Gyilkosvadászat (Hercule Poirot 31.) (Ariadne Oliver 4.) (Felicity Lemon 4.) 207 csillagozás

Agatha Christie: Gyilkosvadászat Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Mrs. Oliver elvállalja, hogy Sir George Stubbs vidéki kastélyában, a kerti ünnepélyen megrendez egy „Hol a hulla?” játékot. De először is odahívja a világ leghíresebb belgáját, Hercule Poirot-t, mert valami nem tetszik neki. Poirot, aki már megszokta, hogy a regényírónő rosszul fejezi ki magát, vállalja a vizsgálódást. A játék természetesen komolyra fordul: meghal az a cserkészlány, akinek csak játszania kéne a hullát. A kerti ünnepélyen nemcsak a környéken lakók vettek részt, hanem a szomszédban álló diákszálló átutazó vendégei is, gyanúsítottban nincs hát hiány. Másnapra eltűnik az ifjú, szépséges és szegény Lady Stubbs is.

Poirot most sem hagyja cserben Mrs. Olivert és az olvasókat.

Gloriett a hullának címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1956

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: POKET zsebkönyvek POKET Publishing, Sztalker Csoport · Európa krimi Európa

254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156384089 · Fordította: Horváth Kornélia

714 tag · 711 karc · Utolsó karc: 2024. március 14., 20:05 · Bővebben

Hercule Poirot · Ariadne Oliver · Felicity Lemon

dontforgettosmileandread P>!

Gyilkosvadászat , alias Gloriett a hullának ‍
„ Mrs. Oliver elvállalja, hogy Sir George Stubbs vidéki kastélyában, a kerti ünnepélyen megrendez egy „Hol a hulla?” játékot. De először is odahívja a világ leghíresebb belgáját, Hercule Poirot-t, mert valami nem tetszik neki. Poirot, aki már megszokta, hogy a regényírónő rosszul fejezi ki magát, vállalja a vizsgálódást. A játék természetesen komolyra fordul: meghal az a cserkészlány, akinek csak játszania kéne a hullát. ”

Egy újabb kedvenc Agatha Christie regény, Hercule Poirot-val a nyomozói főszerepben.
Hihetetlen volt, mindazonáltal, ez volt az első regényem a krimik királynőjének tollából , ahol a történet felénél elkezdtem sejteni, ki volt a gyilkos.(És igazam lett ) Ám ilyen agyafúrt megoldásra azért mégsem számítottam.
Remek nyári krimi!
Adott a gyönyörű helyszín,a Nasse- birtok. – „Gyönyörű ház gyönyörű kerttel. Végtelen béke és nyugalom lakozik itt.”
Aztán valami megzavarja ezt a felhőtlen békét.
„ – A csónakházban kellett várakoznia, és amikor úgy hallotta, hogy valaki közeledik az ajtó felé, akkor le kellett feküdnie a padlóra, a nyakára tenni a kötelet, és úgy tenni, mintha halott lenne. -” Ez volt a gyilkosvadászat játékban a kis cserkészlány, Marlene feladata.
Azonban a játékból valóság lesz & a lány ténylegesen meghal.
Az egésznek semmi értelme.
Ezzel párhuzamosan eltűnik a színről Lady Hattie Stubbs is, kinek rég nem látott unokatestvére épp aznap érkezik.
„ – Annyi bizonyos – mondta –, hogy az élet tele van meglepetésekkel: idejövök, hogy meglátogassam egy fiatal unokatestvéremet, akit évek óta nem láttam, élvezem a gyönyörű tájat, erre mi történik? Egy karneválba csöppenek, ahol kókuszdiók repkednek a fejem mellett, majd a komédia közvetlenül ezután tragédiába vált, én pedig egy gyilkosság közepén találom magam. ”
Hattie-nek nyoma vész,noha a legtöbben, akik a házban laknak szentül megvannak győződve, a kastély úrnőjének nincs ki mind a négy kereke és felettébb féleszű. Talán mégsem?
‍A közelben pedig ott egy turistaszálló, rengeteg nyaralóval. „- Az idegenek pedig magától értetődően gyanúsak, ugye? – ”
„ – Ó, nem, ebben téved, madame. A rendőrség nem adja fel. És – tette hozzá – én sem adom fel. Ezt ne felejtse el, madame. Én, Hercule Poirot, sosem adom fel.
Ezzel a színpadias végszóval távozott.” Hogy a birtok összes lakóját és a nyomozókat is szembesítse a történtekkel.
Hiszen mindenki tudja, hogy „Poirot mindig szívesen hagyta beszélni az embereket. Minél többen mondtak neki minél több mindent, annál jobb. Szinte mindig volt egy mákszemnyi igazság a mondókájukban.” És ezek a részletek mindig elégnek bizonyulnak, hogy kedvenc belga nyomozónk a gyilkosságok végére járjon.

