Kiűzetés ​Egyiptomból 2 csillagozás

A kinyilatkoztatott kereszténység gyökerei
Ahmed Osman: Kiűzetés Egyiptomból

„Szükséges a korai keresztény történelem mély és átfogó újraértelmezése. Ez a feladat nem korlátozódhat az ismert források újfajta olvasatára, hanem alapos tanulmányozás alá kell vonni az olyan írásokat is, mint például a holt-tengeri tekercsek és Nag-Hammádi Gnosztikus Könyvtárában található iratok. Fontos, hogy ezen történelmi emlékek elfoglalják az őket megillető helyet a korai keresztény történelemről alkotott konvencionális képünkben. De valószínű, hogy maga ez a konvencionális kép az, amelyet meg kell kérdőjeleznünk” – vallja a Szerző.

>!
Gold Book, Debrecen, 1998
352 oldal · ISBN: 9639248126

Enciklopédia 1


Most olvassa 1

Várólistára tette 2

Kívánságlistára tette 3


Népszerű idézetek

Bla IP>!

Jeruzsalem, Dávid városa, annak köszönheti bibliai jelentőségét, és napjaink legfőbb zarándokhelyének szerepét, hogy III. Tuthmózisz hosszú katonai karrierjének első csatája – Megiddó ellen – a környéken zajlott…Armageddon (Har-Megiddon: Megiddo hegye) azt a helyet jelenti, ahol majd a világ összes királya a végső ütközetet vívja Isten erőivel.

51. oldal

Ahmed Osman: Kiűzetés Egyiptomból A kinyilatkoztatott kereszténység gyökerei

Bla IP>!

Szükséges a korai keresztény történelem mély és átfogó újraértelmezése. Ez a feladat nem korlátozódhat az ismert források újfajta olvasására, hanem alapos tanulmányozás alá kell venni az olyan írásokat is, mint a Holt-tengeri tekercsek és a Nag-Hammadi Gnosztikus könyvtárában található iratok. Fontos, hogy ezen történelmi emlékek elfoglalják az őket megillető helyet a keresztény történelemről alkotott konvencionális képünkben. De valószínű, hogy maga ez a konvencionális kép az, amelyet meg kell kérdőjeleznünk.

Helmut Koester prof.

Ahmed Osman: Kiűzetés Egyiptomból A kinyilatkoztatott kereszténység gyökerei

Bla IP>!

III. Tuthmózisz Karnakban talált történelmi feljegyzései közt található egy lista, amelyen több, mint 100, egyiptomi uralom alá vont palesztin telkepülés neve szerepel, amelyeket az első hadjárata során hódított meg. Ennek a Palesztin, (vagy Megiddó) listának a tetején találjuk Kades nevét. Jeruzsálem mai arab neve azt sugallja, hogy a két város egy és ugyanaz: al-Quds, amely a héberben al-Qudesh re változott, arabul és héberül egyaránt szent (helyet) jelent. Nehemias Könyve 11. fejezetének 1. versében Jeruzsálemet mint szent helyet említik (héberül Yurushalaim ha Qudesh)

53. oldal

Ahmed Osman: Kiűzetés Egyiptomból A kinyilatkoztatott kereszténység gyökerei

Kapcsolódó szócikkek: Karnak

Hasonló könyvek címkék alapján

Henri Boulad: A halálban ugyanis megszületünk
Órigenész: A betű öl, a szellem éltet
Henri Boulad: Aki megbocsát, Istenhez hasonló
Henri Boulad: Jézus napjainkban
Henri Boulad: A szentlélek ezer arca I-II.
Henri Boulad: A keresztény Isten botránya
Henri Boulad: Átistenülés a mindennapokban
Henri Boulad: Misztika és elkötelezettség
Órigenész: A princípiumokról IV. könyv 1-3
Órigenész: Kommentár az Énekek énekéhez