Köszönöm, ​monsieur Dior 67 csillagozás

Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

A fiatal Célestine egy vidéki feleség határok közé szorított élete elől Párizsba menekül. Ott találkozik a divattervező Christian Diorral, aki kevéssel az első saját kollekció bemutatója előtt éppen mély alkotói válságban van. Célestine, akinek természetes nőies kisugárzása inspirálóan hat Diorra, a személyi titkárnője és múzsája lesz.

Dior dekoratív New Look stílusa nem sokkal később találkozik a kor igényével: a világháborút követő nélkülözések után a nők újfajta szépségre és éppen arra az eleganciára vágytak, amellyel Dior a nőiességet, a női idomokat hangsúlyozta. Miközben a ruhái világszerte sikert aratnak, Célestine teljesen feloldódik a divattervező számára végzett munkában. A szerelemről egy súlyos csalódás után lemond – nem sejtve, hogy Diornak más tervei vannak vele…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Különleges sorsok – Regényes életek Kossuth

Kossuth, Budapest, 2022
Kossuth, Budapest, 2022
276 oldal · ISBN: 9789635447497 · Fordította: Várnai Péter

Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

”Egyetlen háború sem hozott még békét, és a jövőben sem fog. Célestine soha nem értette, hogyan lehet parancsot adni pusztításra, mészárlásra és vérontásra, és hogy lehet mindezt még ünnepelni is.”

Divat, Párizs és szerelem ezt ígéri az Ikonikus nők sorozat egyik legújabb tagja, a Köszönöm, monsieur Dior. A regényes önéletrajz a legendás francia divattervezőnek állít emléket, miközben egy fiatal nő újrakezdésének, függetlenségének és szerelmi életének pillanatai bontakoznak ki a lapokból.

A regény főhőse, Célestine álmos normandiai szülőfalujából érkezik Párizsba, amely most éledezik a háború évei után. Nemcsak a városban lüktet az újrakezdés energiája, hiszen Célestine családja elvesztése és egy meghiúsult esküvő után próbál saját lábra állni. A szerencse mellé szegődik és Christian Dior-hoz kerül bizalmi pozícióba. Állásának köszönhetően nemcsak a feltörekvő divattervezőt ismeri meg, aki a háború után visszaadja a nőknek a szépségüket, hanem Christian-t, a magánembert is. A Dior-divatház fellendülése és a New Look-stílus varázsa vibráló élénkséggel kerül bemutatásra a könyvben. Divatrajongóként hamar behabzsoltam ezt a csemegét, ahogy a szereplők a könyvben a sok macaront és a számos egyéb finomabbnál finomabb falatot. Kikapcsoló regény, amely közelebb hozza az olvasóhoz a tehetséges Dior-t és egy igazán izgalmas, fiktív női sorsot is sző hozzá.

Yizri36 P>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Amikor kihoztam a könyvtárból, nem gondoltam, hogy ennyire szeretni fogom ezt a könyvet.
Könnyed, haladós, érdekes. A történet középpontjában egy fiatal nő Célestine áll, aki Párizsba utazik, hogy a fájdalmas múltja után új életet kezdjen. Itt ismerkedik meg a feltörekvő divattervezővel Christian Diorral. Így Célestine szemén keresztül megismerhetjük Dior életének egy részét.
Számomra a könyv legerősebb momentuma maga Dior volt. Szerettem a háttérinfókat, a kollekciók vagy ruhák bemutatását. Azt, hogy megismerhetjük, hogyan lett a Dior az a világhíres márka, mint ami napjainkban. Tetszett azaz eszme, amit Dior képviselt a tervei által, ami újszerű volt a háború utáni Párizsban. Valamint bemutatta az akkori Párizst és azt, hogyan is lett a divat fővárosa. Célestine csak egy kis kiegészítő volt számomra. Nem egy egetrengető karakter spoiler.
Ez egy nagyon jó könyv a kor egyik legikonikusabb alakjáról. :)

Bagheera70 P>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Maga a stílus tetszett, ahogyan maga az alapgondolat is; emlék – de nevezhetjük akár emléktáblának a nagy divatmogul hírnevének megőrzéséhez egy más területen. Mert Christian Dior már nevet szerzett magának a divattörténet palettáján. Egy ember, aki szakít az addigi trendekkel, s nadrágot ad a nőkre. Mindezt teszi elegánsan úgy, hogy a női mivolt is megmaradjon.
Ugyanakkor a divattörténetet túl kapunk egy csipetnyi történelmet is, egészen pontosan a II. világháború utáni korból.
Egy romantikus történet Christian Dior életének állomásait ecseteli; ezen íven helyezkedik el Célestine megható története is. Hogy e szálnak van-e valóságalapja? Vagy csak egy kedves kis történet egy fővárosba került vidéki kislányról a sok csillogás közt? Talán valahol, valamikor más néven létezett egyszer egy leányzó, aki a vidékről felkerült a fővárosba. Mégsem szédítette meg a párizsi miliő. Szép csendesen végezte munkáját és a maga tisztaságával múzsává avanzsált. Mert akárhogyan is, az egyszerűség, tisztaság és naívság sokszor ezerszer többet és és magasabbra repíthet mint a látszat-csillogás, a fényes külső.
Magáról a könyvről. Gördülékenyen lehet vele haladni, kimondottan jó az egyszerűsége, könnyedsége. Persze azért hozzáteszem mindez akkor igaz, ha az ember nem hagyja magát, mert könnyen magával ragadhat ez a világ. (Bevallom, néha még én is elábrándoztam néha. De amíg az ember a realitások talaján tud maradni, addig nincsen gond – egy kis kirándulás kifejezetten jólesik néha.)
Szeretettel ajánlom mindenkinek ezt a könyvet, mert nem pusztán száraz tények közlésével foglalkozik, hanem mindezen valós eseményeket kellemes kis fiktív betéttel tarkítja. off

koan12>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

A könyvet szinte egy szusza olvastam el. Nagyon jó stílusban íródott, hangulatos regény. Elvarázsolt a korabeli Párizs. Elvarázsolt Christian Dior.
Egy fiatal hölgy, Cèlestine Dufour életének egy szakaszát mutatja be a könyv. Cèlestine életének elkerülhetetlen részét képezi Christian Dior és maga a Dior divatház is. Igaz, Cèlestine nem tervező, nem varrónő, nem is modell volt, hanem annál sokkal több. Ő volt Dior házvezetőnője, majd személyes titkára, bizalmasa, titkainak őrzője. Szemtanúi lehetünk, hogyan hozta létre Christian Dior óriási divatbirodalmát, hogyan alkotta meg híres kollekcióit.

Szandika_>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Köszönöm Monsieur Dior és Celeste! :).
Még csak cirka 130 oldalon vagyok túl, de én még ilyen hangulatos regényt még nem olvastam és ilyen kedves embereket ritkán ismerek meg:). Párizs hangulata, a csodálatos ruhák, normandiai és más finom ételek megismerése, főzése, barátság, spoiler, kifinomultság, makarón, divathetek, munkaszeretet, kötelességtudat stb.. Végletekig varázslatos és kedves világba csöppentem. A szívemnek kedves lett a kötet ♥. Eddig szomorú ikonikus női sorsokat ismertem meg a Kossuth kiadótól, de igenis van olyan, amikor valaki a szerencse gyermeke (igen rólad beszélek Celeste :D♥. A könyv teljesen olyan, mintha nekem íródott volna, húú ♥. Nagyon megfogott benne a hangulata.

Véleményem miután befejeztem a könyvet: Az egyik követőm, akit én is követek itt molyon, jellemezte így egy neki tetsző könyvet: „Elrabolta a szívemet a kötet", én is így érzek, miután becsuktam ezt a könyvet, csodálatos történet volt, semmit sem változtatnék meg benne. Cristiano Dior egy zseni volt, most nagyon el kezdtem vágyni egy Dior parfümre, a könyv elolvasása után :)). Egy csodás életút jelent meg előttem, ő tényleg „nincstelen” emberből, tehetsége révén vált híres tervezővé, aki visszaadta a nők szépségét :). Érdekes volt, a magán életébe is beletekinteni. Celestine nem tudom élt-e, mennyire kitaláció az alakja, de szintén fejlődésen ment keresztül, mind a karierjét tekintően, mind a szerelmi életében. Ebben a könyvben mindenki megtalálta a boldogságot :). Nagyon szép vége volt a regénynek. Egy kérdésem maradt csupán spoiler. Újraolvasós lesz, megy a könyvespolcra a kedvenc regények közé! Köszönöm a molyon olvasóknak, akik véleményezték ezt a regényt, mert miattuk figyeltem fel a regényre, és éreztem meg, hogy egy különleges regényt tartok a kezembe, és számomra az is lett. Ja és a könyvben szereplő normandiai és francia ételeket, felkutattam, lementettem és majd elkészítem őket :). Imádom már előre ezeket a recepteket ♥.
Ja és a könyv „belső borítóján” lévő Dior idézetek ♥♥. Azt hiszem kirakom a falra, valamilyen formában.

Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Magával ragadó, hangulatos és kellemes olvasmány volt. Bepillantást kaphattunk Dior magánéletébe és a divatházban zajló eseményekbe is. Kedves és szép emléket állít a tervezőnek, aki – ahogy a szerző írja az utószóban – mindmáig, több mint hatvan évvel a halála után is, megdobogtatja a női szíveket. Engem mindig elvarázsol Dior világa, stílusa, személyisége, zsenialitása és az általa képviselt eszmék.

Luahana>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Untam. Celestine kicsit sem volt szimpatikus. Álszentnek tartottam, hogy ő ítéli el, amiért Marie-t mindig becsapják a férfiak,de ő ugyanolyan ostoba, ráadásul az ő hülyeségére majdnem rámegy a Dior ház. Éreztem egy jó adag lenézést a barátnője irányába,amiért ő férjhez akar menni,de Celestine ugyanúgy nem mondott nemet senkinek,aki kicsit is közeledett hozzá.
Sajnálom,hogy ezek az életrajzi ihletésű történetek ennyire ki vannak színezve. Dior élete legalább annyira érdekes lett volna önmagában, nem kellett volna hozzá Celestine és a többiek. Diorról végül nem tudtam meg sokkal többet,mint,amit eddig is lehetett róla tudni.

rnike5 P>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Bár a könyv jelentős része fikció, mégis egy csodálatos világot és embert ismerhettem meg általa. Célestine túlságosan naiv személyiség spoiler, ami az olvasás közben eléggé zavart.
Viszont minden pillanatot élveztem, ami bármilyen módon Monsieur Diorral kapcsolatos. A személyisége és a zsenialitása teljes mértékben lenyűgöző.

Meridon>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Rendkívül aranyos komfortregény. Az írónő stílusa gördülékeny és olvasmányos.
A fejezetek felosztásánál külön örültem, hogy rövidebbek, a fejezeteken belül is kényelmesen tördelt a szöveg. A történet maga nem túlkomplikált, a felmerülő problémák hamar megoldódnak, minden happy. Szívesen olvastam volna többet Diorról, szerintem lehetett volna még mélyebbre ásni, hogy jobban belelássunk a kulisszák mögé.
Összességében nagyon kellemes olvasás volt.

Szabó_Balogh_Alexa>!
Agnes Gabriel: Köszönöm, monsieur Dior

Nagyon jó könyv volt. Párizs és a divat magával ragad benne, mintha te is ott lennél velük, az isteni ételekről már nem is beszélve. Tanulságos, gyönyörűen leírja a kor sajátosságait, ahogy a nő jogai kezdenek előjönni. Csodálatos olvasmány volt, s ráébresztett, hogy igen kiléphetek a konfortzónámból vannak itt még jó könyvek ☺️

Málnika P>!

298. oldal (Kossuth, 2022)

Málnika P>!

A romantikus művek felébresztették a lelkében a reményt, hogy egy nap jobb hely lesz a világ.

37. oldal (Kossuth, 2022)

Kata17>!

A párizsiak egyetlen lehetőséget sem hagynak ki arra, hogy élvezzék az életet.

Kata17>!

A családomat senki sem keltheti életre, én azonban dönthetek úgy,hogy az élet felé fordulok. Hogy lezárom a múltat, és elfogadom a sorsomat.

Dóri_Dóra P>!

– Ön a világ leghíresebb divattervezője. A neve egyet jelent a női szépséggel, kellemmel és eleganciával. Minden nő arról álmodik, hogy az ön egyik ruháját viselhesse.

Dóri_Dóra P>!

A figyelmét azonban egy kirakat ragadta meg, amelynek a láttán a szájában összefutott a nyál. Egy Ladurée névre keresztelt cukrászda vitrinjében többszintes ezüstállványokon pralinék, bonbonok és csoda szép pasztellszínekben pompázó macaronok sorakoztak.

Dóri_Dóra P>!

Az erkélyre nyáron majd virágdézsát tesz, olyan folyton nyíló illatos rózsákkal, amilyen a Souvenir de la Malmaison. Ez a fajta halvány rózsaszínű Bourbon-rózsa I. Napóleon felesége, Joséphine császárné kertjének az emlékére kapta a nevét.

Dóri_Dóra P>!

Marie dühösen megcibálta a vörös selyemsálját, amelyre sárga tulipánok voltak hímezve.