Természetesen 5⭐️ !

Cukormalac P>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Nagyon megörültem annak, hogy Párommal együtt olvashatom a következő Agatha Christie-regényemet, amiben Poirot mellett Mrs. Oliver, a kissé bogaras detektívregény-író hölgy is felbukkan (no, vajon Őt kiről mintázhatta a szerző?), mivel az egyik kedvenc side-karakterem, de azt egyáltalán nem tudtam, mire számíthatok a történettől. Csupán következtetni tudtam és az némiképp helyesnek is bizonyult: társasági esemény egy megjátszott gyilkossággal – meg kell hagyni, furcsa szokás –, de vajon ki lesz, aki megfejti a nagy talányt? A győztes ajándékának átadására Poirot mestert szemelik ki, csak hogy az élet (és persze egy sokáig rejtélyes elkövető) úgy hozza, hogy valóban gyilkosság történik és nem csak a rendőrség, de még a kis belga is tehetetlen.

Kinek állhatott érdekében? Hogy fordulhatott meg a fejében? Vajon ki az, aki nem mond igazat a számos potenciális gyanúsított közül? A kérdések csak kavarognak, nincs egyszerű dolgunk, viszont remekül lefestett környezet és mesterien megalkotott játszótér, valamint igazán szövevényes cselekmény jellemzi ezt az AC-regényt is, minderre pedig csak rátesz egy lapáttal, hogy amennyire egyszerű maga a bűntény és világosak a nyomok, annyira van nehéz dolga az olvasónak, ha nyomozni akar. (Nos, ezúttal nem csak “Mr. Porrott” feje főtt sokszor…)

Persze a végére minden kiderül és elégedettek lehetünk a befejezéssel: a sokadik olvasott Agatha-krimim ellenére is elmondhatom, hogy megdöbbentő, mert mindenre gondoltam volna, csak erre nem. off Jó, persze utólag minden nyilvánvaló, de megint bebizonyosodott, hogy spoiler

254 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786156384089 · Fordította: Horváth Kornélia
Dóra_Viki P>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Egy játékból megrendezett gyilkosság, ami valósággá válik.
Nekem elég lassan indult be a történet. Egy kicsit kevésnek éreztem Poirot jelenlétét, de mégis ki más, mint ő oldotta meg a rejtélyes gyilkosság/okat. Persze most sem sikerült kitalálni, ki lehetett a gyilkos. A történet, izgalmas, érdekes, és szokás szerint csavaros megoldással ér véget.

blueviolet P>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Rég olvastam már Agatha Christie-t, valahogy sosem volt hozzá hangulatom, de ez a kötet meghozta hozzá a kedvem, hogy szép lassan előszedegessem a könyveit.
Nagyon jól megírt történet, tetszett a helyszín, a légkör, nem igazán voltak felesleges részek vagy üres párbeszédek.Természetesen ezúttal sem jöttem rá a gyilkos kilétére, de néhány rejtélyt sikerült megfejtenem, szóval büszke vagyok magamra. Na és persze imádom AC-nek ezt a csavaros észjárását!
Jelenleg a Tíz kicsi néger után ez a 2. kedvencem az írónőtől.

konyvolvaso>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Nagyon ismerősnek tűnt a történet, már más néven olvastam. Ettől függetlenül tetszett.

theodora P>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Tökéletes nyári olvasmány ez a regény – egyrészt ekkor játszódik, másrészt egy izgalmas nyomozásról olvashatunk, ami megdolgoztatja a nyomozási képességeinket. Ismét volt néhány tippem, de túl sok volt a zavaró szál, hogy rájöjjek a megoldásra. Nagyon tetszett a helyszín, a vidéki birtok a csónakházzal, folyóparttal és a kerti mulatsággal ill. jókat derültem Mrs. Oliver színpadias viselkedésén – remek párost alkottak Poirottal!

