Halál ​a felhők között (Hercule Poirot 12.) 458 csillagozás

Agatha Christie: Halál a felhők között Agatha Christie: Halál a felhők között Agatha Christie: Halál a felhők között

Beszállás! ​A Prometheus utasszállító repülőgép rögtön indul Párizsból Croydonba!

Huszonegy utas és két légiutas-kísérő elfoglalja a helyét, és a gép a magasba emelkedik. Két kabinjából a hátsóban vegyes társaság gyűlik össze: angol fodrász kislány, francia régészek, angol fogorvos, két arisztokrata hölgy, francia öregasszony – és egy nagy bajszú kis belga. A második ülésen az ebéd utáni kávé mellett elszunyókál az öregasszony. A kilencedik ülésen szenved a kis belga. Az ötödik és hatodik ülésen vitatkozik a két régész. A tizenkettedik ülésen a fogorvos udvarolni próbál a tizenhatodik ülésen a fodrászlánynak. A légiutas-kísérők fel-alá rohangálnak. Egy darázs döng, majd „csatt!”, lecsapja valaki. A második ülésen – csak nincs valami baj? Feje félrebillen… nem mozdul…

Micsoda szerencse, hogy a kilencedik ülésen a kis belga azonnal magához tér, amint földet ér a gép. Poirot életében először gyanúsítottként kezdi a nyomozást, de szerencsére nem úgy fejezi… (tovább)

Poirot gyanúba esik illetve Halál a felhők fölött címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1935

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Agatha Christie Helikon · Európa krimi Európa

Helikon, Budapest, 2023
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636200985 · Fordította: Nyikos Eszter
Európa, Budapest, 2016
318 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634053699 · Fordította: Nyikos Eszter

Hercule Poirot · Japp felügyelő · Jane Grey

MissFortune>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Agatha Christie egyszerűen megunhatatlan. Újabb rendkívül izgalmas rejtélyt alkotott, amely során még maga Poirot is gyanúba keveredik.
A bűntény egy utasszállító repülőgépen történik, így eleve adott a meghatározott számú gyanúsított. A gyilkosságot azonban olyan fondorlatosan követték el, hogy mindvégig a sötétben tapogatóztam a tettes személyével kapcsolatban.
Fantasztikus ötlet, remekül kivitelezve, ahogy azt már megszokhattuk a krimi királynőjétől.

pannik >!

Letehetetlen.
Abbahagyhatatlan.

Olyan gyorsan végig olvastam, hogy szinte szempillantásnak éreztem ezt a rövid időt.
Annyira izgalmas, annyira jó ez a hangulat amit a repülőgépen történt események teremtenek. Olyan izgalmas és érdekes, annyi gondolkodni való van a rész információk megismerése után, hogy tényleg nem lehet lerakni, muszáj olvasni és olvasni amíg csak véget nem ér.

Természetesen Poirot nagymester is hozzáteszi ehhez a nagyon izgalmas esemény sorozathoz a maga kis szürke agysejtjeinek végtermékét. Nagyon szeretem azokat a történeteket amikben ő a főhős, de ez a történet kifejezetten a legjobbak között van nálam.
Nincs túlhúzva, pedig nem a legvékonyabb könyvecske, minden részlet érdekes és izgalmas.
A megoldásig én magam nem jutottam el, egészen más irányba gondolkodtam, bár egy nagyon-nagyon fontos mozzanatot észrevettem az elején, amire büszke voltam, és ami jó sokáig nem került elő utána a könyvben, csak Poirot nagymester vette észre rajtam kívül :D Szóval fejlődés jelei tapasztalhatók nálam, de a megoldástól messze voltam.

Nikolett_Kapocsi P>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Végre egy igazán izgalmas Poirot történet, ami az utolsó pillanatokra is tartogat meglepetéseket az olvasó számára!

Ráadásul a történet kezdetén a kis belga nyomozó is felkerül a potenciális tettesek listájára. No de egy percig sem kell aggódnunk, hiszen Poirot papa mindent elkövet, hogy kiderítse a valódi elkövető kilétét.

Bár a Halál a felhők között az írónő kevésbé ismert könyvei közé tartozik, de véleményem szerint hasonlóan jól sikerült, mint az oly híres Gyilkosság az Orient expresszen. A regényben egy alkalommal maga Poirot is hivatkozik erre a nyomozásra, ahol minden gyanúsított kisebb-nagyobb mértékben elhallgatott valamit a detektívek elől.

