Gyilkosság ​a csendes házban (Hercule Poirot 18.) 352 csillagozás

Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

A ​négy kiseregényt tartalmazó kötet Agatha Christie legtermékenyebb, legjobb korszakából való. Noha a kisregény terjedelme nem ad rá lehetőséget, hogy Monsieur Poirot a maguk teljes pompájában bontakoztassa ki zseniális képességeit, a kötetnek mind a négy darabjában mégis tanúságot tesz róluk. Mert természetesen miről is szólnak: gyilkosságokról, öngyilkosságokról, kémkedésről és egyéb rejtélyekről, de van családi indítékú tragédia is a kötetben. Az utolsó, inkább csak elbeszélés terjedelmű darab pedig – a nem sokkal később keletkezett Nyaraló gyilkosok előképe – nyilván annyira tetszett szerzőjének, hogy teljes regényben dolgozta fel az alapötletet. Egytől egyig érdekes történetek, kiváló jellemrajzok. Aki netán úgy gondolná, ilyen rövid írásban nem lehet bűnügyi történetet izgalmasan feldolgozni, téved. Monsieur Poirot rövidebb idő alatt, szerényebb terjedelem esetén is megteszi a magáét. Szerencsés gyűjtemény – látszik, hogy a szerző egy végből szabta, egy nekifutásra írta, és… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 1937

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Agatha Christie – „keretes” könyvek Európa, Magyar Könyvklub · Aquila könyvek Aquila

Európa, Budapest, 2014
288 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630795968 · Fordította: Kada Júlia
Európa, Budapest, 2014
288 oldal · ISBN: 9789630797924 · Fordította: Kada Júlia
Aquila, Debrecen, 2006
272 oldal · keménytáblás · ISBN: 963679491X · Fordította: Kada Júlia

Hercule Poirot · Japp felügyelő · Mr. Satterthwaite · Hatsepszut · politikus · Douglas Gold

FVCsilla P>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Biztos számtalanszor leírtam már, hogy Agatha Christie rajongó vagyok, sőt ha ez még nem lenne elég a kedvenc detektívem Hercule Poirot. Nem tagadom, teljes mértékben elfogult vagyok. Nagyon élveztem a kisregényeket, talán a Halott ember tükre, a szereplők, miatt kevésbé nyert meg magának, de a rejtély önmagáért beszélt. A rodoszi háromszögben csavaros a háromszög tagjainak kiléte. A gyilkosság a csendes házban kisregényben is brilliáns nyomozást végez Poirot. A végére hagytam az abszolút kedvencemet A hihetetlen betörést, komolyan zseniális volt.

Zsuzsanna_Makai>!

55% (53/97)
Az elsô két novellát olvastam már korábban, …vagy láttam a belôlük készült filmet, a másik kettôhöz pedig csak hasonlót, sôt, az utolsó, a Rodoszi, az kifejezettem olyan volt, mint a Nyaraló gyilkosok. Méreggel.
Nagyon tetszett mind! Ez a nô egy zseni!
De mégis a bezárt szoba, mint fô vonal, a harmadik novella tetszett a legjobban, a Halott ember tükre.

Levandra>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Ezekben a kisregényekben túl kevés volt nekem Poirot, nem tudta úgy megcsillogtatni a tudását. Minimalista esetek, kevésbé kidolgozottak, nem tudtam élvezni, részese lenni a nyomozásoknak. Változatos esetek, de a hirtelen váltásoknak nem örültem.

holdpillango>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Ez nem lesz valódi értékelés.

2015.10.23-án kezdtem el olvasni az első Agatha Christie regényt, ekkor ismerkedtem meg Poirot-val.
Ma lezárult egy korszak: épp most csuktam be az utolsó részt, ezzel befejezve a sorozatot.
40 kötetnyi idő a kedvenc, bajszos nyomozómmal… Mihez kezdjek az életemmel?

(Novellagyűjteménnyel zártam, így még néhány történetet átélhettem Poirot-val, de mindig meg kell állapítanom, hogy regénypárti vagyok. Nem mondom, hogy ez a könyv kedvenc lett, de nyilvánvalóan, mivel ez volt számomra a sorozat utolsó darabja, így különösen fájó volt becsukni.)

cicus61 P>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Mind a négy novella nagyon tetszett, a kedvenc a Rodoszi háromszög :) A Nyaraló gyilkosok regény ennek a tovább gondolása. Nagy kedvencem volt Poirot mindig is, a tv-sorozat miatt még jobban megszerettem David Suchet-vel a főszerepben :) Mindig próbálom kitalálni, ki a gyilkos, de még sosem sikerült, mindig teljesen összezavar A.C. :) A halott ember tükre a másik kedvenc, a bezárt szoba mindig izgalmas. Persze Poirot-nak semmi sem kerüli el a figyelmét.

gabiica P>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Négy különböző történet, négy zseniális nyomozás. Minden történet különleges volt a maga módján. Persze, volt, amelyik jobban tetszett, volt, amelyik kevésbé, de egyikre sem tudom azt mondani, hogy egyáltalán nem tetszett.
Számomra a címadó történet volt a legkiemelkedőbb. Nagyon jól volt felépítve a történet és a szálak is, nem jöttem volna rá, hogy mi történt.

