Legyen ​vegán! 5 csillagozás

Több mint 100 egyszerű, egészséges és finom étel
Áine Carlin: Legyen vegán!

Áine ​Carlin szakszerűen avatja be az Olvasót a vegán étkezés rejtelmeibe. Száznál is több egyszerűen elkészíthető, ínycsiklandó recepttel, és számtalan könnyen megvalósítható ötlettel segíti az egészséges életmód híveit. A lényeg: legyen egyszerű, ízletes, szórakoztató és vegán!

Vegánnak lenni nem jelent egyet a lemondással, és azzal, hogy csak unalmas ételeket eszünk a felfedezésre váró növényi alapú fogásoknak se szeri, se száma. A színes salátáktól, a testet-lelket melengető leveseken és kényeztető desszerteken át a fenséges főételekig Aine Carlin most mindegyikre megtanít.

Egyszerű Világos, követhető receptleírások, könnyedén beszerezhető alapanyagokból.
Ízletes Varázsoljuk el érzékeinket olyan finomságokkal, mint a rozmaringgal és körtével töltött francia pirítós, a Santorini spagetti vagy az édesburgonyás sushi.

Szórakoztató Áine rendkívül kreatív szakács, aki olyan ételeket alkot, melyek színükkel és ízükkel egyszerre szemet gyönyörködtetőek és… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2015

blueviolet>!

Áine Carlin: Legyen vegán! Több mint 100 egyszerű, egészséges és finom étel

Nem lett kedvenc. Az mindenképpen pozitívum, hogy sok recepthez nincs szükség különlegesebb hozzávalókra (persze ilyenek is vannak benne, 1-2 összetevőről azt se tudom, hogy mi lehet). Két receptet próbáltam ki, és mindkettőnél úgy éreztem közben, hogy valami nem stimmel az arányokkal. Azért nem estem kétségbe, megoldottam, mindkét étel viszonylag jól sikerült, de nem egészen azt kaptam, amit vártam. Nem állítom, hogy ez feltétlenül és teljes mértékben a könyv hibája, de azért én se tegnap láttam először konyhát közelről.
Az pedig, hogy csokoládét olvasszak fel, öntsem tepsibe, szórjam meg sóval(?????), aztán ha megszilárdult csomagoljam be és adjam valakinek ajándékba, számomra NEM recept.
Egyébként szép könyv ízléses fotókkal, jó minőségű papírral.

piciszusz>!

Áine Carlin: Legyen vegán! Több mint 100 egyszerű, egészséges és finom étel

Fú azért voltak receptek, ahol a szememet forgattam, mert nem értem, hogy miért kell szinte minden receptbe zöldségleveskocka vagy ciderecet. Mert nem magyarázza meg, hogy adott alapanyagot miért használ. Hát én ezért nem fogok venni ciderecetet, max utána olvasok mire jó és mivel lehet helyettesíteni, ha kell egyáltalán. A receptek előnye viszont, hogy tényleg gyorsnak és egyszerűnek tűnnek, ha minden alapanyagod megvan hozzá. A receptek leírása nekem nem mindig egyértelmű, jó lett volna néha egy kép a kész ételről, de természetesen csak a hozzávalók voltak a képen. Biztos én vagyok ma nyűgös, de most zavartak ezek az apróságok. Az már nem tudom, hogy a fordító hibája-e hogy néhány helyen búzalisztet ír, máshol „sima liszt”-et. Összességében voltak jó ötletek benne, ami olyan azt kifotóztam és tesztelem majd. A cukkínis babfasírt, a sárgarépatorta és a spenótos lasagne nagyon izgatja a fantáziám