Csillag ​Betlehem felett 51 csillagozás

Agatha Christie: Csillag Betlehem felett Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Agatha Christie ma a legolvasottabb írók egyike, világszerte kétmilliárd kötete jelent meg. Csillag Betlehem felett című művében eddig ismeretlen oldaláról mutatkozik be: karácsonyi ihletésű versekkel, gyermeki tisztaságú történetekkel lepi meg olvasóit.
A betlehemi jászolnál egy angyal jövendőt mond Máriának, lehetősége ajánlva, hogy megváltozzék a világtörténelem…
Egy haszontalan csacsi, miközben Egyiptomba menekíti a Szent Családot, megtanulja, mi az igazi szeretet…
Mrs. Hargreaves szerette volna szeretni az embereket, ám ez sehogyan sem sikerült neki. Egy napon azonban megérintette egy különös idegen…
Agatha Christie versei és novellái a karácsony valódi üzenetét hozzák el az olvasónak.

Eredeti cím: Star Over Bethlehem and other Stories

Eredeti megjelenés éve: 1965

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Szent István Társulat – Szépirodalom

Szent István Társulat, Budapest, 2016
80 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632770581 · Fordította: Rostoványiné Kóczán Mária, Tandori Dezső
Szent István Társulat, Budapest, 2012
80 oldal · ISBN: 9789632770581 · Fordította: Rostoványiné Kóczán Mária, Tandori Dezső
Szent István Társulat, Budapest, 2008

gabiica P
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Agatha Christie egy teljesen új oldalát ismerhettem meg. Nekem kifejezetten tetszettek ezek a karácsonyi-keresztény stílusú történetek. A kedvencem az Előléptetés a mennyben és A csintalan csacsi voltak. Jólesett így karácsony után kicsit visszacsöppenni ebbe a világba. Hihetetlen, hogy Agatha Christie mennyire sokoldalú, számomra ismét bizonyította, mennyire jó is ő.

Zsófi_és_Bea P
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Ha rábukkanok Agatha Christienek valami különleges könyvére, azt rögtön el akarom olvasni, de ehhez képest ezt a kis könyvecskét jó sokáig tologattam, nem is tudom miért.
A címe miatt úgy gondoltam, hogy ez a könyv erősen karácsonyi témájú, végülis annyira nem volt az, de nagyon különleges könyvecske volt. Versekkel és AC-től szokatlan témájú novellákkal. A novellák közül talán a Előléptetés a mennyben volt a legjobb, de A csintalan csacsi is megmosolyogtatott és az Egy hűvös estén című is nagyon különleges témájú és hangulatú volt.
Http://konyvutca.blogspot.nl/2016/02/agatha-chistie-neg…

Zsuzsanna_Makai
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Egészen meglepett ez a könyv. Annyira kellemes volt, kicsit sajnálom is, h nem karácsony elôtt vetette elém magát.

Dinah I
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Már sokadjára olvastam a könyvet, és a novellák még most is képesek megfogni.
A versekről inkább nem mondok semmit, sosem szerettem őket igazán.
De a mesék/történetek magukkal ragadtak.
Karácsony előtt is jó olvasni, az ünnep alatt is, és utána is. :)
Nem csak AC-fanoknak ajánlott, hanem mindenkinek, akik szeretik a meghittséget. :)

Ibanez MP
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Bár nem vagyok vallásos, a karácsonyok sem olyan régimódiak (ahogy Poirot is szeretné), mégis érdekes volt egy megrögzött krimikirálynőtől mást olvasni (főleg verseket). Persze, végső konklúzióként maradok a krimiknél, de ez a kötet is élvezetes volt, így karácsony közeledtével meghozta a hangulatot (vértócsa nélkül persze). A versek kevésbé, a kis novellák jobban tetszettek, főleg a csacsi sztorija :-D

