Poirot ​gyanúba esik (Hercule Poirot 12.) 9 csillagozás

Agatha Christie: Poirot gyanúba esik Agatha Christie: Poirot gyanúba esik

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Halál a felhők fölött illetve Halál a felhők között címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1935

A következő kiadói sorozatban jelent meg: 50 filléres regények Palladis

Palladis, Budapest, 1935
252 oldal · puhatáblás · Fordította: Földes Jolán

ÁrnyékVirág>!
Agatha Christie: Poirot gyanúba esik

Ezt olvastam valamikor az ősidőkben, de már abszolút nem emlékeztem a gyilkos kilétére, úgyhogy újoncként élveztem végig, ráadásul, csak a pikantéria kedvéért, én is a repülőn ülve kezdtem olvasni. Ha Wizz járaton történt volna a gyilkosság, Poirot nem kellett volna tesztelje, hogy feltűnő-e fúvócsővel becélozni valakit, mert először három embert fel kellett volna állítson, a lelepleződés biztosítva.
Na de a regényre visszatérve: megint egy zseniális, mindennapi életben gyakran ismétlődő szituációra épül a gyilkos kiléte. Egyik legjobb darab!

nicolekitti>!
Agatha Christie: Poirot gyanúba esik

Nagyon tetszett a könyv. Persze a végén volt fordulat és csavar. Volt egy-két szereplő, aki elég viccesen adta elő a dolgokat. :)
Sok gyanús tárgy, gyanús személyek.. és mégsem sikerült kitalálnom :)

zonga>!
Agatha Christie: Poirot gyanúba esik

Végig izgalmas volt, nagyon érdekes volt, lekötött végig. A sztori jó, a megfejtés megint zseniális. Ugyanakkor kicsit aránytalannak érzem az egészet, nagyon sok – fölösleges!- mellékszál van, a megfejtés meg kb. 2 oldal. Más regényekben van, ahol jobban elő van készítve a vége, itt kicsit azt éreztem, hogy mindent bele akar sűríteni, számtalan nyomot elrejt, aztán ehhez képest nincs a befejezés előkészítve. Sok fölösleges dolog volt benne, amelyeknek semmi jelentőségük, pl. spoiler, mintha csak azért írta volna bele őket, hogy még több minden legyen benne. A sztori tetszett, a bűnügy zseniális, bár szerintem nem túl életszerű, spoiler, szóval volt, amit túlzásnak éreztem. De a könyvet pár óra alatt végig izgalomban tartott, érdekes volt, csak most valahogy nagyon a valóságtól elrugaszkodott történet lett belőle, és fölöslegesen ír le bizonyos részeket, mert semmi szükség rájuk.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás