Nyílt ​kártyákkal (Hercule Poirot 15.) (Battle főfelügyelő 3.) (Race ezredes 2.) (Ariadne Oliver 2.) 383 csillagozás

Agatha Christie: Nyílt kártyákkal Agatha Christie: Nyílt kártyákkal Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Ebben a krimiben négyre korlátozódik a gyanúsítottak száma. De ne higgyük, hogy így kevésbé izgalmas a történet. Mind a négy embernek volt oka és lehetősége is a tett elkövetésére. Ismét Poirot szürke agysejtjeire vár a feladat, hogy kiderítse az igazságot.

Hercule Poirot ismét munkában címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: Cards on the Table

280 oldal · keménytáblás · ISBN: 9630781476 · Fordította: László Zsófia

Hercule Poirot · Ariadne Oliver

Gorkie P
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Ismét érdekes és zseniális regény az Írónő tollából.
Tetszett az alapfelállás, 4 konkrét személy közül kell kideríteni, ki a tettes. A történetbe beleszőve egy kártyajáték, ami egyedivé teszi.
A vége felé csavar csavart követett, de még az utolsó pár oldalon is meglepő végkifejletet kapunk.
Nekem nagyon tetszett ez is. :)

Európa, Budapest, 1988
230 oldal · puhatáblás · ISBN: 9630747251 · Fordította: László Zsófia
gabiica P
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Hűha. Bár adott volt a négy gyanúsított, mégsem tudtam az egész történet során egyetlen egyszer sem azt mondani, hogy valakit biztosan gyanúsítottnak tartok. Mindenkinek megvolt a lehetősége, és megvolt az indítéka. Ezúttal négyen is nyomoztak, négy különböző módszerrel, mindenki a saját igazát próbálta bebizonyítani.
Lenyűgöző volt a történet. Bevallom, végig azt hittem, Mr. Shaitana spoiler
Több szálon futott a dolog, gondolok itt arra, hogy a múltban zajló események is hatással voltak a jelenre. Nagyon tetszett, ahogy fényt derítettek a titkokra.

A vége, bevallom, most is meglepett, mint mindig. Erre nem számítottam, Agatha Christie és Poirot szokás szerint átvertek, de ennek ismételten csak örülni tudok.

Madama_Butterfly
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Megint egy mestermű a krimi koronázatlan királynőjétől, ráadásul egy teljesen szokatlan felállásban:
„Adva volt négy ember, akik közül az egyik biztosan gyilkolt, de melyik? Volt valami áruló jel? Tulajdonképpen semmi. Nem volt használható nyom, se ujjlenyomat, se terhelő irat vagy egyéb dokumentum. Csak maguk az emberek voltak. És egyetlen használható tárgyi bizonyíték: a bridzsparti négy eredménylapja.”
Természetesen Hercule Poirot (mint mindig) brilliánsan oldja meg ezt a rejtélyt is, nem szakítva a Christie-féle hagyománnyal: a gyilkos természetesen megint nem az, akire gondolnál…
A könyv már csak egy hiányérzetet hagyott maga után: valahogyan muszáj megtanulnom bridzselni….

AfterEight P
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Nagyon érdekes krimi. Már maga a történet eleje is izgalmas, majd szépen
ringat bennünket, mintha a hátunkon fekve lebegnénk a vízen. A végén pedig
hirtelen sodrásba kerülünk és egy-egy meglepő örvény húz le majd vet ki magából, csak azért, hogy kapkodva levegőt vegyünk majd újra megforgasson egy másik
az ellenkező irányba.
Nem tudok bridzselni, de akik ezt a kártyajátékot játszák valószínűleg még jobban
élvezik. Ajánlom lélekbúvároknak, romantikusoknak, bridzselőknek, fecsegőknek ,
jóhiszeműeknek, krimirajongóknak, házasoknak és magányosoknak.

h_orsi P
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Nagyon tetszett az alaptörténet, miszerint 4 gyilkos és 4 kopó van. Tehát 25% rá az olvasó esélye, hogy eltalálja avagy sem a gyilkos személyét.Innentől kezdve mondhatnánk azt, hogy könnyű dolgunk van, hiszen nem kell számolnunk azzal, hogy a komornyik volt mégis a tettes vagy esetleg valamelyikük felbérelte az ablaktörlő fiút, hogy helyette gyilkolja meg Mr. Shaitana-t. Azonban nekem és a négy „nyomozónak” is igen komoly fejtörést okozott ez a probléma.
Persze mint most is nagyon izgalmas volt a történet, hiszen nem csak egy, hanem 4 másik korábban elkövetett gyilkosságot is figyelembe kellett vennünk. Poirot itt is zseniálisat alakított, nem csak azzal, hogy Ő volt az egyetlen aki meg tudta fejteni a rejtélyt, de magával a személyiségével is kitűnt.
Kedvencem tőle hagy osszam meg!:
"– A kérdés most már csak az, vajon tévedhet-e Hercule Poirot.
– Senki sem tévedhetetlen – válaszolta ridegen Mrs. Lorrimer.
– Én az vagyok – vágott vissza Poirot."
IMÁDOM A PASAST!
Nem mondom, hogy ez AC legjobb regénye (nálam az Orient expressz és a Tíz kicsi néger mindent visz), de lehet belőle okulni és mindenképpen remek olvasmány ;)

Bővebben: http://konyvkoktel.blogspot.hu/2016/02/agatha-christie-…

tgorsy
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Na egyezzünk meg, h. csak azért nem találtam ki, mert nem tudok bridzsezni. Különben…. mint a pinty… úgy rájöttem volna!!!

