Poirot ​bravúrjai I-II. (Hercule Poirot 38.) (Arthur Hastings 10.) (Felicity Lemon 8.) 75 csillagozás

Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II. Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

„Sziporkázóan szellemes, fordulatos és feledhetetlenül szórakoztató.”
Sunday Times
Hercule Poirot, a zseniális mesterdetektív, az ördöngös belga nyomozó emlékezetes esetei.
Már a külseje is lélegzetelállító! Pontosan öt láb és négy hüvelyk magas (helyesebben alacsony), ápolt férfi, kifogástalan öltönyben (sehol egy porszem!), nyakán csokornyakkendő, lábán tükörfényes lakkcipő. Igazi ékessége mégis a bajusza, ez a pompás, suvickolt, viaszkolt arcdísz, melyről bízvást megállapíthatjuk, hogy igazi műremek. De a belbecs sem megvetendő! Poirot, a modern Herkules, szürke kis agysejtek miriádjainak büszke tulajdonosa. Fegyverei a fölényes intellektuális erő, a csalhatatlan logika és a beleélő képesség, amelyek segítségével sorra leplezi le a bűnösöket és hiúsítja meg a gonosz terveket.
Duplán szórakozhat a Kedves Olvasó!

Poirot első esetei címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: Poirot's Early Cases

Eredeti megjelenés éve: 1974

Hunga-Print, Budapest, 1994
452 oldal · puhatáblás · ISBN: 9636950504 · Fordította: Schidló Éva, Wéber László, Gecse Gábor, Leyrer Ginda
Hunga-Print, Budapest, 1994
260 oldal · ISBN: 9636950288 · Fordította: Schidló Éva, Wéber László, Gecse Gábor, Leyrer Ginda
Hunga-Print, Budapest
192 oldal · ISBN: 9636950156 · Fordította: Schidló Éva, Wéber László, Gecse Gábor, Leyrer Ginda

Hercule Poirot · Arthur Hastings · Felicity Lemon · Japp felügyelő

Lupin P
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Évek óta nem volt találkozásom Hercule Poirot-val, de már épp itt volt az ideje. :)

Erzsébet_Szászi
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Izgalmas, érdekes, frappáns Poirot novellákat kaptunk ebben a kötetben. Nagy örömömre szolgált, hogy ismét találkozhattam Hastings kapitánnyal, akit így a sorozat vége felé már kezdtem hiányolni. A történetek nénelyike nagyon ismerősnek tűnt. Egyik-másik valószínűleg a sorozatból, volt olyan, ami korábbi Poirot regényre hasonlított, de volt olyan is, amit egészen Sherlock Holmes-osnak éreztem.

Blissenobiarella
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Töredelmesen megvallom, hogy bizony egy-két novella felett átsiklottam a gyűjteményből olvasás közben. Ennek három oka van:
– Ez volt az utolsó Poirot-könyv, elmondhatom magamról, hogy immáron mindet olvastam. Mivel nem igazán pihentettem a kis belgát, egy kicsit túladagoltam már magam a kalandjaiból, úgyhogy valamelyest lanyhult az érdeklődésem.
– Ezek közül a novellák közül jó párnak láttam már a megfilmesített verzióját (ugyanis párhuzamosan a sorozatból is az utolsó évadnál járok, csoda, ha túladagolásom van?!), és ezek olyan jól sikerültek, hogy teljesen bevésődtek az emlékezetembe, így már az elején ismertem a csattanót…
– Nem szeretem a novellákat, Poirot-történetek esetében pedig különösen nem, mert hiányolom a bűntény felderítésének aktusát, a módszerek kibontakozását. Itt piff-puff, Poirot közli a megoldást, bedob pár szellemes beszólást, mi meg ámulunk-bámulunk. Csak én nem, mert ez nekem uncsi.

Szóval nem lett a kedvencem, ami elsősorban még mindig a műfaji sajátosságok miatt van így, de leszögezném, hogy a Poirot-sorozat novelláskötetei közül ez tetszett a legjobban, ebben vannak a legemlékezetesebb történetek. Jó pont viszont, hogy visszakapjuk rég nem látott Hastings kapitányt, akinek köszönhetően igazán humoros könyvet vehetünk a kezünkbe.Szórakoztató olvasmány, és mivel az emberek többségében nincs meg az én alapvető ellenszenvem az ilyen nyúlfarknyi írások iránt: hát jó szívvel ajánlom.

Bogas P
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Négy és fél csillag, mert imádom ezeket a „kisszíneseket” Poirot hétköznapjaiból, még akkor is, ha a bűntény, a novella forma miatt, könnyebben kitalálható. A hiányzó fél csillag a fordításnak szól (gondolok itt pl. a no use to cry over spilt milk „kiömlött tej fölött kár sírni” sírnivaló tükörfordítására), na meg annak, hogy Vera Roszakoff grófnő és Poirot között nem is szikrázik annyira a kémia (ebből a történetből a filmverziót jobban szeretem), hogy Japp egyszer faragatlanul undok volt kedvenc belga nyomozómmal, és hogy Miss Lemon csak a legutolsó novellában szerepelt.

