A ​boldog emberek esőben csókolóznak (A boldog emberek... 2.) 88 csillagozás

Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Amikor ​vigasztalhatatlan voltam, Edward terelt arra az útra, amely megszabadított a Colin iránti hűség kényszerétől. És éreztem, hogy most már tőle is megszabadultam, és készen állok rá, hogy más férfiak előtt is megnyíljak.

Írországból való hazatérése óta Diane-nak sikerült pontot tennie az Edwarddal folytatott viharos kapcsolat végére, és szilárdan eltökélte, hogy Párizsban építi fel újra az életét. Legjobb barátja segítségével ismét nagy lendülettel veti bele magát irodalmi kávéháza felvirágoztatásába. Itt ismerkedik meg Olivier-vel, aki kedves, figyelmes, és főleg: elfogadja, hogy Diane nem akar többé anya lenni. Mert Diane tudja, hogy soha nem fogja magát túltenni a kislánya elvesztésén.
Csakhogy egy váratlan esemény minden tervet felborít: Diane egyre kevésbé biztos benne, hogy jól döntött. Igen ám, de lesz-e bátorsága új utat választani?

Agnès Martin-Lugand lélekemelő története ellopta a franciák szívét, majd meghódította a világot. A hetek alatt a… (tovább)

Libri, Budapest, 2017
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633106808 · Fordította: Tótfalusi Ágnes
Libri, Budapest, 2017
384 oldal · ISBN: 9789634332770 · Fordította: Tótfalusi Ágnes

klaratakacs P>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Nekem ez a könyv a műfajában ötcsillagos. Visszatérünk Diane-hez, aki tovább dolgozza fel férje és kislánya elvesztéséből adódó traumáját. A viselkedése, gyerekektől való pánikreakciója teljesen érthető, de legalább párt tud magának találni. A tökéleteset vízszintesen és függőlegesen, a szuper megértő pasit, a mindent elfogadót, támogatót. Írország viszont visszahívja és ez mindent a feje tetejére állít.
Romantikus a könyv, sejthető véggel, de számomra teljesen reális történet, ami igenis megeshet. spoiler Az előző részben is megértettem, most már meg is szerettem Dianet.
Gyorsan olvasható, érdekes történet, Írország és Párizs legjavát bemutatva.

monalisa>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Visszaolvastam az előző részhez írt értékelésemet. Ha ezt tudtam volna, hogy a folytatás mindenért kárpótol, nem is halogattam volna ennyi ideig, hogy elolvassam. Sőt, eredendően nem is terveztem, hogy nekilátok a második résznek, csak annyira le volt akciózva és olyan sokszor kacsintgatott rám, hogy vegyem meg, hogy csak megtettem.
Szóval nagyon tetszett. Ami kérdésként bennem maradt az első rész után, az most mind értelmet nyert. Még könnyeket is csalt a szemembe a történet, nem is egy helyen. Nagy meglepetés volt :)

Hársi_Era>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Jobban tetszett, mint az előző része a történetnek. Itt már Diane túl tette magát a családi tragédián, ismerkedett újra. Két férfi is meghódította, kíváncsi voltam a végén kit fog választani. Végül a régi énjét, városát, kávézóját feladta és új életet kezdett a választottjával. Edwardot én nem kedveltem meg, zárkózott volt nagyon, viszont a fiát, Declant én is megszerettem.

Székely_Ági>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Fényévekkel jobb lett, mint az első része. Diane érezhetően jobban van, nyilván sosem teszi túl magát az őt ért tragédián, de határozottan állíthatom, jó úton van. Hatalmas megkönnyebbülés, hogy nem a cigik és italok garmadáról szól a történet. Diane még mindig nem az a nő, akit barátnőnek választanék, de nyilván nem is ez a cél. Nagyon unszimpatikus, hogy végig önzőnek érzem, én életem, én érzéseim, én fájdalmam… én, én, én.
Ezt leszámítva tényleg kellemes csalódás az előző részhez képest.

napsugar213>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Ezt a könyvet nem lehetett végigolvasni könnyek nélkül. Szinte az egész könyvet végig sírtam, annyira megható volt ez a történet. Nagyon köszönöm az írónőnek, hogy egy ilyen csodálatos könyvet írt, csodálatos emberekkel karöltve. Gyorsan lehetett olvasni, és alig akartam lerakni a kezeim közül mert annyira érdekelt az egész történet, de sajnos a szemem nem bírta a sok sírástól, és kellett neki egy kis szünet, de ma sikerült végigolvasnom. Imádtam Diane-t , Edwardot, Declant, Abby-t ,Félixet, igazából mindenkit akiről szólt ez a történtet.

Hát végre ezt a könyvet is kiolvastam még egyszer, jajj még mindig volt olyan rész ahol elérzékenyültem, de ez nem baj. Jajj annyira imádom ezt a két részes sorozatot , hogy nem most volt az utolsó hogy kiolvastam.

Zsófia_Unger>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Igazi érzelmi káoszt okozott ez a történet. Egy nap alatt kiolvastam. Romantikus, szomorkás, valósághű sztori, ami belopakodik az olvasó szívébe. Megszerettem a szereplőket is, akikért izgultam, hogy mi lesz a sorsuk a végén. Ajánlom mindenkinek, aki imádja a keserédes hangvételű könyveket.

MelindaNagy>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Agnès Martin-Lugand ismét egy számomra felejthetetlen regényt alkotott.Imádtam az első, imádtam a második, és imádnám a harmadik részt is. :D
Miután elolvastam az első részét,amint tudtam beszereztem a folytatást.Annyira szurkoltam, hogy Diane végre békére leljen, és újra megtalálja a boldogságot egy másik ember oldalán.Igaz ,nem volt egy sétagalopp, hiszen ismét elvesztettünk egy imádott karaktert, de azt hiszem minden olvasó megkapta azt ,amit annyira szeretett volna.Diane happy end-jét.

Kata_dr_VF>!
Agnès Martin-Lugand: A boldog emberek esőben csókolóznak

Minden nőnek bátran ajánlom, csalódni biztosan nem fog Diane franciásan bájos, néhol keszekusza történetében, ami tökéletes példája annak, hogy az embert hiába tépi meg többször is a sors, valahogy mindig fel kell állnia, mennie tovább és megtalálni a saját happy endjét.

Meridon>!

Mi ütött belém, hogy megint engedtem Félix makacs unszolásának?

marilyn_marilyn>!

Még ki sem léptem a szobából, már hallottam is, hogy felsír:
– Maradj itt velem!
Éppen ettől rettegtem. Letérdeltem az ágya mellé, a feje magasságában, amit most kidugott a takaró alól; az arca eltorzult a bánattól, nagy szeme csupa könny volt, vonásai szinte megdermedtek a hiánytól és a fájdalomtól, az anyja sálát magához szorította. Lassan kinyújtottam feléje a kezem, mereven néztem, felmérve a tettem horderejét; aztán megsimogattam a haját. Amikor hozzáértem, Declan egy pillanatra behunyta a szemét, majd újra kinyitotta, szinte könyörgött, hogy tegyek valamit, amivel enyhíthetném a szenvedését.

XDóra>!

„Semmiképpen sem az a gyász normális kimenetele, hogy elfeledjük azt, akit elveszítettünk, hanem hogy képesek vagyunk az őt megillető helyet kijelölni számára egy befejezett történetben, és képesek vagyunk újra testestül-lelkestül átadni magunkat azoknak a tevékenységeknek, terveknek és vágyaknak, amelyek értelmet adnak a létezésnek.”

Hársi_Era>!

Szívemet eltöltötte a boldogság: messziről érkeztem ide, mind a hárman messziről érkeztünk ide. Sikerült boldog családot teremtenünk három megtört szívű, boldogtalan emberből, és jól voltunk…