Mrs. ​McGinty's Dead (Hercule Poirot 30.) (Ariadne Oliver 3.) 11 csillagozás

Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead

Mrs McGinty dies from a brutal blow to the back of her head. Suspicion immediately falls on her shifty lodger, James Bentley, whose clothes reveal traces of the victim's blood and hair. Yet something is amiss: Bentley just doesn't look like a murderer. Poirot believes he can save the man from the gallows – what he doesn't realise is that his own life is now in great danger…

Eredeti megjelenés éve: 1952

HarperCollins, London, 2018
HarperCollins, London, 2014
HarperCollins, London, 2010
244 oldal · ASIN: B0046RE5EK

ms_moly>!
Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead

most, hogy egy kihívás miatt több A.C-t olvasok, azt hiszem rájöttem a receptre:
unalmas kezdés (teletűzdelve fárasztó részletekkel és közhelyes párbeszédekkel), majd jön egy gyilkosság, ami nem okoz túl nagy felfordulást, és a végén mindig van egy csavar, ami az egészet felhúzza

A.C. tökéletes alvásproblémákkal küzdőknek, esős, semmit sem csinálós hétvégéken, vagy a vonaton utazóknak hangoskönyv formájában

Banditaa P>!
Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead

Már egyszer olvastam, emlékeztem is rá nagy vonalakban, de arra nem, hogy ki a gyilkos. Ariadne Oliver (és az almák) megjelenése mindig mókás, a gyilkos kiléte kisakkozható, ha valaki nagyon szemfüles. Agatha Christie krimijei olyanok, mint az én neveléslélektan könyvem: bármelyik eldugott, apró kis mondat lehet nagy jelentőségű, annyi a különbség, hogy ha nem jövök rá, hogy ki a gyilkos, az kisebb baj, mintha neveléslélektanból megbukom. Meglett a vizsga.

Lish>!
Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead

Nem ez volt az első angolul olvasott AC könyvem, mert sok-sok évvel ezelőtt próbálkoztam több-kevesebb sikerrel egy-két másik történet eredetijével. Őszintén megmondom, egyáltalán nem emlékszem, hogy értettem-e bármit. :D Tényleg rég volt :D
Na de vissza Mrs. McGinty-re: eleinte kicsit nehézkesebben haladtam vele, hogy most ez azért van, mert régebbi a nyelvezete (kortárs angol könyveket olvastam eddig csak), vagy egyszerűen csak hozzá kellett szoknom a stílushoz, azt nem tudom, de a végére egészen belejöttem. Jó történet volt, bár nem a legjobb, inkább egy erősebb közepes sztori. Kicsit túl sok volt a karakter, beleszőve a régmúlt is, nos hát nem mondom, hogy mindig számon tudtam tartani, kiről-miről beszélnek :D De azért a végére megvilágosodtam, még ha nem is értettem minden mozzanatot közben. Poirot az Poirot, az ő eszén nem járhat túl senki.

Mivel magyarul már végigértem jóformán minden AC könyvön, ráadásul többször is, ezért egy kis kihívásként most angolul olvasom újra őket, jó móka lesz ez! :)

havaska>!
Agatha Christie: Mrs. McGinty's Dead

Ariadne Olivier az almáival mindig jobban feldobja az AC könyveket, szeretem, ahogy Poirot-val „civakodnak.” :)

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Ariadne Oliver sorozat · Összehasonlítás