TiszlaviczMarcsi IP
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Egyfajta 'egyperces' krimikként olvastam, és próbáltam kitalálni, mi lehet a megoldás. Némelyik novella lenyűgözött, volt pár ismerős, ami más regényére emlékeztetett az írónőtől, de volt olyan is, hogy 'ezt meg hogy és honnan', mintha csak egy kalapból húzta volna elő a megoldást Poirot. Vagy AC. :)
Mindenesetre Hastings kapitány örök kedvenc 'krónikás Watson' marad :)

Gádorka
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Több elbeszélés, amely mind Poirot mester zsenialitásáról tanúskodnak Hastings elbeszélése alapján. Közben megjelenik Japp felügyelő is, ami csak fokozza a hatást.

Borbála_Hantó
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Régebben már olvastam, és most úgy döntöttem újból előveszem és jót mulatok Poirot esetein.
Annak ellenére, hogy már tudtam, azaz bizonyos novelláknál emlékeztem a gyilkos kilétére, még így is érdemes volt újraolvasnom.
Érdekes, vicces megspékelve a drága Poirot-stílussal. Egyszerűen sosem bírom megunni a kis belgát!
Viszont most az sem kerülte el a figyelmemet, hogy több helyesírási hiba volt benne, illetve olyan szószerinti fordítások, amik lehúzták a korábbi értékelésemet.

Biba
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Remek kis történetek, emészthető adagokban. Sajnos sokat már ismertem a filmsorozatból, de mindig élvezet Poirotról és Hastingsről olvasni.

mamono
Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

Az az érzésem, jobban bírom Poirot-t kisebb mennyiségekben, úgy értem egy novella még nem annyira idegesít, mint egy teljes hosszúságú regény. Mert valahogy nem bírom szegénykémet, a vicces ebben az, hogy ez nem azt jelenti, hogy nem is olvasom. Mert a sztorik viszont tetszenek.
Ezek a novellák pedig különösen tetszettek, fordulatosak, izgalmasak, és időnként jócskán meglepőek voltak, de mindenképpen élvezetesek.

Agatha Christie: Poirot bravúrjai I-II.

( I. kötet) Egészen megtetszettek ezek a kis rövidke novellák. Az ember leül ebéd után, vagy este olvasni egy kicsit, és hopp már Poirot meg is oldott egy bűntényt.
Egy-kettő közülük nem jött be annyira, de a könyv összességében hozta a várt színvonalat.
(II. kötet) Bár jobb szeretem az izgalmakkal teli gyilkosságban bővelkedőbb regényeket, de azért bátran kijelenthetem, hogy már: kifejezetten tetszett.

Sli SP

– Ej, ej, hányszor mondjam még önnek, hogy a nyomok belülről jönnek! Nincs a világon olyan rejtély, amelynek a megoldása ne az apró, szürke agysejtekben rejlene!

132. oldal, I. kötet - A treff király (Hunga-Print)

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · rejtély
Barnus

Én, aki jelen pillanatban a legbriliánsabb aggyal rendelkezem egész Európában, egyszer igenis megengedhetem magamnak, hogy nagylelkű legyek.

245. oldal - A csokoládésdoboz

Bogas P

– De tényleg, M. Poirot, mondja csak, mi lenne velünk, ha nem lennénk ilyen elevenek?
– Akkor bizony halottak lennénk – válaszolta Poirot.

Halál a tengeren

Barnus

Az élet azért van, hogy éljünk, azt hiszem.

397. oldal - Halál a tengeren

Sli SP

– (…) Soha nem szabad lemondanunk arról a feltételezésről, hogy a dolgoknak van logikája!

18. oldal, I. kötet - Rejtély a jelmezbálon (Hunga-Print)

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · logika
Barnus

Poirot gyengéden megpödörgette saját pompázatos bajuszát. – Bajuszt növelni – dörmögte –, igazi művészet! Minden együttérzésem azoké, akik ráadják a fejüket e nemes vállalkozásra.

310. oldal - Kettős bűn

Babú

A szeretet a féltékenység súlya alatt könnyen változik gyűlöletté.

A cornwalli titok

Barnus

Miután mindenki eltávozott hazulról, Poirot munkához látott. Leginkább egy okos kis terrierre emlékeztetett.

169. oldal - Hetedíziglen

Boglárka_Madar P

– (…) Hetet-havat összehordott, hogy majd álruhát vesz fel, még azt is felvetette, hogy én…, ÉN is – még kimondani is borzasztó – vágjam le a bajuszomat! Igen, igen, rien que ca! Rámutattam, mennyire nevetséges és abszurd ez az ötlet. Az ember nem pusztít el egy ilyen szép jószágot csak úgy könnyelműen!

186. oldal, I. kötet - Az elveszett bánya (Hunga-Print)

Barnus

Na és mi újság a „kicsi szürke agysejtekkel”? Dolgozgatnak, dolgozgatnak?

208. oldal - A Plymouth-expressz

Agatha Christie: Függöny Poirot utolsó esete