Ház ​a világ végén (Hercule Poirot 8.) (Arthur Hastings 6.) 40 csillagozás

Agatha Christie: Ház a világ végén

Hercule Poirot visszavonul, a tengerparton pihen, és keményen elhatározza, hogy többé egyetlen ügyet sem vállal. Még a belügyminiszter felkérését is visszautasítja – Hastings kapitány legnagyobb csodálkozására.
ám a fogadalom rögtön feledésbe merül, amint kiderül, hogy a tengerpart távoli zugában álló ház fiatal tulajdonosnője életveszélyben van.
Ki akarhatja megölni a magányos nőt? Poirot és Hastings kapitány lovagiasan védelmükbe veszik az ifjú hölgyet, ám amikor mégis gyilkosság történik, Poirot nyomozni kezd…

A vörös sál és Ház a sziklán címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: Peril at End House

Eredeti megjelenés éve: 1932

Hungalibri, Budapest, 1997
220 oldal · ISBN: 9639021296 · Fordította: Pálföldy Margit

pannik P
Agatha Christie: Ház a világ végén

Azt adta amit egy AC regénytől várok izgalmas, megfejthetetlen, lebilincselő.
Nekem a gyilkos kiléte teljes meglepetés volt, én elhittem a gyilkosról felépített mesét :)
Nem váltok pályát, nem lennék jó nyomozó én igazából Hastings vagyok olvasás közben :D

vighagika
Agatha Christie: Ház a világ végén

Imádom az ilyen krimiket, ahol a nyomozó eldönti, hogy visszavonul (hmm-hmm…), majd PONT belecsöppen egy bűnténybe. Nahát, milyen valószínű. :D
Ennek ellenére nem volt rossz, bár voltak sokkal izgalmasabb eddig olvasott Poirot-történetek is.

ÁrnyékVirág P
Agatha Christie: Ház a világ végén

Ezt már szeretem! Poirot számára szokatlan helyzetbe kerül: egy gyilkosságot kell megakadályozzon. Természetesen a zsenialitása teljes tudatában meg van győződve róla, hogy sikerülni fog, de a gyilkosság mégis bekövetkezik, csak az áldozat nem az, akire számítani lehetett. A szerencsétlen belga hiúságát alaposan megtépázza, hogy állandóan a rossz nyomon jár, de persze végül minden megvilágosodik. A végét picit túlkomplikálták, de maga az alaptörténet zseniális. És igen, kezdtem sejteni, hogy melyik bokor alatt lapul a nyúl, persze a miértekre és hogyanokra nem volt ötletem.
Megjegyzés: Ezt a fordítást olvastam: https://moly.hu/konyvek/agatha-christie-haz-a-sziklan

SophieOswald
Agatha Christie: Ház a világ végén

Az a leggyanúsabb aki ártatlan, és persze, hogy a legártatlanabbról derül ki, hogy ő a tettes – ez az alaptétele Agatha Christie történeteinek. Ebből indulok ki. Aztán az írónő valahogy mégis mindig becsap, elveszek a részletekben: nem látom fától az erdőt, erdőtől a fát!
Ez is egy jó történet, sok fordulóval. (a végén a nagy leleplezés kicsit összecsapott, Poirot idegesítően sokat nyavalyog a nyomozás során).

Agatha Christie: Ház a világ végén

Csavaros, fordulatos, igazi Agatha Christie regény. Csak ajánlani tudom.

Tüske
Agatha Christie: Ház a világ végén

Nagyon rég olvastam…..lehet ,hogy újra kéne olvasnom?!

agmo
Agatha Christie: Ház a világ végén

Azt hittem, tényleg kihívás lesz az A.C. kihívás, de meglehetősen gyorsan haladok annak ellenére, hogy nem szeretem a krimiket. Ezt a művet igazán élveztem.

Murcica
Agatha Christie: Ház a világ végén

Nagyon tetszett már a könyv címe is, de a történet zseniális volt. Már az elején megfogott a mindig vidám és szórakozásra vágyó Nicki, akivel valamiért „érdekes” balesetek történnek, amibe akár bele is halhatott volna. Poirot eltökélt szándéka, hogy megmenti kis védencét, majdnem meghiúsul, tárgyak el- és feltűnése nehezíti a nyomozást, kiderül egy-két apró titok a legjobb barátnőről, és persze megtudjuk kinek kiért dobog a szíve. Az enyém viszont összetört a legvégén…

Maya

Vannak olyan emberek, akik mások iránti komiszságból hosszú életűek, az ilyeneket hivatalból kellene agyonütni…

37. oldal (3. fejezet)

Marsie

Nem akarom megfosztani attól az örömtől, hogy az én számlámra legyen okos.

Marsie

…ha egyszer visszavonultam, barátom, akkor visszavonultam! Vége! Én nem vagyok primadonna, aki egy tucatszor játssza el a hattyúdalát.

SophieOswald

– Nem fogok átöltözni a vacsorához – dörmögte Poirot. – Én most egy megtört öregember vagyok. Most ez az én szerepem. Minden önbizalmam elveszett… teljesen letörtem. Túljártak az eszemen. Azt hiszem nem is fogok enni, érintetlenül hagyom az ételeket. Azt hiszem, hogy így kell csinálni. Persze, a szobámban majd jóízűen megeszem mindazt, amit már előre beszereztem a csemegekereskedésben…

Marsie

– George-ról? Őt ismerem, mióta élek, illetve legalább öt éve.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Arthur Hastings sorozat · Összehasonlítás