10. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Tíz ​kicsi néger 2243 csillagozás

Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Tíz egymásnak ismeretlen ember meghívást kap egy pazar villába. A villa egy sziklás, elhagyatott szigeten áll, amely sziget néger fejhez hasonlít, arról kapta a nevét is. A villa titokzatos tulajdonosáról mindenféle pletykák keringenek. A vendégek, bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben elfelejtenének, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe. A tulajdonos azonban nincs sehol… A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be. A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés. Tízen érkeznek. Hányan távoznak?
A bűnügyi regény koronázatlan királynőjének talán legjobb, leghíresebb művét tartja kezében az olvasó.

A láthatatlan hóhér címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: Ten Little Niggers

350 tag · 185 karc · Utolsó karc: 2017. szeptember 23., 13:11 · Bővebben

Philip Lombard · Vera Claythorne

Algernon +SP
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Nem vagyok még gyakorlott Agatha-olvasó.
Meglepett rendesen, és tegye fel a kezét az, aki menet közben is mindig vissza-visszalapozgatott a versikéhez :)

Mert tízezer kicsi fasírozott… :)

Európa, Budapest, 2010
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630788984 · Fordította: Szíjgyártó László
Deziréé
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Én még mindig csak ámulok az írónő tehetségén, hiába olvastam már tőle régebben is műveket folyamatosan fokozza a lehetetlent.
Nem hiába nevezik ezt a könyvet az egyik legjobb munkájának, hiszen valóban annyira furfangosan és zseniálisan alakította ki a történetet, hogy az olvasó csak úgy falja a sorokat. Nem tudom, hogy tud ennyire fantasztikus rejtélyeket kitalálni. Én egészen másra gyanakodtam a történet során, nem is gondoltam erre a befejezésre. Miután már megtudtam mi miért történt természetesen összeállt a kép, tátott szájjal olvastam az oldalakat.
Na és az a kis versike, nem éppen való gyerekeknek, eléggé morbid…. Mindig vissza-vissza lapoztam a versikéhez, hogy mi lesz a következő.
Hűűű. Igen, ez a végszavam, mert találóbb nincs a könyv minősítésére.

Kikiriki

Zseniális.
Sőt, annál sokkal, de sokkal több.
Szinte egész végig biztosan tudtam, hogy ki a tettes, ezt Agatha mintha meg is erősítette volna, DE aztán 10 oldallal később egy akkora fordulatot vett az egész, hogy csak tátott szájjal bambultam magam elé, nem értettem, hogy mi a franc történt. Konkrétan lejátszódott előttem az életem. :D
Brutális volt, és én imádtam.
Felteszem a kezem én is, mert mint még itt sokan, én is rengetegszer lapoztam vissza a 35. oldalhoz a vershez. Ami nagyon beteg, de briliáns.
Ez a könyv kihúzott az olvasási válságból, hiszen kevesebb, mint 24 óra alatt olvastam ki, ami hatalmas teljesítménynek számít nálam az utóbbi hónapjaimhoz viszonyítva.
Még mindig sokkos állapotban vagyok.
Hatalmas kedvenccé vált! :)

Európa / Népszabadság / Alexandra, Budapest / Pécs, 2010
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630791038 · Fordította: Szíjgyártó László
Levandra P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Ennek a könyvnek az az egyik legnagyobb erőssége, hogy ma is időszerű. Valaki mindig eltűnik a társaságból, majd holtan találják meg. Ez a koncepció még mindig népszerű a horror és a pszicho-thriller témában, éppen ezért arat még mindig nagy sikert a fiatalabb olvasóközönség körében is.Aki most szeretne belekezdeni Agatha Christie könyveinek olvasásába, kezdésként éppen ezt a regényt ajánlanám. Többször olvastam, megunhatatlan.

Madama_Butterfly P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

A Krimi Királynőjének leghíresebb és legismertebb műve – aki elolvasta, az nem kérdőjelezi meg, hogy miért …. a történet magáért beszél.
Zseniálisan felépített, egy magányos szigeten játszódó izgalmas krimi, amely végig fogva tartja az olvasó figyelmét, nem enged egy pillanatra sem – és ahogy azt már Agatha Christie-től megszokhattuk, a gyilkos kiléte az utolsó percig homályban marad, és természetesen nem az, akire végig gyanakodtunk…
Hercule Poirot és Miss Marple nélküli gyöngyszem – de ennek a regénynek pont ez a kuriózuma és adja meg a csattanóját…. A krimiirodalom alapdarabja már évtizedek óta, nem a semmiért.

sztimi53 P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Tíz kicsi fasírozott hazafelé masírozott bekapott egyet a farkas hamm. Kilenc kicsi fasírozott hazafelé masírozott….

Update: Azt előző értékelésem tökéletesen kifejező. Azt hiszem harmadik olvasás. Ez a könyv beteg, az egyik legsötétebb Christie, és az egyik legjobb. A tíz kicsi közül persze mind ártatlan aztán megszólal a lelkiismeret. Szép lassan elfogynak a kicsi négerek, Agatha pedig harmadjára is átvert.

