Tatu ​és Patu a munka hevében (Tatu és Patu) 13 csillagozás

Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu a munka hevében

Tatu és Patu, a virgonc testvérpár elhatározza, hogy kideríti, hová indulnak reggelente az emberek olyan rettentő sietősen és fontosságuk teljes tudatában. Lehet, hogy ingyen fagyit osztogatnak azon a helyen? Ennek sürgősen utána kell járni!
A fiúk a munkaerő-közvetítő irodában kötnek ki, ahol a faliújság hirdetésein nyomdafestéket tűrő szövegszerkesztőket, épkézláb ápolókat, edzett vasgyúrókat és jó fellépésű zenészeket keresnek. Próbáljuk ki mindet! – önti el Tatut és Patut a lelkesedés.

Cerkabella, Szentendre
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789638733948 · Fordította: Bába Laura

blueisthenewpink P
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu a munka hevében

Ismét egy olyan rész, aminek örülök, hogy nem az első találkozásunk volt Tatupatuékkal. Rögtön az elején annyi fárasztó szóvicc van, hogy a lényegbe lehet, már bele se kezdtünk volna. Pedig jópofa azért, böngészhető, humoros, játékos, annyira, hogy van benne egy igazi társasjáték is spoiler. Külön piros pont a végén a képért, amelyen az ősember után a mai helyzetet ábrázolva a férfi készíti a vacsorát, és a nő ér haza a munkából a bevásárlással. A sorozat (https://moly.hu/sorozatok/tatu-es-patu) 1., 7. és 8. része óriási, azokat bátrabban ajánlom.

Chöpp
Aino Havukainen – Sami Toivonen: Tatu és Patu a munka hevében

Túl komoly volt. Tatu és Patu nagyon-nagyon elszántan és a hozzájuk olyannyira illő komolytalanságból csak épphogy ízelítőt adva vetették bele magukat a szakmák kipróbálásába és bemutatásába, hogy aztán a végén sajátos „TatuPatus” következtetéseket vonjanak le.