Rotkäppchen ​und der böse Wolf (Tuppence und Tommy 3.) 1 csillagozás

Agatha Christie: Rotkäppchen und der böse Wolf Agatha Christie: Rotkäppchen und der böse Wolf Agatha Christie: Rotkäppchen und der böse Wolf Agatha Christie: Rotkäppchen und der böse Wolf Agatha Christie: Rotkäppchen und der böse Wolf Agatha Christie: Rotkäppchen und der böse Wolf

Der Geheimdienst heuert Tommy Beresford an, um einen Verräter in den eigenen Reihen auf die Spur zu kommen.
Die Sache ist äußerst gefährlich: Ein Agent ist bereits einem Unfall, der kein Unfall war, zum Opfer gefallen. Deshalb soll auch Tuppence mit ihrem Strickstrumpf zuhause bleiben. Doch wer Tuppence kennt, weiß, dass sie das Stricken hasst und sich durch nichts und niemanden beeindrucken lässt. Als Tommy beginnt in der Pension Sans Souci nach dem Spion „N” oder „M” zu suchen, sitzt dort bereits eine Mrs. Blenkensop, die alle Fäden in der Hand hat und seiner Tuppence verdammt ähnlich sieht…

Eredeti megjelenés éve: 1941

Scherz, Bern, 2003
208 oldal · ISBN: 350251545X
Scherz, Bern, München, 1994

Aerandir>!
Agatha Christie: Rotkäppchen und der böse Wolf

Hát ez nagyon fura volt, természetesen leginkább a nyelv miatt. Eleve furcsa Agatha Christie-t németül olvasni, de ez, ahol a németek a főellenség, és minden oldalon szidják őket, még rosszabb.
A másik meg persze, hogy Tommy és Tuppence még mindig nem nagyon tudta megszerettetni magát velem. Nem hiányzik sok, vannak nagyon aranyos pillanataik, de máskor meg olyan szerencsétlenek és olyan mázlisták, hogy azt nehezen viselem. Jobban szeretem, ha van a nyomozásnak egy követhető folyamata, és nem csak összevissza meggyanúsítanak mindenkit, aztán az utolsó oldalon egy hihetetlen véletlen az ölükbe pottyantja a megoldást. Meg milyen fogás már az, hogy Tuppence-nek eszébe jut valami isteni sugallat hatására valami nagyon fontos, aztán elfelejti?! Ha AC esélyt akart adni az olvasónak, akkor azt csinálta már sokkal elegánsabban és kevésbé otrombán.
Ráadásul most még sajnálni se tudtam őket a végén, amikor sóhajtoztak, hogy „erre bizony hamarabb rá kellett volna jönnünk”. Tökéletesen igazuk van, legalább két-három hely volt, ahol én erősen gyanakodtam (és nem alaptalanul), nekik meg semmi sem tűnt fel.

Tuppence und Tommy sorozat · Összehasonlítás