28. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Az ​Ackroyd-gyilkosság (Hercule Poirot 4.) 565 csillagozás

Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

King's Abbot békés falucska. Mindenki ismeri egymást, mindenki mindenkiről mindent tud, vagy tudni vél. Ám egyszer csak rejtélyes gyilkosság kavarja fel az álmos hétköznapokat. Vajon kinek állt érdekében meggyilkolni a környék leggazdagabb emberét? A számtalan gyanúsított egyikének sincs alibije, s rendre kiderül, hogy titkok lappanganak a nyugodt felszín alatt. Hercule Poirot, a belga mesterdetektív előtt semmi nem maradhat sokáig rejtve, holott nyomozása során nem használ más eszközt, csupán „szürke agysejtjeit”.

Agatha Christie regénye változatlanul lebilincselő olvasmány.

Poirot mester bravurja címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: The Murder of Roger Ackroyd

Kapcsolódó zóna

!

Agatha Christie

364 tag · 195 karc · Utolsó karc: 2017. november 22., 14:18 · Bővebben

Hercule Poirot · Dr. James Sheppard · Flora Ackroyd · John Parker · Mrs. Ferrars · Roger Ackroyd

Fernly Park, King's Abbot · King's Paddock, King's Abbot · Kings Abbot

Bla IP
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Sokak véleménye szerint ez AC egyik legjobb könyve, s magam is tanúsíthatom, így van. A jó Poirot nyomoz ismét, s vele száguldanak a történések és a cselekmény, letehetetlen írás. S újra csak rá kell jönnünk, hogy a világ minden gondját, baját a pénz, vagy annak hiánya okozza. Voltak tippjeim, kik közül kerülhet ki a gyilkos, köztük volt a valódi is, de Poirot sokkal jobb nálam, el kell ismerni!

gabiica P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Imádtam. Noha először nem igazán tudtam megbékélni Poirot karakterével és jellemével, nem szerettem meg annyira, mint Miss Marple-t, mégis zseniális történet volt. Egyáltalán nem gyanakodtam arra, hogy ki lehet a tettes, álmomban sem gondoltam volna, hogy ez lesz a végkifejlet. Az első pár oldal után felmerült bennem, hogy mégiscsak az a tettes, aki, aztán annyira elvetettem, hogy később még csak fel sem merült bennem a gondolat, mindenki másra gondoltam. És talán éppen ez az, amiatt annyira tetszett a történet. Agatha Christie zseniális történetszála ismét lenyűgözött. Csavarokban gazdag, izgalmas történet!

Gorkie P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Méltán közkedvelt regénye az Írónőnek. Valóban a legjobbak közé tartozik. Zseniális húzást eszelt ki.
Amikor letettem a könyvet, az első gondolatom az volt, hogy: „Basszus!” :D Elnézést a kifejezésért.
Már elég edzettnek érzem magam, ha Agatha Christie-ről van szó, többször megsejtettem vagy kitaláltam a gyilkos személyét, de most jól behúzott a csőbe. :)) Ezért is szerepel a kedvenc Íróim között, sokadik olvasott könyve után is meg tud lepni. :)

Európa, Budapest, 2012
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630795258 · Fordította: Szilágyi Tibor
nagyange P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Megállapíthatjuk, hogy nincsen nálam nagyobb lángész, vetekszem Poirot – val, ugyanis én már az elejétől fogva tudtam, hogy ki a gyilkos. Egy zseni vagyok nem vitás. :) spoiler
Jól volt megírva, tetszett a hangulata, Poirot annyira tenyérbe mászó figura, hogy szívesen képen törültem volna. Jó kis nyomozgatós sztori, de tényleg. Talán egy fokkal jobb volt, mint a Tíz kicsi néger, de ott legalább nem tudtam ki a gyilkos. A véleményemen nem változtatott.
Ponyva ez a javából, de ezt nem szánom negatív kritikának.

Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Szerettem olvasni Agatha Christie Poriot történetét, holott a 20. fejezet környékén már mindenkire gyanakodtam, mindenki gyanús volt valami miatt! spoiler

Nagyon jól felépített történet, mert olyan szinten elülteti a bogarat az olvasója fülében, hogy tényleg nekiállunk magunkban megvizsgálni MINDENKIT, aki tehette és végső soron rájövünk, csak nem hisszük el… én legalábbis nem hittem el.

Dr. Sheppard és a nővére haláli volt. Az volt a kedvencem, amikor a titokzatos szomszédjuk (Poirot) kilétéről elmélkednek.
„– Drága Caroline – mondtam – Afelől nincs semmi kétség, hogy ez az ember miféle: nyugalomba vonult fodrász. Csak nézd meg a bajuszát.”

