Poirot ​nyomoz (Hercule Poirot 3.) (Arthur Hastings 3.) 179 csillagozás

Agatha Christie: Poirot nyomoz Agatha Christie: Poirot nyomoz

Tizenegy ​történet a világ leghíresebb belga detektívjéről.

Mary Marvell, a hollywoodi filmcsillag fenyegető leveleket kap Nyugat csillaga nevű gyémántját el fogják rabolni, ha egy helyen lesz Kelet csillagá-val, Lady Yardly híres ékkövével. Valóban egy kínai istenszobor jobb és bal szeme volt hajdan a két gyémánt?
Miért sikerül Robinsonéknak a piaci ár negyedéért lakást bérelniük Knightsbridge-ben? Londonban csillagászati összegeket kérnek minden kiadó lakásért! És miért hitték a többi lakáskeresők, hogy a lakást már kiadták? Az egyiptomi fáraó sírját feltáró régész meghal. Aztán az ásatást pénzelő amerikai milliomos is, meg az unokaöccse – New Yorkban. Igaz lenne az átokról szóló legenda, vagy van minderre természetes magyarázat?
A Grand Metropolitan szállóban ellopják a híres gyöngysort. Igen ám, de a tulajdonosnő komornája végig a szobában volt. Poirot az egyetlen, aki hisz az ártatlanságában – de akkor mi történt valójában?
Anglia miniszterelnöke az… (tovább)

Poirot munkában címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1924

Hercule Poirot · Arthur Hastings

London · Egyiptom

Gorkie P
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Valamit nagyon félrenéztem, mert olvasás közben jöttem rá, hogy ez egy novelláskötet. Valamiért azt hittem, hogy 1 történet. :))

Nagyon jó kis történetek voltak ezek, bár úgy érzem, jobban tudok azonosulni AC rendes regényeivel. Ott van idő nyomozni, gondolkodni. Jobban le van vezetve, hogy hogyan is jutott Poirot a megoldáshoz. Ettől függetlenül viszont, ezek is zseniálisak voltak. Mr. Davenheim eltűnése volt a kedvencem, nagyot néztem a végén. :) Az egyiptomi királysír esete is nagyon érdekes volt a helyszín és a babonák miatt.
Igazából, mindegyiket érdemes elolvasni, egyikre sem mondanám, hogy gyengébb lenne.
Érdekes, változatos, csavaros olvasmány.

Európa, Budapest, 2012
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630794176 · Fordította: Sipos Katalin
gazibla P
Agatha Christie: Poirot nyomoz

11 novella 11 gyöngyszem. Poirot megunhatatlan. :)

Ferger_Jolcsi P
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Mikor a kezembe vettem ezt a könyvet, akkor még nem tudtam, hogy igazából egy novellagyűjteményhez van szerencsém. Valahogy elsiklottam az információ felett. A novellákkal az az egy bajom van, hogy túl rövidek ahhoz, hogy igazán élvezni lehessen őket, mert mire pont belelendülnék a dologba, akkor már vége is van a történetnek. De ezek a novellák nagyon jók voltak, bár rövidek és éppen ezért kevésbé csavarosak és furfarangosak, mint A. C. regényei. Egy kis novellában nincs annyi „idő” és „hely”, hogy sok bonyodalmat lehessen felgöngyölíteni benne. Mégis izgalmasak és élvezhetőek voltak a cselekmények. Talán jobb is volt ez így, hogy nem tudtam róla, hogy novellagyűjteményről van szó, mert lehet, hogy akkor nem erre a könyvre jutott volna a választásom, pedig jó kis könyv volt.

dagikám
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Némelyik novella egész izgalmas lett volna, ha egy regény alaptörténeteként olvastam volna.Nekem így egy kicsit erőltetettnek hatott, hogy tíz- tizenöt oldalba belesűrít egy egész nyomozást és szinte semmi bizonyítékból, megoldja az ügyet. Egy novellánál végre egyszer jól tippeltem a tettest illetően.

Woland
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Vártam ezt a kötetet, mondván a novellák pont jók az alvás előtti olvasáshoz – nem kell félbehagyni semmit, elolvas az ember egy kis szösszenetet, és alszik. Hát nagyot csalódtam. Ezek a rövid történetek egyáltalán nem fogtak meg, nem bontakozott ki történet, nem gondolkodtam közben, nem akartam kitalálni, ki lehetett a gyilkos (mert lehetőségem sem volt rá). Azért egynek jó, de a Poirot-könyvek közül nem ez lesz a kedvencem.

encus625 P
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Tizenegy rövid novellát tartalmaz a kötet, mindben Poirot nyomoz hűséges barátjával, Hastings kapitánnyal. Az ő tolmácsolásában ismerhetjük meg az eseteket. Lassan olvastam a könyvet, naponta maximum 1 novellát.
Egyik-másik történet egész jó volt, nekem az hiányzott a többségéből, hogy túl rövidek ahhoz, hogy valóban igazán jól kibontakozzon a cselekmény. Megismerkedünk valakivel, történik valami (rablás, gyilkosság…), Poirot elutazik, kérdez néhányat, aztán már meg is van a tettes.
Voltak egész jó történetek is a kötetben, és van olyan is, amit az írónő később átír regénnyé.
A kötetből készült sorozat ellenben szerintem telitalálat. A ’90-es évek elején készültek az egyes részek, David Suchet is jóval fiatalabb volt. A filmekben egy kicsit néhol alakítottak a sztorin, sokszor belép pl. Miss Lemon, de ezek mindig a film előnyére váltak. Ott valahogy jobban kibontakozott a cselekmény, mint a könyvben. Újra elő kellene vennem azokat a részeket, régen láttam már őket.

Európa, Budapest, 2008
224 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630786072 · Fordította: Sipos Katalin
ÁrnyékVirág
Agatha Christie: Poirot nyomoz

…avagy Poirot rutinfeladatai, rövid kis történetekben összefoglalva, hiszen fiatal korában Poirot is bevállalósabb volt, bontott le kályhát eltűnt végrendeleteket keresve és bújt szeneskosárba, hogy egy bűnözőt leleplezzen. Sőt, még egy olyan történet is akad, ahol rájön ugyan, hogy ki a gyilkos, de nem tudja bebizonyítani.
A történetek szórakoztatóak, de a könyv igazi varázsát számomra Hastings kapitány adja. Ez a kicsit karót nyelt, ízig vérig angol gentleman, Poirot hűséges barátja, a női nem lelkes tisztelője (bár általában itt is melléfog a dolgoknak), a legkedvesebb A.C szereplőm. Végtelenül türelmes is, hiszen én biztos leütném Poirot-t a helyében, az önteltsége nagyon idegesítő tud lenni.

Risus P
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Kicsit féltem ettől a könyvtől, de határozottan kellemesen csalódtam!
Igazán kiemelkedő történet számomra nem volt, inkább azt írnám, hogy mindegyik színvonalas volt.
Hatalmas elismerésem Hastings kapitánynak, mert Poirot néhány esetben biztos, hogy faképnél hagytam volna…

Paulina_Sándorné P
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Tetszett a rövid történetek. Szeretem Poirot stílusát, ahogy beszél, ahogy gondolkodik. Olyan dolgokból képes rájönni a megoldásokra, hogy én még csak nem is veszem észre. Nem igazán tudom követni, olyan vagyok én is, mint Hastings kapitány. Jókat mosolyogtam, mikor szegény Hastings kapitányt letromfolta Poirot.

Molymacska P
Agatha Christie: Poirot nyomoz

Rövidebb nyomozások nem tetszettek annyira mintha egy nagy könyv lett volna, és annyira se, mintha kisebb más stílusú novellák lennének. Főként azért, mert a novellák leggyakrabban Hastings bénaságát fejezték ki, ami egy picit bántott már engem is. A történetek nem voltak amúgy rosszak, változatosak voltak, külön tetszett az az egyiptomi rész a lekonyuló bajusszal. Most már tudjuk Poirot se mindig fess és homokszemmentes.