HA86
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Állítólag megkérdezték egyszer Mária királynét, hogy mit kér karácsonyra, és ő azt felelte, hogy egy újabb Agatha Christie-krimit. :) Különös véletlen, hogy A.C. az idő tájt épp alkotói válságtól szenvedett, és ez a nem mindennapi kívánság lendítette túl a holtponton…
… Talán okosabb ötlet lett volna a királynétől, ha karácsony táján karácsonyi történeteket kér A.C.-től, hiszen ő ilyeneket is tud írni! :) Persze igazán a krimiírásban bravúroz, de a senkiéhez nem hasonlító stílusa; a könnyedség, ahogyan ír; és az egyedi látásmódja, amely ebben a kis kötetben is megmutatkozik, szerintem garantálják a sikert más műfajokban is.
Ezek a karácsonyi történetek nem szokványos karácsonyi történetek, nem érzelgősek, hanem szolidan érzelmesek; a történetek végén a csattanó sokszor elmarad, valahogyan mégsem volt hiányérzetem…
Hogy elfogult vagyok, az szinte biztos :) , de kit érdekel, én ebben a kötetben is szerettem A.C.-t. Bizonyítja ezt, hogy egy ültő helyemben olvastam el az egész könyvecskét…

Legjobban talán 'A vízibusz' című elbeszélés tetszett. :)

ÁrnyékVirág
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Ez a mély vallásosság egy olyan oldala Agatha Christienek, amiről eddig fogalmam sem volt.
Hangoskönyvként hallgattam végig, így is ajánlom, például karácsonyi sütés-főzés közben a konyhában, a kis lélekmelegítő történeteit.
A kedvencem a Csintalan csacsi és a Vízibusz.
Ha nem A.C írta volna, el sem olvasom, de örülök, hogy így tettem, mert így emberként is közelebb jött az írónő.

PTJulia P
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Tizenévesen rajongtam ezért a könyvért, és többször is elolvastam karácsony előtt. Mai fejjel olvasva elég régies történetek, kicsit egyszerűek is, de karácsony előtt még mindig kedves olvasmány. Kiváltképp a legutolsó novella és a hozzá kapcsolódó vers tetszik. De Mária választásának is nagyon mély üzenete van.

Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Rövid kis szösszenet, amit a látszat ellenére hamar ki lehet végezni. A novellák tetszettek, a versek viszont nem annyira. Valahogy olyan kurták. Lehet a fordítás teszi, pedig Tandori Dezsőnek van pár jó verse, de az még valószínűbb, hogy eredetileg is ilyen, amilyen. Eredetiben is el kellene olvasnom, hogy dűlőre jussak ebben a kérdésben. Talán majd egyszer…
A novellák közül főleg a Csillag Betlehem felett, A csintalan csacsi és az Előléptetés a mennyben tetszett leginkább.
Jó volt végre valami mást is olvasni Agatha Christie-től, ami nem krimi. :-)

Mazsola_78 P
Agatha Christie: Csillag Betlehem felett

Nagyon-nagyon szeretem Agatha Christiet és igazán akartam szeretni ezt az írását, de nem tetszettek a novellák. Vagyis egy kivételével, mert A vízibuszra éppenséggel ráfoghatom, hogy igen. De ha összehasonlítom egy Fekete István karácsonyi novellával, számomra hatalmas a különbség.
Ahogy az értékeléseket láttam, többségében jó véleménnyel vannak róla, nem tudom, hozzám miért nem találta meg az utat. Én mindenesetre maradok a krimijeinél (illetve az álnéven írt regényeire nagyon kíváncsi vagyok, remélem, azok nem okoznak majd csalódást).

encus625 P

A szépség a bőr alatt lakozik… a csontban, igen, és még annál is mélyebben: a szívben.

74. oldal, A sziget

Cheril

– V.I.P-ek – suttogta fontoskodva a teve.
– Az mi? – kérdezte a csacsi.
– Nagyon Fontos Személyek – mondta a teve. – Ajándékot hoztak.

