Tíz ​kicsi néger 26 csillagozás

Agatha Christie – François Rivière: Tíz kicsi néger

Tíz idegen ember egy elhagyatott szigeten álló, fényűző villában reked. Nyolcan közülük a titokzatos Mr. V. A. Lacky meghívására érkeztek abban a reményben, hogy pár kellemes és pihentető napot tölthetnek a vadregényes helyszínen, ám hamarosan kiderül: a házigazda sosem fog megérkezni és a szigetről nincs kiút. Mielőtt idejük lenne elgondolkodni a helyzet megoldásán, megtörténik az első haláleset…

A krimi királynőjének egyik legrejtélyesebb regényét a francia rendező és regényíró François Rivière dolgozta át képregénnyé. Ami pedig Frank Leclercq-et illeti, rajzaival kiválóan érzékelteti az elzártság nyomasztó hangulatát.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Agatha Christie képregény Partvonal

Partvonal, Budapest, 2008
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639644786 · Fordította: Köles Ágota

Lovely_Angel21>!

Nekem tetszett! :)
Röviden és tömören, de minden lényeges pont benne volt.

Dinah >!
Agatha Christie – François Rivière: Tíz kicsi néger

Nem volt egy rossz olvasmány. Az eredeti nagy kedvencem, meglepetés nem ért a képregény alapján.

Hangulatoskönyvkuckó P>!
Agatha Christie – François Rivière: Tíz kicsi néger

Tetszett, bár a regény jobb volt. Viszont nagyon érdekes volt látni, hogy megelevenedtek a karakterek. Egeszen hasonlóan képzeltem el őket, kivéve a tettest. Nagyon szép az illusztráció, szépen kidolgozták az egész képregényt. A színekkel is jól játszottak. Ajánlom mindenkinek, annak is jó lehet, aki annyira nem szeret regényt olvasni, ezzel is megismerhetünk egy klasszikust úgy hogy nem olvassuk az eretetit. Én azért ajánlom, hogy mind a kettőt olvassátok el.

Chris_Q>!
Agatha Christie – François Rivière: Tíz kicsi néger

Életem első képregénye volt, ezért olyat választottam, amit könyvben eredetileg is olvastam. A képek tetszettek, főleg a színösszeállítások, de a történetet nagyon nehéz volt követnem annak ellenére, hogy nagyjából emlékeztem rá. Bár lehet, hogy ennyire szövevényes és összetett történet nem is alakítható át megfelelően képregénnyé (ezért is valami egyszerűbb történetet fogok választani legközelebb), mindenesetre nem nyerte el a tetszésemet.
(Fontos: aki még sosem olvasott Christie-től, ne ezzel kezdje. Egyszerűen nem adja meg ugyanazt az élményt.)

Lilyom>!
Agatha Christie – François Rivière: Tíz kicsi néger

Nem olvastam még az eredeti művet, de van egy olyan érzésem, hogy jobban tetszett volna, mint a képregény verzió. Gyorsan pörögtek az események ebben a verzióban, mire felfogtam volna, hogy ki kicsoda, már meghalt a fél csapat. Maga a sztori nagyon jó, viszont a képek sem tetszettek annyira, mint vártam.