Kit ​érdekel a szerelem? 30 csillagozás

Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Julia soha életében nem volt szerelmes. Kivéve Karim Djéloulit. De az még oviban volt. Most az osztály legszebb sráca fut utána, de Juliát nem érdekli. Paulus tökéletes, a suliból az összes lány, még a végzősök is szerelmesek belé. Egyszerűen képtelenség, hogy a szuperpasinak egy szeplős, szemüveges stréber tetszene, akit utál az egész osztály, és aki még sohasem csókolózott. Talán csak egy rosszízű fogadásról van szó, amilyeneket a fiúk egymás közt, gúnyos tréfából kötnek? Vagy Paulus valóban meghibbant? A téli szünidőt követő házibuli választ ad Julia kétségeire.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Móra X Móra

Móra, Budapest, 2008
168 oldal · ISBN: 9789631184440 · Fordította: Balla Katalin

ilidrozdik>!
Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Könnyed tini olvasmány. Így felnőtt fejjel is nagyon tetszett. Jó volt nosztalgiázni kicsit…

Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Az biztos, hogy nem ez volt életem legjobb könyve. Sőt, hogy őszinte legyek, ebben a nagy nyári melegben csak még inkább lefárasztott. Adva van egy alaphelyzet, és alig van kidolgozva. Végig csak a főszereplő lány nyávogását olvashatjuk…. Felejtős könyv…

cicanasi>!
Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Hihetetlen ****.Már bocsánat..De életem egyik legrosszabb könyve volt.Nem szólt semmiről..de amiről szólt arról is nagyon bénán és hiányosan.

Uzsonna >!
Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Szeret? Nem szeret? Szerelem, amit érzek? Hogy nézek ki? Milyen vagyok?
Ezeken a kérdéseken rágódik a regény főszereplője, mígnem eljön a pillanat, hogy mindent egycsapásra megértsen.
A francia írónő nagyon jól ábrázolja a kamaszok lelkivilágát és sok humorral tálalja mondanivalóját.

Antal_Bogi>!
Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Még gimi elején olvastam, és nagyon tetszett, olyan tipikus tini regény. Minden megvan benne ami kell: szerelem, dráma, suli. Mindenkinek ajánlom aki szereti a romantikus, könnyed, rövid könyveket.

Gaby33>!
Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Összességében egész aranyos könyv volt. voltak benne meglepően poénos szövegek is. És szerencsére nem volt túlságos elhúzva az egész. Bár egy kicsit a végét furcsának találtam, nekem olyan befejezetlen maradt. De végeredményben 4 csillagot megérdemel:D

laurabalazs>!
Agnès Desarthe: Kit érdekel a szerelem?

Annak ellenére, hogy nagyjából fél éve olvastam, nem emlékszem belőle semmire. Ennek mondjuk több oka is lehet, például a, egy este alatt, túl gyorsan végeztem vele (hozzátenném sokkal inkább az írónő könnyed, pihentető stílusa, mint az izgalmas cselekményfűzés miatt) b, azóta sok könyvet olvastam, vagy c, súlyos memóriazavaraim vannak. Azért a legvalószínűbbnek azt tartom, hogy egyszerűen nem kötött le, nem fogott meg ez a történet.

Melia>!

– Mindig is szemüvegesnek ismertelek. Látlak a szemüveged mögött. Nem érdekel a szemüveged.

Melia>!

Felálltam, megfogtam a kezét, a szemébe néztem és egy pénzügyminiszter
hanghordozásával kijelentettem:
– Anya, ne aggódj, nem vagyok leszbikus.

Melia>!

Ebből arra a következtetésre jutottam, hogy a szerelem olyan, mint a sport vagy az utazás vagy a nyaralás (….)

Arianrhod>!

– Bolondgombát ettél, vagy mi?
– Raviolit ettem.
– Raviolit? Konzervből? –Ja.
– Mázlista! Anyám soha nem csinál. Szerinte hizlal, és tele van mindenféle szarral. És tudod, mit csinál helyette?
– Nem.
– Friss raviolit, ahogy ő nevezi, és el sem tudod képzelni, mennyire ízetlen, puha és undorító.
– Micsoda hülyeség – feledkeztem el a szomorúságról és az undokságról, mert az ilyen beszélgetéseket szerettem Johanával –, még a menzán sem adnak raviolit. Én azt hittem, a menza az ideális hely az ilyen kajához, de mégsem.

Uzsonna >!

A tavalyi év azon a napon kezdődött, amikor anyám azt mondta:
– Nem értelek.

Montaigne nem csak egy
párizsi gimnázium, de az életem megállt. Úgy értem, az igazi életem, az egyetlen,
amelynek számítania kellett volna, amely a bensőmben zajlik. Már csak író – és
számológép voltam, s nem csak én jártam így. Az egész suli olyan volt, mint
Csipkerózsika kastélya, százéves álom pókhálói alatt.

Kasztór_Polüdeukész>!

Mindig is szemüvegesnek ismertelek. Látlak a szemüveged mögött. Nem érdekel a
szemüveged.

Kasztór_Polüdeukész>!

negyvenkét órával később indul.Nagyon hosszú idő. Ugyanakkor hihetetlenül
rövid is. Mert ha száz év állt volna a rendelkezésemre, hogy felkészüljek a sorsommal való
szembenézésre, azt is kevésnek találtam volna. Valójában mennyi is negyvenkét óra?

Kasztór_Polüdeukész>!

Ne mondd, hogy még mindig kavicssütiket csináltok a ti korotokban!

– De igen. Jó dolog, tudod? Nem esszük meg őket, nem vagyunk már kisbabák, de
azért megcsináljuk. Kimegyünk a térre, csinálunk egy kavicssütit, és jobban érezzük
magunkat.

Kasztór_Polüdeukész>!

– Valójában apád depresszióba esett.
Meglepődtem. Mindig is depressziósnak láttam apámat. Azt hittem, a személyisége
része.