13. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Tíz ​kicsi néger 2554 csillagozás

Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Tíz egymásnak ismeretlen ember meghívást kap egy pazar villába. A villa egy sziklás, elhagyatott szigeten áll, amely sziget néger fejhez hasonlít, arról kapta a nevét is. A villa titokzatos tulajdonosáról mindenféle pletykák keringenek. A vendégek, bár valamennyiük múltjában van valami, amit legszívesebben elfelejtenének, reménykedve és örömmel érkeznek meg egy pompás nyári estén a sziklás öbölbe. A tulajdonos azonban nincs sehol… A felhőtlennek ígérkező napokat egyre félelmetesebb események árnyékolják be. A sziget látogatóit a különös fordulatok hatására hatalmába keríti a rettegés. Tízen érkeznek. Hányan távoznak?
A bűnügyi regény koronázatlan királynőjének talán legjobb, leghíresebb művét tartja kezében az olvasó.

A láthatatlan hóhér címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: Ten Little Niggers

Kapcsolódó zóna

!

Agatha Christie

426 tag · 246 karc · Utolsó karc: 2018. december 3., 21:01 · Bővebben

Philip Lombard · Vera Claythorne · Dr. Edward George Armstrong · Emily Caroline Brent

Algernon +SP
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Nem vagyok még gyakorlott Agatha-olvasó.
Meglepett rendesen, és tegye fel a kezét az, aki menet közben is mindig vissza-visszalapozgatott a versikéhez :)

Mert tízezer kicsi fasírozott… :)

Európa, Budapest, 2010
266 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630788984 · Fordította: Szíjgyártó László
Deziréé
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Én még mindig csak ámulok az írónő tehetségén, hiába olvastam már tőle régebben is műveket folyamatosan fokozza a lehetetlent.
Nem hiába nevezik ezt a könyvet az egyik legjobb munkájának, hiszen valóban annyira furfangosan és zseniálisan alakította ki a történetet, hogy az olvasó csak úgy falja a sorokat. Nem tudom, hogy tud ennyire fantasztikus rejtélyeket kitalálni. Én egészen másra gyanakodtam a történet során, nem is gondoltam erre a befejezésre. Miután már megtudtam mi miért történt természetesen összeállt a kép, tátott szájjal olvastam az oldalakat.
Na és az a kis versike, nem éppen való gyerekeknek, eléggé morbid…. Mindig vissza-vissza lapoztam a versikéhez, hogy mi lesz a következő.
Hűűű. Igen, ez a végszavam, mert találóbb nincs a könyv minősítésére.

Szücsi

10 kicsi ok…
Sok Agatha könyvből, ez az egyik leghíresebb,
kell ennél több ok?
Agatha levett a lábamról,téged is lefog,
kell ennél több ok?
Az izgalom az egekig ér,
kell ennél több ok?
A történet beszippant és nem ereszt,
kell ennél több ok?
Meglepetés és ámulás, sokkot kaphatsz,
kell ennél több ok?
Fantasztikus rejtély, téged is átver,
Brutális és beteg,de letehetetlen,
kell ennél több ok?
Népszerű regény, mit épeszű ember fel nem foghat,
Ki a gyilkos? Kitalálod?
kell ennél több ok?
Agatha egy örült zseni, és vége is mert több ok nincsen.

Kikiriki

Zseniális.
Sőt, annál sokkal, de sokkal több.
Szinte egész végig biztosan tudtam, hogy ki a tettes, ezt Agatha mintha meg is erősítette volna, DE aztán 10 oldallal később egy akkora fordulatot vett az egész, hogy csak tátott szájjal bambultam magam elé, nem értettem, hogy mi a franc történt. Konkrétan lejátszódott előttem az életem. :D
Brutális volt, és én imádtam.
Felteszem a kezem én is, mert mint még itt sokan, én is rengetegszer lapoztam vissza a 35. oldalhoz a vershez. Ami nagyon beteg, de briliáns.
Ez a könyv kihúzott az olvasási válságból, hiszen kevesebb, mint 24 óra alatt olvastam ki, ami hatalmas teljesítménynek számít nálam az utóbbi hónapjaimhoz viszonyítva.
Még mindig sokkos állapotban vagyok.
Hatalmas kedvenccé vált! :)

Európa / Népszabadság / Alexandra, Budapest / Pécs, 2010
270 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789630791038 · Fordította: Szíjgyártó László
Levandra P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Ennek a könyvnek az az egyik legnagyobb erőssége, hogy ma is időszerű. Valaki mindig eltűnik a társaságból, majd holtan találják meg. Ez a koncepció még mindig népszerű a horror és a pszicho-thriller témában, éppen ezért arat még mindig nagy sikert a fiatalabb olvasóközönség körében is.Aki most szeretne belekezdeni Agatha Christie könyveinek olvasásába, kezdésként éppen ezt a regényt ajánlanám. Többször olvastam, megunhatatlan.

