Sleeping ​Murder (Miss Marple 13.) 16 csillagozás

Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder Agatha Christie: Sleeping Murder

Soon after Gwenda moved into her new home, odd things started to happen. Despite her best efforts to modernise the house, she only succeeded in dredging up its past. Worse, she felt an irrational sense of terror every time she climbed the stairs.

In fear, Gwenda turns to Jane Marple to exorcise her ghosts. Between them, they are faced with having to solve a „perfect” crime committed many years before.

„A puzzle that is tortuous, surprising and finally satisfying.”
Sunday Express

HarperCollins, London, 2006
224 oldal · ISBN: 9780007208609

Ratoncita P>!
Agatha Christie: Sleeping Murder

Miss Marple segítségével göngyölítik fel a közel húsz éve történteket. Érdekes alaphelyzet, fordulatos történet. Nekem kedvenc.

bookswithacuppa>!
Agatha Christie: Sleeping Murder

Általában a Poirot történeteket szoktam jobban szeretni, de ez nagyon jó volt. :) Magát a könyvet nem olvastam még, de a BBC Radio 4 féle dramatizálás remekre sikeredett. (Miss Marple szerepe/hangja különösen jól el lett találva és szerintem ez a megoldás sokkal érdekesebb, élvezetesebb, mint egy sima hangoskönyv – és persze kevésbé monoton is.) A gyilkosra megint sikerült rájönnöm, de így is szuper volt, tetszett nagyon.

KNW I>!

Exactly my kind of AC :)

HarperCollins, London, 2002
mokata I>!
Agatha Christie: Sleeping Murder

Azt szeretem A.C.ben, hogy akárhányszor képes vagyok elolvasni bármelyik Marple-os vagy Poirot-s könyvét, és még akkor is, ha tudom, ki a gyilkos, képes fenntartani az izgalmat és érdeklődést. Ez az utolsó különösen jól sikerült darab. Egyszer majd talán elolvasom szépen sorban mindegyiket :)

piccola>!
Agatha Christie: Sleeping Murder

Érdekes, korábban nem szerettem Miss Marple-t, de az utóbbi időben csak nagyon jó könyvekben találkoztam vele. Ebben pl. egy 18 évvel korábbi gyilkosságra derít fényt. A mű egyébként tipikus Agatha Christie-történet, kicsit sok a szereplő, a helyszín egy szép vidéki ház nagy kerttel, amiben ott gyomlálgat Miss Marple is…

OlvasóMókus>!
Agatha Christie: Sleeping Murder

Angolul mindig olyan Agatha Christie regényt sikerül kifognom, ahol egy több évvel ezelőtti gyilkosság szálait göngyölítik fel. Érdekes, hogy ki-ki hogy emlékszik vissza évek távlatából ugyanarra az eseményre. A gyilkosról voltak sejtéseim. Miss Marple most is elbűvölően bájos és imádnivaló volt. (Többet kellene angolul olvasnom…)

Miss Marple sorozat · Összehasonlítás