Sli SP

– (…) És ez a hőség, lekonyul tőle a bajuszom… lekonyul!

112. oldal, Az egyiptomi királysír esete (Európa, 2012)

Sli SP

Poirot igazán igyekezett, hogy szerénynek látsszon, de ez nem nagyon sikerült neki.

177. oldal, Mr Davenheim eltűnése (Európa, 2012)

Sli SP

– Ez tarthatatlan – mormolta –, hogy minden tyúk más-más méretű tojást tojik! Hogyan lehet akkor szimmetria a reggelizőasztalon? Legalább a boltban szétválogathatnák őket nagyság szerint!

192. oldal, Mr Davenheim eltűnése (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · tojás
s_l_m

– Mon Dieu! Rettenetes, hogy ebben az országban milyen vétkes közönnyel kezelik a gasztronómiát!

26. oldal, A Nyugat-csillaga eset

Sli SP

– Ha egy ügy zavaros, az számomra jó jel. Ha egy eset világos, mint a nap – eh bien, az gyanús! Mert azt valaki olyanra csinálta!

183. oldal, Mr Davenheim eltűnése (Európa, 2012)

Életveszélyes_és_Tilos

Hogy Poirot hogyan festett teveháton, arról tapintatosan inkább hallgatok. Eleinte csak nyögött és siránkozott, később jajgatott, gesztikulált, és Szűz Máriát hívta segítségül, valamint a naptárban található összes szenteket. Végül aztán megszégyenülten leszállt a tevéről, és egy aprócska szamár hátán fejezte be az utat.

Az egyiptomi királysír esete

Sli SP

– (…) a jó szív végső soron ér annyit, mint a kis szürkeagysejtek. Igen, igen, én mondom ezt, aki néha már-már megfeledkezik erről.

126. oldal, Ékszerrablás a Grand Metropolitanben (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · szív
Sli SP

Engem Egyiptom bűvereje kezdett a hatalmába keríteni. Poirot-t azonban nem. Pontosan ugyanúgy volt öltözve, ahogyan Londonban, csak a zsebében egy kis ruhakefét is hurcolt magával, mert szüntelenül hadban állt a porral, mely sötét öltönyére szállt.
– És a cipőm is! – jajgatott. – Most nézze meg, Hastings! A gyönyörű lakkcipőm, ami rendesen olyan elegáns és csillogó! Látja, belement a homok, ami pokoli fájdalmat okoz, kívül meg csupa por: rossz nézni! És ez a hőség, lekonyul tőle a bajuszom… lekonyul!
– Nézze hát inkább a Szfinxet! – buzdítottam. – Még engem is megfog a varázslatos kisugárzásával!
Poirot mogorván nézett oda.
– Egyáltalán nem látszik jókedvűnek – jelentette ki. – Nem is csoda: félig betemeti a homok, nincs körbetakarítva. Jaj, ez az átkozott homok!

111-112. oldal, Az egyiptomi királysír esete (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Arthur Hastings · Egyiptom · Hercule Poirot · London
Sli SP

– (…) És hogy mire várok… eh bien, Hercule Poirot agyának az eset már tökéletesen tiszta, de másoknak is engedjünk teret, akik az Úrtól kapott tálentumokban nem bővelkednek ennyire! Például a felügyelőnek, McNeilnek jóleshet, ha kérdezősködik egy kicsit, és tisztába jön a tényállással. Muszáj tekintettel lennünk a nálunk csekélyebb képességűekre is.

99. oldal, Az egymillió dolláros kötvényrablás (Európa, 2012)

Sli SP

– Mindannyiunknak megvannak a szürkeagysejtjeink. És mégis: olyan kevesen tudják őket használni!

207. oldal, Az olasz gróf esete (Európa, 2012)

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Arthur Hastings sorozat · Összehasonlítás