Mert ​többen nincsenek 1 csillagozás

Agatha Christie: Mert többen nincsenek

Agatha Christie leghíresebb és legnépszerűbb krimijében, amely korábban Tíz kicsi néger címen jelent meg magyarul, nyolc ember kap meghívást egy kis szigetre – ahol aztán az időjárás szeszélye elvágja őket a külvilágtól, a szakácsnővel és az inassal együtt. Rejtélyes meghívójuk furcsa módon nem bukkan fel, de a vendégeket ez eleinte nem zavarja: a szakácsnő remekül főz, és a portói bor kiváló. A vacsora után azonban megszólal egy hang, amely mindannyiukat megvádolja. Éspedig azzal, hogy gyilkosságban vétkesek. Egyikük nem sokkal később meghal… és az ebédlőasztalon a tíz kicsi katonafigurából egy eltűnik.
Vajon igazak a vádak? Mindannyian bűnösök? És ki lehet az, aki úgy döntött, a szigetre csalja őket, és egyenként, művészi tökéllyel végrehajtja rajtuk a lehető legszigorúbb ítéletet?

Tíz kicsi néger és A láthatatlan hóhér címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1939

Agatha Christie

516 tag · 361 karc · Utolsó karc: 2020. szeptember 22., 21:41 · Bővebben

booklover77>!
Agatha Christie: Mert többen nincsenek

Ez valami FANTASZTIKUS volt! Gyönyörűen kidolgozott könyv, rejtélyes, izgalmas, nagyon megdolgoztatta az agyamat. Tökéletes gyilkosságok, elképesztő történet.
A Christie-könyvekkel általában véve elég kritikus vagyok, sok nagyon jó könyvet olvastam, de a legjobb a Gyilkosság az Orient expresszen volt. Az egyedüli Agatha Chrisite könyv, amire 5 csillagot adtam. EDDIG! Bátran állítom, hogy ezt a könyvet megéri elolvasni.
Imádtam!