Tatu ​és Patu csodálatos karácsonya (Tatu és Patu) 23 csillagozás

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu csodálatos karácsonya

Tatu és Patu meghívást kapott a barátjuktól, Verától, hogy töltsék nála a karácsonyt. Csakhogy a dolog rögtön az elején félresiklik, mert a fiúk ELTÉVESZTIK A HÁZSZÁMOT!
Verának nyoma sincs, de a fiúk feltalálják magukat. Elhatározzák, hogy meglepik Vera családját: beszerzik nekik a legfrissebb, legillatosabb és legnagyobb szakállú télapót, amit csak találnak a városban!

Cerkabella, Szentendre, 2017
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155808029 · Fordította: Bába Laura

Hintafa P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu csodálatos karácsonya

A sorozatból talán ez a leggyengébb történet. Hiányoznak a vicces, részletgazdag illusztrációk, amik az első valahány részben megnyertek maguknak.

anni_olvas>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu csodálatos karácsonya

Ha tényleg ez a leggyengébb Tatu és Patu, akkor én szeretném mindet elolvasni! A marhaság-szakértő kisfiam ugyanis alaposan többször is megszakértette és dőlt a röhögéstől, ami számomra azt jelentette, hogy telitalálat!

pókliliom>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu csodálatos karácsonya

Nagyon tetszett a rajzolása, hogy aprólékos. Nem tudom, mi a lényege a képeken előforduló furcsaságoknak, de nagyon ötletesek és a végén már kerestem is. :)

timea_k>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu csodálatos karácsonya

Újdonság volt nekünk a képregényes formátum, ráadásul a könyv stílusa, nyelvezete sem szokványos. Ennek ellenére nem csalódtunk :) vicces, bohókás történet két őrült figurával, a bonyodalmat egy eltévesztett házszám okozza….

Katica12>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu csodálatos karácsonya

De jó, hogy karácsonyra megjelent egy új Tatu és Patu rész, kisebbik fiam kedvenc, saját sorozata. Még csak néhány oldalon vagyunk túl, de ez is tetszik már :)