Agymanók ​(filmkönyv) 10 csillagozás

Agymanók (filmkönyv)

Riley elméjét öt Érzelem irányítja a Fejhadiszállás vezérlőpultjának segítségével.
Derű azt szeretné, ha a lány mindig boldog lenne. Harag kicsit idegesen reagál mindenre, de jól jön a segítsége, ha határozottságra van szükség. Undor ki nem állhatja a visszataszító dolgokat, míg Majré az óvatoskodásával arról gondoskodik, hogy Riley elkerülje a veszélyes helyzeteket. Az ötödik Érzelem Bánat, aki miatt a lány néha elszomorodik és elsírja magát.
Egy nap azonban minden megváltozik, mert egy véletlen folytán Derű és Bánat eltűnnek a Fejhadiszállásról, és Riley élete is új fordulatot vesz…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Disney

Egmont-Hungary, Budapest, 2015
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633435564 · Fordította: Makay László, Makayné Forgács Melinda
Egmont-Hungary, Budapest, 2015
Felolvasta: Kovács Nóra
Kolibri, Budapest, 2015

Ferger_Jolcsi P
Agymanók (filmkönyv)

Ez a mese egyszerűen zseniális! Sokan tanácsolták, hogy nézzem meg a mesefilmet, de eddig nem vettem rá a fáradtságot. Ma azonban megláttam a könyvtárban a könyvet és nem is volt kérdéses számomra, hogy el akarom-e olvasni. Így végül nekikezdtem, s milyen jól tettem!
Nagyon hangulatos kis mese. Tetszik, ahogy megszemélyesítik benne az érzelmeket, és hogy ők a főszereplők. Olyan absztrakt vonást kölcsönöz a mesének. Nekem nagyon tetszett, tanulságos, kellemes olvasmány. :)

ziara P
Agymanók (filmkönyv)

Ez a könyv is az újabb könyvtári szerzemények között volt. A filmet már láttuk, így ez különösen vonzó. Az ismeretleneket általában én csempészem be az olvasmányaink közé:)) Szóval ez egy filmkönyv, csomó dolog nincs benne, ami a rajzfilmben igen, így a csillagozás inkább a rajzfilmnek szól, amit imdáunk, de könyvként felejthető.

Bleeding_Bride ISP
Agymanók (filmkönyv)

Filmkönyv, nagy csodát és Andersen féle mesemondást nem vártam. Cuki. Alig várom nézzük meg :D

Nihilchan
Agymanók (filmkönyv)

Nem ártott volna, ha előbb megnézem a rajzfilmet, mindenesetre a könyv megerősített abban, hogy látnom kell valamikor. A témaválasztást nagyszerűnek tartom és a megvalósítás is tetszik.

Zseti
Agymanók (filmkönyv)

Érdekes latni hogy egy kicsit bugyutának tűnő mesének ilyen komoly mondani valója van. Hogy mi játszódhat le egy gyermek fejében. Mondjuk ezek a részletek inkább a filmben figyelhetők meg. Viszont az hogy lehet valamilyen esemény ami jó és rossz is mint egy mix. Nem feltétlen minden érzelem tiszta. Remélem a serdülő kort is feldolgozzák szivesen megnézném