A gyilkosság ezúttal is egy mozgó járművön történik, így a lehetséges elkövetők száma eléggé korlátozott. Ennek ellenére nincs könnyű helyzetben az olvasó, mivel Agatha ezúttal is mesterien kuszálja össze a szálakat.

Izgalmas, fordulatokban gazdag, igazi klasszikus krimi, amely így közel 90 évvel később is élvezetes olvasmány.

No persze most sem maradunk románc nélkül, de szerencsére ezúttal kevésbé szirupos és sokkal hihetőbb kivitelben.

Természetesen Poirot végül a kis szürke agysejtjeinek és a kiváló nyomozási módszereinek köszönhetően bravúros módon leplezi lesz a tettest, akire még a rutinosabb Christie olvasók sem gyanakodnának.

Kifejezetten ajánlom mindenkinek, aki kedveli az írónő klasszikus nyomozós regényeit.

Jagika P>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Agatha Christie könyveit olvasva az utóbbi időben nem is annyira a cselekményre, hanem inkább a nyomozók – jelen esetben Poirot – tulajdonságaira, jellemére figyelek. Ezek a kis elemek gyakran humorosak, hiszen pl. Poirot önteltségét, hiúságát mutatják. Ettől függetlenül szeretetreméltó a kis bajszos úr…
Így aztán könnyen tévútra vezetnek azok a félinformációk, amelyek a gyilkos személyére utalhatnak. spoiler

gazibla IP>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Kevés A. C. könyvek egyike mikor biztos voltam a gyilkos kilétében már a 200. oldal körül, viszont a végéig nem tudtam elképzelni hogyan vitte véghez. :) Szeretem az írónő azon könyveit, amelyek valamilyen járműhöz kapcsolódnak(vonat, repülő, hajó).

Cukormalac P>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Mit lehet elmondani egy Agatha Christie-regényről, azon belül is egy újabb Poirot-történetről? Izgalmas, fordulatos, néha kellemesen humoros, mély emberismeretről tanúskodó klasszikus krimi, a végén egy meghökkentő csavarral. spoiler Végig pörgött a cselekmény és nagyon tetszett, hogy minden szereplővel volt egy-egy fejezet (plusz a tanácskozások, illetve az utasok felszereléséről készült lista), így jobban megismerhettük őket, közelebb kerülve a megoldáshoz.

Akármit is próbáljanak velük csinálni, ezeken a műveken bizony nem fog az idő és még közel 100 év elteltével is minőségi kikapcsolódást nyújtanak: egyaránt elégíthetjük ki a nem szirupos romantika, a kacagás és az agytorna iránti igényünket. Ráadásul az írónő profizmusa mind tollforgatói szinten, mind az apróságokra való odafigyelés szempontjából is megkérdőjelezhetetlen.

Míg egy viccnek, amiben ennyi ember utazik a repülőn, rendkívül rossz csattanó lenne, hogy az egyik tehetős hölgyet meggyilkolják, addig a kötet befejezése természetesen boldog. Nem tudom, hogy nevezhető-e az egyik legjobb Poirot-résznek, de az biztos, hogy nálam több szempontból is top 10-gyanús. S hogy hasonlóan Lord Edgeware rejtélyes halálához, a végére ennek is évekig emlékezni fogok.

Helikon, Budapest, 2023
336 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636200985 · Fordította: Nyikos Eszter
Joxer>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

A filmes változatot jópárszor láttam, és az egyik kedvenc epizódom lett, ezért is terveztem már régóta a kötet olvasását.

Poirot-nak ezúttal egy olyan ügyben kell nyomoznia, melyben személyesen érintett, mivel ő is a gyanúsítottak listáján szerepel. Szürke agysejtjeit nem befolyásolja ez a tény sem, emiatt nem idegesebb, és nem próbálja hamarabb lezárni a nyomozást. Ráadásul mivel az ügy szálai két országot is érintenek, Japp főfelügyelő mellett a francia rendőrséggel is együttműködik, és ismét felkarol egy fiatal lányt, aki a hiányzó Hastings és Miss Lemon helyett segítségére van a nyomozásban.
Bár vannak félrevezető momentumok, Poirot-on ez az ügy sem fog ki.

gabiica P>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Ki? Miért? Hogyan? – Végig ezek a kérdések lebegtek előttem a könyv olvasása során. Agatha Christie ismét megvezetett. Mindenkire gondoltam, mindenféle hogyanra, és mégsem jutottam el a megoldásig – de ezen már meg sem lepődöm.
Bravúros cselekményszál és ismét remek nyomozás Poirot részéről. Csavaros ezáltal szórakoztató olvasmány, minden, amit egy AC-től elvár az ember, az itt megvolt. Imádtam!

