyszer valaki azt állította, hogy a rémálmok felkészítik az agyat a veszélyhelyzetekre. Még ha némileg csodálkozom is, miért kell felkészülnöm arra, hogy egy kétfejű tanár üldöz, miközben éppen lekésem a távolsági buszt.

Annax97 P>!

Polgártársak! Fel kell ébresszük és az urnákhoz kell szólítsuk a Alvók Pártját, hogy a nemzeti élénkítő média nevében devalváljuk a családi értékek infrastruktúráját!