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/06/ac-poirot4.html

Levandra P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Agatha Christie nevéről, mindig az Ackroyd-gyilkossághoz hasonló sztorik jutnak eszembe. Szokásos angol vidék, egy gazdag család és a békés falusi életet megbolygató gyilkosság, és persze jelen van Poirot is, hogy kibogozza a szálakat. Ha sikerült is kitalálnom a gyilkos személyét, Agatha gondoskodott róla, hogy jól megkavarjon és másra terelje a gyanút.

luthienlovemagic IP
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

A befejezés után az első reakcióm némi káromkodás és leesett áll. Ez zseniális volt! De most komolyan, hogy én erre a végre egyáltalán, álmomban se gondoltam volna. Bármire csak erre nem. Ez tényleg zseniális!

De összeszedve a leesett államat. Poirot, Christie humora, az írói stílus mind-mind hozzátesznek az egészhez. Na meg a „balladai homály”, amit végig alkalmaz.

Aki egy nagyon jót akar szórakozni, és a végén jó esően facepalmolni annak mindenképpen ajánlom, mert ezt a könyvet biztos nem fogja elfelejteni egyhamar.

Uzsonna P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Ötleteim voltak bőviben a gyilkost illetően, de úgy látszik, hogy szürke agysejtekből kevesebb jutott nekem, mint a kis belgának… :p

Lénaanyukája P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Tökéletes. Remekmű. Sokadik olvasásra is leesik az ember álla, hiába tudja a befejezést. Imádom.

Ferger_Jolcsi P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Ez volt a soron következő második A. C. könyv, amelyben rájöttem a gyilkos kilétére. Azt hiszem, kezdek ráérezni :)
Ez a történet számomra nem volt annyira izgalmas, néha el-elkalandoztak a gondolataim közben, olvastam már sokkal jobbat is az írónőtől. Ezúttal egy helyi orvos szemszögéből látharjuk az eseményeket, aki segíti Poirot a nyomozásban spoiler. Ha lehet egyáltalán segítségnek nevezni, hisz Poirot-nak nincs szüksége senki segítségére. Elég furán működik, neki a titkok többet mondanak minden szónál, és azt ahogy a kötet elején mondja: hozzá még a bútorok és tágyak is beszélnek. Továbbra is zseninek tartom őt, alig várom a következő kötetet.

egy_ember

– Az angolok mániákusan odavannak a friss levegőért. Sok levegő, nagyon helyes, odakinn, ott a helye. De miért kell beengedni a házba?

Papusz SP

Les femmes – általánosított Poirot. – Csodálatosak! Összevissza találgatnak, és valami csoda folytán igazuk van. Nem mintha pontosan úgy volna, ahogy gondolják. A nők öntudatlanul ezer apró részletet megfigyelnek, anélkül, hogy maguk is tudnák. A tudatalattijuk összegzi ezeket a dolgokat… ők meg intuíciónak nevezik a végeredményt.

XIII. fejezet: A lúdtoll

Kapcsolódó szócikkek: nők
AniTiger MP

– Aha! – kiáltott fel Poirot. – Nekem is ez a jelszavam. Módszer, rend és a kis szürke sejtek.
    – Sejtek? – bámult el a felügyelő.
    – Az agy kis szürke sejtjei – magyarázta a kis belga.
    – Ó, persze, de hát azokat, azt hiszem, mindnyájan használjuk.
    – Többé-kevésbé – mormolta Poirot.

VIII. fejezet - Raglan felügyelő bizakodik

annicsku

– Madmoiselle, Hercule Poirot-nak az a foglalkozása, hogy tudja a dolgokat.

egy_ember

Amiket a fiatal nők manapság olvasnak, és azt mondják, hogy élvezik, az engem kifejezetten megrémít.

Maya

Furcsa dolog ez: titokban hiszünk valamiben, de nem akarjuk beismerni, aztán, amikor valaki más kimondja, akkor dühödten tagadjuk.

10. oldal, I. fejezet - Doktor Sheppard reggelije

Frank_Spielmann I

A világ minden baját a pénzre lehet visszavezetni… vagy a hiányára.

X. fejezet - A szobalány

Kapcsolódó szócikkek: pénz
AniTiger MP

– Mindenkinek van valami rejtegetnivalója – idéztem mosolyogva.
    – Pontosan.
    – Még mindig ezt hiszi?
    – Erősebben, mint valaha, barátom. De nem könnyű Hercule Poirot elől elrejteni a dolgokat. Különös érzéke van hozzá: kitalálja.

XI. fejezet - Az aranyhalas tó

egy_ember

Mrs. Ferrars szeptember 16-áról 17-re virradó éjjel halt meg, egy csütörtöki napon. Pénteken, 17-én reggel nyolckor küldtek értem. (…)

…a kis emberke felállt… Odahozta nekem a Daily Budget szeptember 16-i, pénteki számát…

7, 189. old.

AniTiger MP

Rámeredtem Poirot-ra. Ő csak mosolygott.
    – El nem tudom képzelni – mondtam végül –, hogy mit vár ettől.
    – Én a maga helyében használnám a kis szürke sejtjeimet – mondta Poirot nagy komolyan.

XX. fejezet - Miss Russell

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás