Legyen ​vegán! 3 csillagozás

Több mint 100 egyszerű, egészséges és finom étel
Áine Carlin: Legyen vegán!

Áine ​Carlin szakszerűen avatja be az Olvasót a vegán étkezés rejtelmeibe. Száznál is több egyszerűen elkészíthető, ínycsiklandó recepttel, és számtalan könnyen megvalósítható ötlettel segíti az egészséges életmód híveit. A lényeg: legyen egyszerű, ízletes, szórakoztató és vegán!

Vegánnak lenni nem jelent egyet a lemondással, és azzal, hogy csak unalmas ételeket eszünk a felfedezésre váró növényi alapú fogásoknak se szeri, se száma. A színes salátáktól, a testet-lelket melengető leveseken és kényeztető desszerteken át a fenséges főételekig Aine Carlin most mindegyikre megtanít.

Egyszerű Világos, követhető receptleírások, könnyedén beszerezhető alapanyagokból.
Ízletes Varázsoljuk el érzékeinket olyan finomságokkal, mint a rozmaringgal és körtével töltött francia pirítós, a Santorini spagetti vagy az édesburgonyás sushi.

Szórakoztató Áine rendkívül kreatív szakács, aki olyan ételeket alkot, melyek színükkel és ízükkel egyszerre szemet gyönyörködtetőek és… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2015

piciszusz>!

Áine Carlin: Legyen vegán! Több mint 100 egyszerű, egészséges és finom étel

Fú azért voltak receptek, ahol a szememet forgattam, mert nem értem, hogy miért kell szinte minden receptbe zöldségleveskocka vagy ciderecet. Mert nem magyarázza meg, hogy adott alapanyagot miért használ. Hát én ezért nem fogok venni ciderecetet, max utána olvasok mire jó és mivel lehet helyettesíteni, ha kell egyáltalán. A receptek előnye viszont, hogy tényleg gyorsnak és egyszerűnek tűnnek, ha minden alapanyagod megvan hozzá. A receptek leírása nekem nem mindig egyértelmű, jó lett volna néha egy kép a kész ételről, de természetesen csak a hozzávalók voltak a képen. Biztos én vagyok ma nyűgös, de most zavartak ezek az apróságok. Az már nem tudom, hogy a fordító hibája-e hogy néhány helyen búzalisztet ír, máshol „sima liszt”-et. Összességében voltak jó ötletek benne, ami olyan azt kifotóztam és tesztelem majd. A cukkínis babfasírt, a sárgarépatorta és a spenótos lasagne nagyon izgatja a fantáziám

katacita I>!

Áine Carlin: Legyen vegán! Több mint 100 egyszerű, egészséges és finom étel

Az én ízlésemnek (és lustasági szintemnek) egy picit sok a komplex kaja benne, de én tényleg nagyon kevés időt vagyok hajlandó a főzésre szánni. Szeretem a „csak egybedobálom a hozzávalókat”-típusú kajákat, ebben azért főleg nem azok vannak. Néhány receptet találtam benne, amit ki fogok próbálni, de nem dobtam hátast tőle. És lehetne benne egy picivel több kép, sajna nem minden recept mellett szerepel fotó.