Tatu ​és Patu észbontó mesekönyve (Tatu és Patu) 16 csillagozás

Minden idők első mesekönyve használati utasítással
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu észbontó mesekönyve

Ez az észbontó könyv alapjaiban változtatja meg a meseolvasásról alkotott felfogásodat!

Nehéz a mese különböző szereplőinek más-más hangszínt találni? Igazságos az, hogy mindig csak a mese felolvasójáé a szó?
FIGYELMEZTETÉS! Ez a könyv megváltoztatja az életedet! Nemcsak hat fantasztikus mesét kínál, hanem mindhez külön-külön használati utasításokat is! Nincs más hátra, mint nekifogni a gyakorlásnak!

A jövő meseklasszikusai kizárólag ebben a könyvben!

A kötet meséi: Öreg-fiú, a görcs és a béka, A tizenhárom vidám törpehörcsög, A király és a babszemfiúk, Gyorsan elolvasható, állatos mese, A gombás erdő gonosz boszorkánya, A tökéletes mese (vagy sem)

Ajándék arctornával!

Eredeti megjelenés éve: 2018

Cerkabella, Szentendre, 2019
36 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808159 · Fordította: Bába Laura

Rózsabogár78 P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu észbontó mesekönyve

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu észbontó mesekönyve Minden idők első mesekönyve használati utasítással

Nagyon elvont, nagyon szórakoztató. Ez a humor nagyon közel áll hozzám, igazán tudom értékelni. Az más kérdés, hogy egy hétévesnek mennyire jön be. Nálunk úgy tűnik van rá fogadókészség, ami nyilván idővel még jobb lesz. Minden meséhez kapcsol valamilyen „aktivitást” a szerző ami még inkább belevisz a történetbe. A szóbehelyettesítős mese például lehetővé teszi, hogy többször is belevágjunk a történetbe újabb és újabb mókás szavakat használva. Továbbra is nagy erőssége a könyvek a kiemelkedően jó illusztráció, a vicces figurák, ötletes rajzok. Viszont 7 éven aluliaknak semmiképp sem ajánlanám.

B_Panka>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu észbontó mesekönyve

Nagyon ötletes. Hat mesét tartalmaz, és mindegyikhez ad egy használati utasítást, így nagyon izgalmassá válik a meseolvasás. Nagyobb (legalább 3-4 éves) gyerekeket már be is lehet vonni, hogy ők is aktív részesei legyenek a mesének.