Ferger_Jolcsi P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Mint mindig, A. C-nek most is sikerült átvernie. Ezúttal sem tudtam megoldani a rejtélyt, de most már gyanakodtam mindenkire és azokat sem húztam ki a gyanúsítottak listájáról, akiket a cselekmény ártatlannak ítélt. Én már semmiben sem bízok, ha A. C. könyvről van szó, igyekeztem megoldani, végre egyszer rájönni a történet vége előtt a gyilkos kilétére, de sajnos ezen még dolgoznom kell. Szerencsére van temérdek könyv még az írónőtől, amit nem olvastam még, úgyhogy bőven lesz lehetőségem gyakorolni. :)

Black_Angel
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Életem első, és nem utolsó Agatha Christie könyve.
Nagyon nagyon tetszett, végigizgultam az egészet..:D
Biztos nem én vagyok az egyetlen aki mindig visszalapozgatott a vershez, és mire vége lett már lassan kívülről tudtam :D
A végén én nagyon meglepődtem, nem is gondoltam volna, hogy ez lesz..
Fantasztikusan megírt könyv, nem is csodálkozok, hogy ennyire híres.:)
Biztos, hogy fogom még olvasni :)

KönyvMoly_1989 P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Most látom, hogy nem írtam még értékelést a kedvenc Agatha Christie könyvemhez…. :O
Ezt gyorsan korrigálni kell, és pár szóval ki is tudom fejezni a lényeget :
EZ A LEGJOBB KRIMI, AMIT VALAHA ÍRTAK!
De tényleg… Egyszerűen zseniális maga a történet, a csavar, a feszültség…
6 csillagos! :)

szakonyianiko
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Ránézek a könyvre, és konkrétan végigfut a hideg a gerincemen. Még mindig csak tátogni tudok, egyszerűen képtelen vagyok felfogni, hogy miért voltam ekkora idióta. Miért vártam 19 évet arra, hogy Agatha Christie-t beengedjem az életembe? MIÉRT?
Annyira fantasztikus volt ez a könyv, hogy arra tényleg nincsenek szavak!
Őszintén, van olyan, aki kitalálta ki a gyilkos?
Én végig spoiler.
Vera és Lombard lett a kedvenc szereplőm spoiler
Egyvalamit viszont nem értek: Most akkor Vera tényleg spoiler
Nem tudom ki hogy van vele, de nekem spoiler

Kicsit most kétségbe vagyok esve, egyrészt azért mert ezt mondják A.C. legjobb könyvének és félek, hogy ezzel nagyon magasra lett téve az a bizonyos léc. Ugyanitt: várom az ajánlatokat, mit olvassak még tőle? Másrészt annyira a hatalmába kerített, hogy legszívesebben az összes könyvét elolvasnám itt és most, de szegény többivel mi lesz? :|

Ja és még valami: ha még nem olvastad, mire vársz, most kezdj neki; valamint ha neked is rossz szokásod hátrább lapozni, esetleg az utolsó oldalt/mondatot elolvasni, ITT NE TEDD! Szerencsére most én se tettem.

taylor95

És az őrült mindig előnyben van. Kétszer olyan agyafúrt, mint egy normális ember.

227. oldal (Európa, 2006)

Katalin_baronesse

De most eszmélek rá, hogy a művész nem elégedhet meg pusztán a művészettel. Hiába is tagadja, természetes vágy él benne az elismerés után.

ludovika

Nos, ha már itt tartunk, az orvostudomány jórészt ráolvasás.

hencsibe

“A Néger-szigeten vagyunk, igaz? – gondolta magában. – Csoda volna, ha valami sötét dolog készülne itt?”

29. oldal (Európa, 1968)

ludovika

Nem, az én halálomnak a feszültség tetőfokán kell bekövetkeznie. A halálom előtt még élni akarok.

Algernon +SP

Egy sziget körül mindig van valami varázslatos: már maga a „sziget” szó is fölkelti az ember fantáziáját. Elvesztjük a kapcsolatot a külvilággal: egy sziget külön világ. S lehet, hogy ebből a világból nincs is visszatérés.
„Magam mögött hagyom a szürke hétköznapokat” – gondolta.

36-37. oldal Európa, 2010

darkfenriz P

Egy örökkévalóság telt el… világok forogtak és pörögtek… Az idő megállt… Megállt – és mégis korszakok ezrei múltak el… Pedig csak néhány perc volt… Két ember állt, és nézett le egy halottra…

ludovika

Ó, azok az idegek! Az orvos felhúzta a szemöldökét. A nők meg az idegeik!

darkfenriz P

Egy sziget körül mindig van valami varázslatos: már maga a “sziget” szó is fölkelti az ember fantáziáját. Elveszítjük a kapcsolatot a külvilággal: egy sziget külön világ. S lehet, hogy ebből a világból nincs is visszatérés?

Gorkie P

Manapság mindenből akkora hűhót csapnak az emberek! Ha fogat húzatnak, injekció kell nekik, ha nem tudnak aludni, orvosságot szednek, kényelmes széken meg párnán hajlandók csak ülni, a lányok nem törődnek a testtartásukkal, s nyaranként félmeztelenül heverésznek a strandon.