Madama_Butterfly P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

A Krimi Királynőjének leghíresebb és legismertebb műve – aki elolvasta, az nem kérdőjelezi meg, hogy miért …. a történet magáért beszél.
Zseniálisan felépített, egy magányos szigeten játszódó izgalmas krimi, amely végig fogva tartja az olvasó figyelmét, nem enged egy pillanatra sem – és ahogy azt már Agatha Christie-től megszokhattuk, a gyilkos kiléte az utolsó percig homályban marad, és természetesen nem az, akire végig gyanakodtunk…
Hercule Poirot és Miss Marple nélküli gyöngyszem – de ennek a regénynek pont ez a kuriózuma és adja meg a csattanóját…. A krimiirodalom alapdarabja már évtizedek óta, nem a semmiért.

sztimi53 P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Tíz kicsi fasírozott hazafelé masírozott bekapott egyet a farkas hamm. Kilenc kicsi fasírozott hazafelé masírozott….

Update: Azt előző értékelésem tökéletesen kifejező. Azt hiszem harmadik olvasás. Ez a könyv beteg, az egyik legsötétebb Christie, és az egyik legjobb. A tíz kicsi közül persze mind ártatlan aztán megszólal a lelkiismeret. Szép lassan elfogynak a kicsi négerek, Agatha pedig harmadjára is átvert.

Lorenza_Pellegrini
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Nem hiába krimi klasszikus. Azóta is milyen sokan másolták ezt az ötletet, hogy a vendégeket összehívják valahol ahonnan aztán nem tudnak elmenekülni és szép lassan kibontakozik a múlt. De szerintem senki sem ér fel Agatha Christiehez.

Ferger_Jolcsi P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

Mint mindig, A. C-nek most is sikerült átvernie. Ezúttal sem tudtam megoldani a rejtélyt, de most már gyanakodtam mindenkire és azokat sem húztam ki a gyanúsítottak listájáról, akiket a cselekmény ártatlannak ítélt. Én már semmiben sem bízok, ha A. C. könyvről van szó, igyekeztem megoldani, végre egyszer rájönni a történet vége előtt a gyilkos kilétére, de sajnos ezen még dolgoznom kell. Szerencsére van temérdek könyv még az írónőtől, amit nem olvastam még, úgyhogy bőven lesz lehetőségem gyakorolni. :)

Milli88 P
Agatha Christie: Tíz kicsi néger

„… és vége is, mert többen nincsenek.”

Zseniális könyv! Brutális és zseniális egyben.
Nem olvastam még az írónőtől, de már értem, hogy miért rajong érte annyi ország megannyi olvasója. Egyszerűen nem tudtam letenni a könyvet. Feszült figyelemmel olvastam minden egyes sorát. Volt egy tippem, hogy ki lehet a gyilkos, de egy idő után elvetettem az ötletemet, pedig nem kellett volna.
Az epilógust olvasva pedig leesett az állam. Ilyen egyedülálló és összetett gyilkosságsorozatot álmaimban sem mertem volna elképzelni. És tessék… Agatha Christienek sikerült. Tegyük hozzá, hogy mindezt 1939-ben vitte véghez. Fantasztikus!

taylor95

És az őrült mindig előnyben van. Kétszer olyan agyafúrt, mint egy normális ember.

227. oldal (Európa, 2006)

Katalin_baronesse

De most eszmélek rá, hogy a művész nem elégedhet meg pusztán a művészettel. Hiába is tagadja, természetes vágy él benne az elismerés után.

hencsibe

“A Néger-szigeten vagyunk, igaz? – gondolta magában. – Csoda volna, ha valami sötét dolog készülne itt?”

29. oldal (Európa, 1968)

ludovika

Nos, ha már itt tartunk, az orvostudomány jórészt ráolvasás.

darkfenriz

Egy sziget körül mindig van valami varázslatos: már maga a “sziget” szó is fölkelti az ember fantáziáját. Elveszítjük a kapcsolatot a külvilággal: egy sziget külön világ. S lehet, hogy ebből a világból nincs is visszatérés?

ludovika

Nem, az én halálomnak a feszültség tetőfokán kell bekövetkeznie. A halálom előtt még élni akarok.

Algernon +SP

Egy sziget körül mindig van valami varázslatos: már maga a „sziget” szó is fölkelti az ember fantáziáját. Elvesztjük a kapcsolatot a külvilággal: egy sziget külön világ. S lehet, hogy ebből a világból nincs is visszatérés.
„Magam mögött hagyom a szürke hétköznapokat” – gondolta.

36-37. oldal Európa, 2010

ludovika

Ó, azok az idegek! Az orvos felhúzta a szemöldökét. A nők meg az idegeik!

janetonic P

A feleséggyilkosság csakugyan elképzelhető, majdhogynem természetes, mondhatnánk.

Ezt a könyvet itt említik