ppeva P
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Az alapötlet remek: négy rabló és négy pandúr meg egy intrikus összezárva, aztán az intrikus-t meggyilkolják, és indulhat a nyomozás és fejtörés, vajon ki lehetett a gyilkos a négy lehetséges és potenciális elkövető közül. A sok-sok csavar közepette egyre csak ingadoztam, hol erre tippeltem, hol arra. A bridzshez nem értek (bár valaha voltak vele próbálkozásaim), így csak halványan értettem a bridzsről szóló részeket. Szerencsére nem nekem kellett megfejtenem a rejtélyt, ott volt a jó öreg francia belga, és tálcán kínálta a megfejtést. Érdekes, régen egyértelműen Miss Marple volt a kedvencem, mostanában egyre jobban kedvelem Poirot-t is.
Meglepetés volt Mrs. Olivier alias Agatha Christie szereplése, és a krimiszálon kívül – mint már annyiszor – most is sokat okulhattam megfigyelésből, emberismeretből (és ember-félreismeretből), logikából. Igazán remek szórakozás volt.

Annie_Cresta
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Mit is mondhatnék? Agatha Christie-nek megint sikerült átvágnia, pedig látszólag könnyű feladatom volt: négy ember közül eldönteni, hogy melyikük a gyilkos. Nem is tűnik olyan nehéznek, ugye? Nos, nekem így sem sikerült megfejtenem a rejtélyt. Az elejétől fogva volt egy tippem és végig kitartottam mellette, akkor is, ha közben másokat is meggyanusítottam. Jó ideig azt hittem, hogy zseni vagyok és kitaláltam, mire hatalmas büszkeség öntött el. Aztán jött Poirot és egyetlen mondatával teljesen elintézett. Az (egyik) életcélom továbbra is az, hogy megfejtsek egy AC rejtélyt.

Orsi_olvas

Hogy az a…..!!!
Pedig majdnem megvolt! Majdnem rájöttem, fene büszke voltam magamra, el is újságoltam a férjemnek: „Képzeld, erre rájöttem, kitaláltam!”
Aztán az utolsó pár oldalon kiderült, hogy a nagy francokat találtam ki…
Agatha Christie megint jól bevitt az erdőbe és Poirot persze most is jobban olvasott a nyomokban, mint én.
Szerintem ez egy igen zseniális történet volt, nem csak a mostani, de a múltbeli bűntettek felfedezése, kinyomozása is mesteri volt.
Azt kell mondjam a könyv elején feltett kérdésre válaszolva: Poirotval értek egyet, ez bizony a legizgalmasabb esetek között van.
Kérem a következőt!

Európa, Budapest, 2012
284 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630795234 · Fordította: László Zsófia
KingucK P
Agatha Christie: Nyílt kártyákkal

Ismét érdekes felállás a „Gyűjtő” meghívja a gyűjteménye legszebb darabjait és ezzel aláírja a saját kivégzését.
Christie mesterműveihez híven a végéig folyamatosan terelődik a gyanú a szereplők között és csak a legvégén hull le a lepel a valódi bűnösről.
Az eleje számomra kicsit vontatott volt: a kikérdezések nem kötöttek le, de a fináléban ez is kiderül, hogy mi volt a célja. Az utolsó harmadában felgyorsultak az események, folyamatosan váltakoztak a gyanúsítottak, fordulatokban gazdag eseménysor következett.

Barnus

– A kérdés most már csak az, vajon tévedhet-e Hercule Poirot.
– Senki sem tévedhetetlen – válaszolta ridegen Mrs. Lorrimer.
– Én az vagyok – vágott vissza Poirot.

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot
blackett

– Én a maga helyében őt hagytam volna utoljára – közölte Mrs. Oliver. – Már egy könyvben, úgy értem – tette hozzá bocsánatkérően.
– A való élet egy kicsit más – mondta erre Battle.
– Tudom – jelentette ki Mrs. Oliver. – Rossz a szerkezete.

Sli SP

– Azt hiszem, nem volt igazán rokonszenves ember – jegyezte meg halkan Mrs. Oliver.
– Nem, az aztán igazán nem volt – helyeselt Poirot. – De élt, most pedig halott, s mint egyszer említettem neki, én kispolgári módon viszonyulok a gyilkossághoz. Helytelenítem.

79. oldal, Nyolcadik fejezet - Melyikük a tettes? (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Ariadne Oliver · gyilkosság · Hercule Poirot
nemleh

– Szerinted okos ez a Poirot?
     – Nem olyan, mint Sherlock Holmes – mondta Rhoda. – Gondolom, a maga idejében egészen jó agy lehetett. De, most már persze gyagyás, hiszen van vagy hatvan éves.

212. oldal, HUSZONHARMADIK FEJEZET – Mit bizonyít egy pár selyemharisnya?

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · Sherlock Holmes
csgabi MP

– Szóval gondolkodik, mi? Nem is olyan rossz elfoglaltság. Manapság mindenki csak ide-oda szaladgál. Ha az emberek nyugton ülnének, és elgondolkodnának egy kicsit, mielőtt cselekszenek, sokkal kisebb volna a zűrzavar.

Kapcsolódó szócikkek: megfontoltság
csgabi MP

Hát megtudhatja bárki az igazat bármiröl is?

Lupin P

A férfiak nem kedveskednek érdek nélkül.

129. oldal, Tizenharmadik fejezet - A második látogató (Európa, 2012)

Lupin P

Az emlékezet csodás ajándék. Segítségével a múlt sosem válik múlttá (…)

108. oldal, Tizenegyedik fejezet - Mrs. Lorrimer (Európa, 2012)

SophieOswald

– Drága barátom, az ember mindig kiadja magát, hacsak meg nem fogadja, hogy egész életében csukva tartja a száját. A beszéd a leghatásosabb leleplezés.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Battle főfelügyelő sorozat · Összehasonlítás