HA86

Milyen gyönyörű anyagból van a ruhája! Úgy tűnt, mintha varrás nélküli lenne, és micsoda finom szövésű!
Mrs. Hargreaves, engedelmeskedve egy ellenállhatatlan, titokzatos erőnek, megérintette ujjaival.
Az érintést követő érzést soha többé nem tudta felidézni, leírhatatlan volt. Hasonlított arra az élményre, amit akkor tapasztalunk, amikor megforgatunk egy kaleidoszkópot. A részecskék ugyanazok, mint azelőtt, csak egészen másképp rendeződnek el, csodálatos új mintát alkotnak…

33. oldal, A vízibusz

– Neked van neved?
– Ó, nekem sok nevem van.
– Nem Isten az egyike azoknak a neveknek?
– De igen.
– Tudtam! De ugye te nem laksz abban a nagy kőházban, ott a faluban, aminek a tetején az a hosszú, magas dolog van?
– Én sok helyen lakom. De néha, ha leszáll a hűvös este, egy szép kertben sétálgatok a barátommal, és közben az eljövendő új világról beszélgetünk.

45. oldal, Egy hűvös estén (Szent István Társulat, 2016)

Cheril

Végre megismerhette azt az állapotot, amelyre mindig vágyakozott. Melegséget és boldogságot érzett, s igen, most már tudta, hogy milyen jónak lenni, és mindezt önmagában érezte, nem pedig intelligens megfigyelőként kívülről élte át. S miután egyszer már birtokában volt ennek az érzésnek, talán a jövőben képes lesz rátalálni az áhított útra.

Cheril

Ezt kérjük: Hadd menjünk vissza a Földre könyörülettel és megértéssel eltelve, hogy segíthessünk a rászorulókat.
Ajkai közül úgy érkeztek a szavak, mint a nyári tenger frissítő fuvallata. Betöltötték a mennyeknek országát.
Az őrangyal halkan beleszólt az asztalon lévő arany házi telefonba. Miután választ kapott, méltóságteljesen így szólt:
– Az előléptetés engedélyezve. Jóváhagyatott a mennyekben.
A szentek ragyogó arccal indultak kifelé.
– A koronákat és a glóriákat kéretik a bejáratnál leadni! – szólt egy hivatalos hang a háttérből.

Bárónő2000

Ezt kérjük: Hadd menjünk vissza a földre könyörülettel és megértéssel telve, hogy segíthessük a rászorulókat.
Ajkai közül úgy érkeztek a szavak, mint a nyári tenger frissítő fuvallata. Betöltötték a mennyek országát.
Az általános helyeselés moraja futott végig a termen.
– Az előléptetés engedélyezve. Jóváhagyatott a mennyekben.
A szentek ragyogó arccal indultak kifelé.
– A koronákat és a glóriákat kéretik a bejáratnál leadni! – mondta egy hivatalos hang a háttérből.
Miután valamennyien eleget tettek a felszólításnak, Szent Tamás visszafordult.
– Bocsánat – szólt udvariasan –, de amit az imént említettél…Mi is volt az? Engedélyt mondtál vagy előléptetést?
– Előléptetést. Kétezer évig szentként éltetek, most magasabb rangot kaptatok.
– Köszönöm. Én is előléptetést hallottam. Csak meg akartam bizonyosodni róla.
Tamás a többiek után sietett.
– Mindig ilyen volt. Mindig mindenről külön meg akart győződni – mondta Gábriel.

Perly P

(…) a tudatlanság nem mentesít a felelősség, a számonkérés alól.

38. oldal, Egy hűvös estén (Szent István Társulat, 2016)

Kapcsolódó szócikkek: felelősség · számonkérés · tudatlanság
Perly P

– Én csak egyszerű asszony vagyok – szólt Mária –, de annyit mondhatok, hogy nem kellene hinnetek ezekben az Aphroditékben és Astartékben, vagy hogy is hívják őket a pogányok. Csak egy Isten van, a mi Atyánk az égben.

73. oldal, A sziget (Szent István Társulat, 2016)

Perly P

Én vagyok a kezdet és a vég, az első és az utolsó… Én vagyok, aki élt és aki meghalt, és íme, létezem mindörökké, ámen, és enyém a pokol és a halál kulcsa… Meglátod, hamarosan eljövök, hogy megítéljek mindenkit érdeme szerint…

77. oldal, A sziget (Szent István Társulat, 2016)