A ​különös tó titka 4 csillagozás

Ahmet Hromadžić: A különös tó titka

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Forum / Móra, Újvidék, Budapest, 1974
152 oldal · keménytáblás · Fordította: Csuka Zoltán · Illusztrálta: Kondor Lajos
Forum, Újvidék, 1974
152 oldal · Fordította: Csuka Zoltán

Himitsu P>!
Ahmet Hromadžić: A különös tó titka

Egyetlen délután alatt elolvastam. Különösen erős vonzalmat érzek a huszadik századi mesekönyvek iránt, akármilyen ütött-kopott példányt látok ingyen elvihető polcon, hozom magammal, mert kíváncsi vagyok rá.
Ez a kis mesekönyv három részből áll: az első rész madarakról szól, a másodikban Nagyanyó mesél, a harmadikban pedig Nagyapó. Nagyanyó meséi hangulatosak voltak, a téli időszakot idézte meg kivétel nélkül szinte mindegyik, mikor még nem volt televízió, és a gyerekek körbeülték az időseket esti meséért. Odakint tombolt a szél, hullott a hó, és a nagyanyó meg is jegyezte, milyen rossz lehet azoknak az állatoknak, amelyek nem találnak enyhelyet. Ez is nagyon érdekes, hogy régen mintha az emberek közelebb éltek volna a természethez, segítettek a madaraknak áttelelni, nemcsak azzal, hogy kitettek egy etetőt, hanem beengedték őket az istállókba, házakba. A madarak pedig visszajártak. Melegség jár át, valahányszor ilyen természetközeliségről olvasok.
Ez a kis hetvenes évekbeli könyv csodaszép, hangulatos meséket tartalmaz. Szeretettel ajánlom mindenkinek, legfőképp azoknak, akik szeretnek nosztalgiázni.:-)
Az oldalakat díszítő illusztrációk gyönyörűek!

Amrita I>!
Ahmet Hromadžić: A különös tó titka

@Jeffi től kaptam ajándékba, amit ezúton is köszönök. Nem volt hiábavaló elolvasni, szerettem a hangulatát, és elkísért egy hosszú utazásra. (A valóságban is, Csákberényig és vissza).
A könyv borítója is tökéletes, Kondor Lajos remekelt a kobolddal és a belső illusztráció nagymama figurájával is.
Egy dolog miatt vontam le mégis másfél csillagot, nem szeretem, ha valaki a természet avatott ismerőjének adja ki magát, de tele van a meséje tévedésekkel. A tojó fülemüle nem tud énekelni, a bagoly pedig igenis lát nappal. És erre nem érv, hogy „de ez mese”. Ha az állat ruhát hord és beszél, nem fogom keresni pl a vakond kantáros nadrágját, mert az nyilvánvalóan túlzás. De ha már konkrét fajt leír, ne írjon már róla hülyeséget, mert félre vezeti az olvasót.