A rodoszi háromszög volt a másik történet, amit ki tudok emelni. Borongós és kísérteties a hangulata, végig feszültségkeltő, még úgy is, hogy az ember lényegében egy nyaralásról olvashat. Ezt a történetet már korábban is ismertem, de jó volt újra olvasni.

Poirot ismét bemutatta, mennyire fontosak az apró részletek és azt, hogy ezekre ő mennyire oda tud figyelni.

klaratakacs P>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Négy remek kisregény, bár az utolsó inkább csak egy hosszabb novella.
Az első volt a kedvencem, nagyon jól megmutatta mire képes a női bosszú. A második túl politikus volt. A harmadik egy igazi klasszikus bezárt szoba rejtélye, ahol Poirot kissé későn érkezik, de meg tudja csillogtatni a zsenijét. Az utolsó rész a leginkább kidolgozatlan, de Rodoszon játszódik, ahol most nyáron nyaraltam, így magam előtt láttam az ottani azonosítható helyszíneket.

Ferger_Jolcsi P>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Ez a kötet 5 kisebb történetet foglal magába, mindegyikben Poirot siet a nyomozás helyszínére, hogy felkutassa a tettes kilétét. Poirot-t még mindig bámulatosnak tartom, ahogy apró kis nyomokból képes egy teljes cselekményt felépíteni a fejében,s ezáltal hitelesen és a történteknek megfelelően tálalja a gyilkosság mibenlétét. Már megtanultam, hogy a legapróbb elejtett megjegyzése is fontos, s hogy mindig a leglényegtelenebbnek tűnő momentum kelti fel a figyelmét, de akkor se tudom sokszor kibogozni, hogy mit is akar néha az adott dologból kihozni, csak már amikor felvázolja az esetet.

Garbai_Ildikó P>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Négy rövid kis történet de én így is szeretem, Poirot a különc kis nyomozó. Mindig figyelni kell az apró részletekre. Szeretem ahogy mindig a végén kibontja a történeteket.Nem is gondolnánk,hogy mi minden vezeti nyomra ugye az emberi természet. Nem kell ide sok vér vagy brutalitás,hogy egy kis izgalmas történetet kapjunk.Most is remekül kikapcsolódtam nem tudom megunni-e történeteket.

Lisie87>!
Agatha Christie: Gyilkosság a csendes házban

Először nem örültem, hogy novelláskötet, de szerencsére kellemesen csalódtam.:)
Mind a 4 történet nagyon tetszett és a 4.-ben ki is találtam, hogy ki tette, mondjuk a miértet annyira nem! :)
Jó volt egy kis krimis kikapcsolódás és ehhez AC mindig tökéletes!

Shanara>!

-Tudja, Poirot, néha már szinte örülnék, ha maga elkövetne egy gyilkosságot.
– Na de kedves barátom?
– Komolyan, szeretném látni, hogyan fog hozzá!
– Drága Jappem, ha én gyilkosságot követnék el, magának a legcsekélyebb esélye sem volna rá, hogy lássa… hogyan fogok hozzá! Valószínűleg azt sem tudná meg, hogy egyáltalán gyilkosság történt.

8. oldal (Magyar Könyvklub, 1998.)

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · Japp felügyelő
ÁrnyékVirág P>!

– Én Hercule Poirot vagyok! -jelentette ki méltóságteljesen a kis ember.
– Tőlem akár az Achilles szobor is lehet!

Sli P>!

– […] Folytassa, Monsieur Carlile. Sikoltást hallott, és kiment az előcsarnokba. Talán az lesz a legegyszerűbb, ha pontosan elismétli minden mozdulatát.
Mr. Carlile kissé zavartan állt fel.
– Most sikoltok – mondta Poirot készségesen. Kinyitotta a száját, és fülhasogató bégetést hallatott. Lord Mayfield félrefordult, hogy elrejtse mosolyát, Mr. Carlile pedig azt sem tudta, melyik lábára álljon.

104-105. oldal, A hihetetlen betörés - Negyedik fejezet (Európa, 2014)

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot
Maya>!

A férfiak nem győzik dicsérni a slampos nőket… de ha komolyra fordul a dolog, mindig a kicicomázott lotyók viszik el a pálmát, méghozzá játszi könnyedséggel.

A rodoszi háromszög

bkata12>!

Csakhogy az élet olykor meglepően hasonlít a filmekhez, Riddle őrnagy.

konyvolvaso>!

Nagyot ásított, tátott szájjal, mégis kecsesen, akár egy macska.

encus625 P>!

A világon a legérdekesebb dolog az embereket figyelni, ugye, Monsieur Poirot, és megpróbálni minél többet kitalálni róluk pusztán ránézésre?

220. oldal, A rodoszi háromszög

Shanara>!

Van az emberben valami ronda kis ördög, aki örömét leli a balesetekben és katasztrófákban meg jó barátaink kellemetlenségeiben.

235. oldal - A rodoszi háromszög (Magyar Könyvklub, 1998.)

Jesper_Olsen>!

"Hercule Poirot csak a foglalkozását illetően volt önhitt, személyes vonzóerejét szerényen ítélte meg.

252. oldal, A rodoszi háromszög

ÁrnyékVirág P>!

Szerintem az a nő, aki olcsó parfümtől szaglik, súlyos emberiségellenes bűntettet követ el.

Kapcsolódó szócikkek: parfüm

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás