Tatu ​és Patu, az űrpilóták (Tatu és Patu) 36 csillagozás

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

"Irány az űr!” – kurjant Tatu, és a Bananas Galaktikus Kalandsikló abban a pillanatban
kilő a világűrbe. A. T. Lanti, azaz Tatu, és Thermo Box, azaz Patu, a két csillagpilóta
célba veszi a messzeséget, hogy végére járjanak a fogós kérdésnek: vajon elég feszesek-e a Szaturnusz gyűrűi? Miközben a bolygó szépségében gyönyörködnek, egy ismeretlen, hatalmas erő vad űrkalandba rántja őket, melyben égitestek tűnnek el, és keringési pályák zavarodnak össze. A csillagpilóták bátorsága és fura meglátásai kellenek ahhoz, hogy az Univerzumban ismét helyreálljon a rend.

Cerkabella, Szentendre, 2016
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639820364 · Fordította: Bába Laura · Illusztrálta: Aino Havukainen, Sami Toivonen
Cerkabella, Szentendre, 2013

ggizi>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

Ez a történet is vicces volt, nyelvtörő nevekkel teli igazi űrkaland, melyben két csillagpilótánknak az ŰRMUTÁNSSZÖRNYETEG lényétől kellett megvédeniük az Univerzumot.
Tele van apró idióta – mégis szórakoztató – poénokkal, amik egy részét igaz, magyarázni kellett a gyereknek (pl. A. T. Lanti – földgömbbel a fején), de így is nagyon élvezhető történetet, szöveget, képi világot kaptunk.
„ – Ezek a légátnemeresztő nejlon öltönyök kibírják a 130 fokos hőséget, a 200 fokos fagyot és akár a 60 fokos mosást is!”

Mondjuk a fiamnak most esett le (a második könyvet olvasván), hogy Tatu fiú.
[ „ilyen fejjel hogy lehetne lány?” kérdem én, „de hát rózsaszín szemüvege van?!” hmm… oké… :)) ]

Arra ébredni a hét egyetlen nem csörgőórára kelős napján, hogy a fiam ott áll az ágyunk mellett, kezében szorongatva ezt a könyvet és ilyen fejjel link mantrázza, hogy anya olvass, anya olvass, anya olvass… Jó reggelt! :)) És miután néhány oldal akadozó nyelvvel történő felolvasás után (pláne tele ilyen kacifántos nevekkel/szavakkal) végre elfogadta, hogy szükségem van a reggeli kávémra, kicsit később sokkal élvezetesebben vetettük bele magunkat a történetbe… :))

lenne P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

Bár már máskor is felmerült a nagyobbik fiamban, hogy szeretné kikölcsönözni ezt a könyvet, még sem került rá sor, de bevallom, miattam. A borítón lévő eltúlzott mosolyú kopasz fejek egy papírdobozzal repülnek…semmi jót nem reméltem. De aztán csak hajtott a kíváncsiság és felolvastam belőle. Már maga az űrhajó építése, felszerelése nagyon tetszett: toj-6 tálcagépen szétnevettük magunkat. De aztán később az űrlények nevei, kinézete… Remek fordítói munka! És nagyon jó, aprólékos rajzok! Első Tatu és Patu könyvünk után most már keresem a többit.

Honey_Fly P>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

Teljesen kiégett az agyam, de közben legalább hangosan nevettünk. Sok a szóvicc, érzésem szerint 7+ korosztály, vagy még kicsit fölé lőném be.

Chöpp >!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

A többihez képest kicsit gyengébb. Nagyon nehezen kötötte le Juditka figyelmét. Nekem nem volt rossz, én 4-et is adnék rá a sci-fi töltet miatt.

Millázs>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

Egy biztos, nem a három éveseimnek való. Nem is tudom eldönteni, hány éves kortól mehetne. Kicsit kapkodónak érzem, rengeteg a pörgős cselekmény, párbeszéd, poén, aminek a felét ha értik, az már jó. Nekem tetszett, a képregényes rajzok is szuperek voltak, tele vicces részlettel, de kell pár oldal, hogy belerázódjak, felvegyem a kicsit hiperaktív ritmust, de idősebb korban megpróbálom velük, mert alapjában véve jól szórakoztam rajta. A megoldás és a Michelangelo-s áthallás is remek, pozitív kicsengésű lett.

Újraolvasás öt éves korban:
Imádják! Értik a poénokat, lehet bohóckodni, eljátszani a különböző űrlényeket, hangot utánozni. Nagyon jó kikapcsolódást nyújt.

nadasdit>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

Ez tetszett eddig legkevésbé. Sokszor kiejthetetlen nevek voltak benne, és amorf lények a rajzokon.

lakatoszoltan>!
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu, az űrpilóták

Bármennyire is kevert és zavaros, a majdnem 6 éves gyerek roppantul élvezte, napokig űrutazásosat játszott. Megyünk a könyvtárba a többi részért.

graphoman IP>!

Galaxis mesekalauz gyerekeknek
42 klasszikus mese

24. oldal (Cerkabella, 2016)

lenne P>!

– Első alkalommal hallom beszélni – szólt meghökkenve Zett-Ed. – De egy szót sem értek, a tolmácsunk nem beszéli ezt a nyelvet!
– Nyugalom! – kurjantott Lanti. Bekapcsolom a tálcagépem tolmácsprogramját!

TOJ-6 fordítása:
Anyád homlokán zokni,
láthatatlan krumplinyám.
Ne fagyallj tovább!
Túlnan roppant a táj,
monyóknak ébrednie szükség.
KEKSZMUSZÁJ!
BŰZDÖGÖL!

28. oldal, 6. fejezet (Cerkabella, 2013)

ggizi>!

Lanti és Box csillagpilóták felöltötték a fontos feladathoz illő úri űrruhájukat.
– Ezek a légátnemeresztő nejlonöltönyök kibírják a 130 fokos hőséget, a 200 fokos fagyot és akár a 60 fokos mosást is! – lelkendezett Lanti az öltönyben gyönyörködve. – Micsoda technológia!

35. oldal, 8. fejezet (Cerkabella, 2016)

T_Vicky P>!

– Tatu, ugye ellenőrizted, hogy bezártuk a virágokat, meglocsoltuk a sütőt és elkapcsoltuk az ajtót?

8. oldal, 1. fejezet (Cerkabella, 2016)