Gyilkosság ​az Orient expresszen 27 csillagozás

Agatha Christie – François Rivière: Gyilkosság az Orient expresszen

Hercule Poirot-t, a híres magándetektívet egy sürgős ügy Isztambulból Angliába szólítja. Az Orient expresszen már nincs szabad hely, ám a vasúttársaság tulajdonosa elintézi, hogy Poirot mégis fülkét kapjon a szerelvényen. Az utasok egyike felismeri őt és csinos summát kilátásba helyezve felkéri, járjon utána, ki ír neki fenyegető leveleket. A detektívnek nem szimpatikus a nyers modorú amerikai, ezért elutasítja az ajánlatot. A férfit másnap holtan találják a fülkéjében. Poirot-nak minden ravaszságára szüksége van ahhoz, hogy időben megoldja az ügyet, hiszen a hótorlasz miatt veszteglő vonat hamarosan elindulhat a következő állomásra, ahol a hatóságoknak jelenteni kell a bűntényt…

François Rivière forgatókönyve és Solidor tiszta vonalú rajzai hűen keltik életre a krimi királynője által megálmodott kozmopolita hangulatot.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Agatha Christie képregény Partvonal

Partvonal, Budapest, 2008
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639644793 · Fordította: Köles Ágota

Lovely_Angel21>!
Agatha Christie – François Rivière: Gyilkosság az Orient expresszen

Ezt olvastam elsőként és az eddig olvasott részek közül nekem ez volt a legnehezebben követhető. Idő kellett mire belerázódtam (bár az, hogy nem vagyok egy nagy képregény olvasó is lehetett a gond okozója..)
Az illusztrációk tetszettek, visszaadta a behavazott vonat hangulatát, viszont a történet mélysége nem jött át kellőképpen. Még újra fogom olvasni! ❤

Zsuzsanna_Makai>!
Agatha Christie – François Rivière: Gyilkosság az Orient expresszen

Annyiból volt kiábrándító, h ez a könyv AC rajongóknak készült. Ha nem ismered a regényt, a nagyobb ugrások érthetetlenek lehetnek.
A borítón Suchet-Poirot van, a továbbiakban már Finney-Poirot lett. Egyébként nekem a beszélgetések amolyan katonás ugatásoknak tűntek.

Enikő_Kiss>!
Agatha Christie – François Rivière: Gyilkosság az Orient expresszen

Hogy lehet valakinek ilyen szürkeállománya??? Ha 10-szer körbekergetnek a város körül, akkor sem jöttem volna rá, hogy ki a gyilkos…

Shanara>!
Agatha Christie – François Rivière: Gyilkosság az Orient expresszen

Nagyon jók ezek a képregények, de úgy érzem, hogy soha nem fognak a könyvek nyomába érni. Agaha Christie előtt ezúttal is megemelem a kalapom. Nagyon egyedi volt a gyilkosság indoka, a kivitelezés módjáról már nem is beszélve. Érdekes elképzelés, jó kivitelezés és egy újabb egzotikus, különleges környezet.
A kíváncsiságomat azonban nem egészen elégítette ki ez a képregény, leginkább csak arra volt jó, hogy felkeltse az érdeklődésem az eredeti történet iránt. A könyv olvasásával viszont várnom kell, hogy elhalványuljanak az emlékek.