lind>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Izgalmas és csavaros úgy, ahogy az illik!
Egy nagyon kicsi, zárt térben gyilkosság történik. Nem hittem volna, hogy ekkora rejtély lesz az elkövető kilétének felderítése ilyen körülmények mellett. Minden szereplő egy külön egyéniség volt a mélyreható jellemleírások nélkül is, ami hihetetlenül megragadott (mint minden kötetben). Poirot jelenlétét egy kicsit kevésnek éreztem a történetben. Ő tudta kibogozni a szálakat, övé volt az utolsó szó, de a szereplőkkel külön foglalkozó fejezetek egy nagyon kicsit untattak és még több Poirot részt kívántam magamnak. Összességében ennyi volt az oka annak, hogy levontam egy fél csillagot, bár ezt az egy dolgot igen nehezményeztem. Az angol egy a francia felügyelő feltűnése érdekessé tette a főszereplőnk jellemét. Mindketten segítettek feltenni azokat a kérdéseket Poirot-nak, amiket én is fel szerettem volna tenni, így pedig ezek a párbeszédek sokkal színesebbé tették a kötetet.
Még több AC regényt akarok!

Ferger_Jolcsi P>!
Agatha Christie: Halál a felhők között

Ismét csavaros és fordulatos történethez volt szerencsénk, amit már megszokhattunk A. C-től. Nem sikerült ez esetben sem előre rájönnöm a gyilkos kilétére, de még tippem sem volt rá, mindenki gyanús volt számomra, már megtanultam, hogy aki a legkevésbé tűnik gyanúsnak A. C. regényeimben, biztos, hogy az lesz az elkövető… De ez esetben sem kizárni nem tudtam senkit, sem meggyanúsítani. Biztos az is közrejátszott ebben, hogy elég sokáig elhúztam ez olvasást, így nem is tudtam teljesen beleélni magamat. De a történet és a cselekmény jó volt, élvezetes volt olvasni Poirot újabb eszmefuttatásait.

Riszperidon>!

A muzsika… Igen, a zene kiutat jelent a legszorongatóbb gondok közül is.

19. oldal (Európa Könyvkiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: zene
Orsi_olvas >!

– Csukja be a sze­mét, bará­tom, ahe­lyett, hogy tágra nyitná. Az agyá­val pró­bál­jon látni, ne a sze­mé­vel. Hadd dol­goz­za­nak azok a szürke agy­sej­tek…

Kapcsolódó szócikkek: gondoskodás
Lélle P>!

– Hihetetlen, hogy a körülmények milyen gyakran kényszerítik az embert olyasmire, amit egyébként is szeretne megtenni.

256. oldal, XXII. fejezet - Jane új állást vállal (Európa, 2010)

Kapcsolódó szócikkek: körülmény
madárka>!

– Maga megőrült!
– Egyáltalán nem őrültem meg – sietett leszögezni Poirot. – Lehet, hogy olykor kissé bogaras vagyok, de ez messze áll az őrültségtől.

208. oldal (Európa, 2010)

Jagika P>!

– […] Velem is megtörtént már, hogy borbélynak néztek!
– Ezt nem mondja komolyan! – vigyorgott Japp.

40. oldal (Európa Könyvkiadó, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · Japp felügyelő
pannik >!

Nincs értelme előre dühöngeni vagy sajnálkozni, amikor még azt sem tudjuk, mi lesz.

Lélle P>!

– Mit mondjak, ki keresi?
– Mr. Hercule Poirot.
A komor arcú nő felvezette őket az emeletre, ahol benyitott egy szobába.
– Mr. Air Cool Prott – jelentette be hangosan.

191. oldal, XV. fejezet - Bloomsbury (Európa, 2010)

Riszperidon>!

Az étel helyezkedjék el könnyedén a gyomorban – nyilatkoztatta ki Poirot. – Ha túlságosan nehéz, megbénítja a gondolatokat.

77. oldal (Európa Könyvkiadó, 2016)

Kogoro P>!

– Mr. Air Cool Prott – jelentette be hangosan.

190. oldal, XV. fejezet - Bloomsbury (Európa, 2016)

Népszerű triviák

Kogoro P>!

A regény elején még Hercule Poirot is a gyanúsítottak között van.

Kapcsolódó könyvek: Agatha Christie: Halál a felhők között

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás