Buddhista ​ismeretelmélet 6 csillagozás

Agócs Tamás: Buddhista ismeretelmélet Agócs Tamás: Buddhista ismeretelmélet

E jegyzet abból a célból íródott, hogy a Tan Kapuja Buddhista Főiskola hallgatóinak röviden bemutassa a buddhista ismeretelmélet rendszerét.

A Tan Kapuja, 2002
60 oldal

szeptember99>!
Agócs Tamás: Buddhista ismeretelmélet

A buddhista filozófia átfogó ismerete szükséges ahhoz, hogy a jegyzetet megértse az olvasó. Összeszedett. Végh József tanár úr jegyzeteivel, kérdéseivel még hasznosabb.

Toffy_Sentellion>!
Agócs Tamás: Buddhista ismeretelmélet

Ahány jegyzet, aláhúzás, kiemelés van az én könyvemben, még neonreklámnak is elmehetne. xD
Amúgy… Főiskolai könyvem volt Tamás és más órájára is és nagyon sokat forgattam, használtam. A végén a terminus szótár sokszor jól jött más vizsgákon is. A könyv összeszedett és jól magyarázza a kapcsolódó fogalmakat.

tengshilun I>!
Agócs Tamás: Buddhista ismeretelmélet

Mit is mondhatnék… a főiskolai jegyzetemről, mely jó néhány vizsgámon követelmény volt… azt, hogy hiánypótló, ám éppen ezért kellene egy bővített kiadás, ami részletesebben pótolná azt a hiányt, ami a vallásbölcseletben, mint tantárgyban leledzik a buddhista ismeretelmélet iránt. Kicsit száraz anyag, aki a buddhizmussal ismerkedik, ne feltétlenül ezzel vágjon neki az út kezdetének, de nagyon hasznos segédeszköz a későbbiek folyamán.