Tatu ​és Patu elszabadul (Tatu és Patu) 19 csillagozás

Szabadtéri játékok fura kézikönyve
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

A Tatu és Patu sorozat várva-várt HETEDIK kötete! És mégis egy kicsit más! Kézikönyv mindazoknak, akik unatkoznak és azoknak, akik már elfeledkeztek a játék nemes tudományáról. Ez a kézikönyv alapos és világos útmutatásokat tartalmaz arra vonatkozóan, mi minden jót lehet csinálni a szabadban, például az udvaron. Tatu és Patu kalandjairól az alábbi kötetekben is olvashatsz: Tatu és Patu fura masinái Tatu és Patu a munka hevében Tatu és Patu az óvodában Tatu és Patu fura altatókönyve Tatu és Patu, a Szuperhősök Tatu és Patu, az Űrpilóták Aino Havukainen és Sami Toivonen képeskönyveit számos díjjal jutalmazták. 3 éves kortól MINDENKINEK ajánlott!

Cerkabella, Szentendre, 2014
128 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820500 · Fordította: Bába Laura · Illusztrálta: Aino Havukainen, Sami Toivonen

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul Szabadtéri játékok fura kézikönyve

Ha nevetni szeretnél, fogd a könyvet és olvasd. A megszokott bohókás őrület folytatódik, hisz Tatu és Patu erről minden alkalommal gondoskodik. Helyszínként az udvart jelöli meg. Itt most felvonultatták a homokpogácsa-készítés lehetséges lehetőségeit, továbbá 22-22 módját a bot, toboz, szalmaszál kreatív felhasználásának. A fára mászás, a hóangyalkészítés is szerepel a repertoárban.
Bába Laura fordító tevékenységéhez gratuláció! :)

Chöpp P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Kislányom olvasta el. Nagyon tetszett neki!
Azt hiszem ötösre értékelné.

gab001 P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Egy újabb könyv, ami megtetszett a könyvtárban. Már a borító is felkeltette a figyelmemet, de belelapozva alig vártam, hogy olvassam. A rajzok alapján valami viccesre számítottam, s nem is kellett csalódnom. Kicsit képregény jellegű a könyv, ami némi ismeretterjesztő stílussal lett kombinálva, ami még inkább mosolyra késztet. Hihetetlen, hogy mi mindent lehet csinálni az udvaron, a kalandok száma egyszerűen végtelen. Muszáj volt vigyorognom.

Cerkabella, Szentendre, 2014
Uzsonna >!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Már az új könyvekkel való munkálataim közben muszáj volt belekukkantanom, idézni belőle a kollégáknak, együtt nevetgélni rajta. És később muszáj volt tüzetesebb vizsgálat alá vetni ezt a könyvecskét.
Tatu és Patu már fura szerkezeteivel is levett a lábamról, udvari elszabadult kalandjaik ezt csak tetézték.
Mi is ez a könyv? Kézikönyvnek is tekinthető, amely a szabadtéri, udvari játékokat veszi lajstromba, definiálja és hasznos útmutatókkal szolgál, hogyan érdemes azokat lefolytatni. Felhívja mindamellett a figyelmünket a lehetséges veszélyekre is, és a hátráltató körülményeket is felvázolja. Miközben kacarászva jól szórakozunk ezeken a leírásokon, sok hasznos ötletet is begyűjthetünk: pl. a boltos játék kellékeiről, ill. 22-22 módot az ágak és pálcikák, a tobozok és a szalmaszál felhasználásához és érzékletesen azt is bemutatja, hogyan változhat át egy közönséges udvar Szandriáka Titkos Völgyévé. A könyv teljesen ellátja azt a feladatát, melyet az alcímében is megjelölt: Kézikönyv mindazoknak, akiknek nincs mit csinálniuk és azoknak, akik már megfeledkeztek a játék nemes tudományáról
Nos, ha valamelyik csoportba tartozónak érzed magad, vedd hát kezedbe eme kézikönyvet bátran! *

*A kötetben előforduló összes tevékenységet ellenőrzött és a valóságosnak megfelelő körülmények között teszteltük. (idézet a könyv előszavából)

nadasdit>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Ismét nagyokat nevettünk a gyermekeinkkel! Szórakoztató tanácsokat ad a szabad levegőn lehetséges tevékenységekre, melyeket nem biztos, hogy teljesen követnie kell egy gyermeknek. Legjobb volt a Kuckó c. fejezet :)

graphoman IP>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Csodás. Meghozta a kedvem fára mászni!

marta_melyi>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Szuperisztikusan imádnivaló. Mindenkinek ajánlom, aki a szíve mélyén egy picit még gyerek, aki imád homokpogácsákat sütni, takarókból bunkert építeni és persze bárhol és bármikor visszaverni a zombi csigák támadását (tobozok). Kedvenc fejezeteim: a talajrajzolás és a virágkoszorú és más cukiságok

janee P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

Véletlenül akadtam rá a Tatu és Patu sorozatra, ez az első amit olvastunk. Nagyon aranyos és vicces, imádtam ahogy a gyerekek kacagnak rajta, és én is jókat nevettem. Kicsit lököttek, na jó nem is kicsit, de nagyon gyerekbarát és kedves az egész sztori. A rajzok szépek és abszolút találóak, ajánlom kicsiknek és nagyoknak egyaránt, korhatár nélküli szórakozás.

PTJulia P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu elszabadul

A hároméves lelkesen hozta olvasásra, de nem értett belőle semmit. A 7 és 9 éveseket egyáltalán nem érdekelte: ők, kérem szépen, ilyeneket és még ilyenebbeket JÁTSZANAK MAGUKTÓL minden szabadidejükben az udvaron. Esetleg a kamaszok röhögnek rajta, már ha kézbe veszik (nem hiszem). Meg felnőttként poén lehet, ha épp felnőttként gyerekkönyvszerűségeket akarunk saját magunk szórakoztatására kézbe venni. Engem többnyire idegesített (oké, hogy vicces, de hóemberépítési útmutató 17 oldalon keresztül???): micsoda debil világ: alapvető kinti játékokról vicces könyvet olvasgatni a gyerekeinknek, ahelyett, hogy kizavarnánk őket az udvarra -esetleg mi is kimennénk velük – és hagynánk, hogy ők maguk tökéletesítsék a játéktechnikáikat. Az utolsó lapok, amik egy családdal együtt kitöltendő játékos feladatsort adnak (erdő, város, égbolt) igazán szuperek. Mondjuk aggyal meg „gyerekszobával” rendelkező felnőttek ilyeneket maguktól is ki tudnak találni a kölykeiknek, de mindegy is.
Sajnálom, ma nem vagyok a kreatív, vicces rajzos-szöveges gyerekkönyvek hangulatára rárezonálva vagy mi.

Homokpogácsa

Ne felejtsd el ellenőrizni, hogy tiszta-e a homok. A túlzottan alacsony homoktartalom határozottan megnehezíti a pogácsa elkészítését.

Trudiz>!

Fára mászás = a test izomerővel történő áthelyezése egy nagy méretű, évelő, fás szárú növény felsőbb szintjére.

Trudiz>!

Az egyik legizgalmasabb kinti játék a patakásás. Ezt a legjobb hóolvadáskor végezni.

Trudiz>!

Hóember = jégkristályokból és levegőből álló, porhanyós anyagból készített golyók alkotta, emberre emlékeztető alak.