Okkult ​filozófia (De occulta philosophia) I-III. 3 csillagozás

Agrippa von Nettesheim: Okkult filozófia (De occulta philosophia) I-III. Agrippa von Nettesheim: Okkult filozófia (De occulta philosophia) I-III. Agrippa von Nettesheim: Okkult filozófia (De occulta philosophia) I-III. Agrippa von Nettesheim: Okkult filozófia (De occulta philosophia) I-III. Agrippa von Nettesheim: Okkult filozófia (De occulta philosophia) I-III.

Agrippa von Nettesheim a középkor híres alkímistája, mágusa, orvosa. Az Okkult filozófia élete fő műve, ami a hermetikus-mágikus hagyomány teljes ismeretét mutatja be.
Jelen kötet a számok hatalmával és erejével, a számok, betűk és istenségek kapcsolatával, a görög-római-héber betűk mágikus aspektusaival, a bolygók és számok kapcsolatával foglalkozik.

200 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638594861 · Fordította: Ladányi Lóránd
184 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638594877 · Fordította: Ladányi Lóránd
282 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155342073 · Fordította: Ladányi Lóránd

SayanKimblee>!
Agrippa von Nettesheim: Okkult filozófia (De occulta philosophia) I-III.

A. E. Waite ceremóniális mágiája után valahogy kötelezőnek éreztem Agrippát olvasni :D Habár eleve úgy készültem, hogy csalódás lesz a könyv – de csak félig-meddig lett igazam. Az első száz oldalon keresztül fogtam a fejemet rendesen, de szép fokozatosan megbarátkoztam vele.
Nehéz róla valamire való értékelést írni, próbáltam olvasás közben figyelembe venni, hogy ez egy 1500-as években íródott mű, totálisan más értékrenddel, ráadásul nem egy hétköznapi témában, szóval próbáltam elfogadó lenni. spoiler De amikor ilyenek jönnek szembe velem, hogy: „A macska szereti ha cirógatják, vakargatják, ilyenkor kandúr nélkül is megfogan.” azért mégiscsak vigyorgok egy sort :DD
A könyv második fele már határozottan élvezhetőbb volt, nem éreztem túlzottan elrugaszkodottnak (legalábbis az első feléhez képest).
Ráadásul végre azt is megtudtam, hogy miért tartják úgy, hogy az oroszlán fél a kakastól :)

aled>!

A búskomor temperamentum oly hatalmas, hogy néha képes az emberi
és mennyei testekhez odavezetni a démonokat…

aled>!

…előfordulhat, hogy amikor valaki magával hordozza a holló vagy a denevér
szívét, nem tud aludni mindaddig, míg azt valahová el nem zárja.