Örülök, hogy újra megjelent ez a regény – ezzel a címmel (;))… Ha csak egy Agatha Christie regényt olvasnátok el a nyáron, akkor legyen ez ;)

Bővebben a blogon!

LepkeLány P>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Az eleje egy kicsit lassan indult, nem igazán láttam át a szereplőket. De mint minden AC könyv, ez is nagyon tetszett! :)
Izgalmas volt, játékos mulatságnak induló gyilkosság. Szegény Mrs. Oliver már megint mibe keveredett. Nagyon szeretem a karakterét, jószívű és vicces, jókat mosolyogtam rajta.
Elég sok elmélete volt a rendőrségnek, sok gyanúsított (el is hittem párat közülük), de természetesen a végső megoldást megint Poirot szolgáltatta, aki olyannal állt elő, amire senki sem gondolt.

Hűha! Ez zseniális volt!
Végig tetszett a történet, de ami a végén kiderült elképesztő volt! Még nem tértem magamhoz! Ez aztán csavaros történet!
Bevallom nem tudtam még ötletet se, megérzésem se volt a gyilkos kilétét illetően, pedig mindig van 1-2 jelöltem.
Ez bizony nagyon-nagyon tetszett!
Jaj, és ez a borító! *.*
Nem is tudok értelmesebb értékelést írni jelenleg. :D

Európa, Budapest, 2012
248 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630793421 · Fordította: Horváth Kornélia
Dorka50 P>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Poirot a legjobb, Mrs Oliverrel megspékelve pedig még jobb. Bírom a szétszórt krimi író karakterét. Maga a sztori jól meg lett csavarva, de követhető. Természetesen most sem sikerült kitalálnom ki a gyilkos, de pont ezért szeretem AC könyveit. Az alapötlet is nagyon tetszett, kicsit más volt, mint amiket eddig olvastam.

mani12 P>!
Agatha Christie: Gyilkosvadászat

Én erre megadom az 5 csillagot, mert izgalmas volt, totál homály volt a gyilkos kiléte, és megint ütött a végén a csavar. Hát, erre nem gondoltam az biztos. Nálam is már mindenki gyanúsított, az is, aki nem, még sem voltam még csak a közelében sem. :D

Lélle P>!

158. oldal, Tizenkettedik fejezet (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: beszéd · Hercule Poirot · igazság
Gorkie P>!

Én, Hercule Poirot, sosem adom fel.

209. oldal, Tizenhatodik fejezet

ppeva P>!

Az is bolond, aki építésznek áll! Akinek tűrhető az ízlése, annak nincs pénze, akinek meg van, az mind valami förmedvényt akar építeni.

Kapcsolódó szócikkek: építész
Gorkie P>!

– Nagyon gonosz a világ, M. Poirot. És nagyon gonosz emberek lakják.

57. oldal, Negyedik fejezet

Gorkie P>!

Poirot sosem kockáztatta meg, hogy este fedetlen fejjel hagyja el a házat.

53. oldal, Negyedik fejezet

44. oldal, Harmadik fejezet

ppeva P>!

– Lenyűgöz a találékonysága, madame! Hogy mit ki nem talál!
– A kitalálással sosincs baj – mondta Mrs. Oliver. – Gond csak akkor van, amikor túl sok mindent találok ki, amitől az egész túl bonyolulttá válik, ezért meg kell húznom a cselekményt. Az aztán a rémálom.

Gorkie P>!

– Annyi minden függ attól, hogy milyen szemszögből nézi az ember a dolgokat – nevetett Warburton.

47. oldal, Negyedik fejezet

ppeva P>!

– Azt szeretném, ha minden ostoba embertől megszabadulhatnánk – egyszer és mindenkorra! Nem szabad hagyni, hogy szaporodjanak. Gondoljon bele, hogy mi lenne az eredménye, ha egy generációig kizárólag az értelmesek szaporodhatnának.
– Talán a pszichiátriai osztály betegszámának a megugrása – felelte Poirot szárazon. A virág mellett szükség van a gyökerekre is, Mr. Legge. Akármilyen nagyok és gyönyörűek is a virágok, ha elpusztítjuk a gyökereket, a virágnak is vége.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Ariadne Oliver sorozat · Összehasonlítás