24. legjobb krimi könyv a molyok értékelése alapján

Az ​Ackroyd-gyilkosság (Hercule Poirot 4.) 666 csillagozás

Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

King's Abbot békés falucska. Mindenki ismeri egymást, mindenki mindenkiről mindent tud, vagy tudni vél. Ám egyszer csak rejtélyes gyilkosság kavarja fel az álmos hétköznapokat. Vajon kinek állt érdekében meggyilkolni a környék leggazdagabb emberét? A számtalan gyanúsított egyikének sincs alibije, s rendre kiderül, hogy titkok lappanganak a nyugodt felszín alatt. Hercule Poirot, a belga mesterdetektív előtt semmi nem maradhat sokáig rejtve, holott nyomozása során nem használ más eszközt, csupán „szürke agysejtjeit”.

Agatha Christie regénye változatlanul lebilincselő olvasmány.

Poirot mester bravurja címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: The Murder of Roger Ackroyd

Európa, Budapest, 2012
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630795258 · Fordította: Szilágyi Tibor

Bla IP
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Sokak véleménye szerint ez AC egyik legjobb könyve, s magam is tanúsíthatom, így van. A jó Poirot nyomoz ismét, s vele száguldanak a történések és a cselekmény, letehetetlen írás. S újra csak rá kell jönnünk, hogy a világ minden gondját, baját a pénz, vagy annak hiánya okozza. Voltak tippjeim, kik közül kerülhet ki a gyilkos, köztük volt a valódi is, de Poirot sokkal jobb nálam, el kell ismerni!

gabiica P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Imádtam. Noha először nem igazán tudtam megbékélni Poirot karakterével és jellemével, nem szerettem meg annyira, mint Miss Marple-t, mégis zseniális történet volt. Egyáltalán nem gyanakodtam arra, hogy ki lehet a tettes, álmomban sem gondoltam volna, hogy ez lesz a végkifejlet. Az első pár oldal után felmerült bennem, hogy mégiscsak az a tettes, aki, aztán annyira elvetettem, hogy később még csak fel sem merült bennem a gondolat, mindenki másra gondoltam. És talán éppen ez az, amiatt annyira tetszett a történet. Agatha Christie zseniális történetszála ismét lenyűgözött. Csavarokban gazdag, izgalmas történet!

Gorkie P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Méltán közkedvelt regénye az Írónőnek. Valóban a legjobbak közé tartozik. Zseniális húzást eszelt ki.
Amikor letettem a könyvet, az első gondolatom az volt, hogy: „Basszus!” :D Elnézést a kifejezésért.
Már elég edzettnek érzem magam, ha Agatha Christie-ről van szó, többször megsejtettem vagy kitaláltam a gyilkos személyét, de most jól behúzott a csőbe. :)) Ezért is szerepel a kedvenc Íróim között, sokadik olvasott könyve után is meg tud lepni. :)

Európa, Budapest, 2012
328 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630795258 · Fordította: Szilágyi Tibor
Szücsi
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

És ahogy az eddig minden A.C. könyvnél lenni szokott, most is a padlón koppant az állam mikor Poirot elárulta hogy ki a gyilkos. Megáll az eszem. Ilyen niiiiiiincs :D

Madama_Butterfly P

Zseniális!
Nálam a Tíz kicsi néger és A gyilkosság az Orient expresszen szintjén lévő, hasonló színvonalon és alapossággal megírt, ragyogó történet.
Hamisítatlan Christie-krimit tart kezében az olvasó, Poirot és a kis szürke agysejtek pedig ismét megadják a választ arra, hogy miért is hívjuk a szerzőt a krimik királynőjének.
A gyilkos pedig? Természetesen az, akire utolsóként sem gondolnánk… ;)

Deziréé
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Ismét becsapott Agatha Christie. Mikor már biztos voltam az okokban és, hogy ki a tettes, kiderül, hogy végig rossz úton haladtam.
Úgy érzem ezzel a történettel lepett meg a legjobban. Mindenre számítottam már kétségbeesésemben, de erre azért nem.
Még egy fantasztikus Poirot papa történetet ismerhettem meg. Imádom. Annyira zseniális minden csavar benne. Hogy tudott ilyeneket kitalálni?
Rájönni sem tudok a megoldásra, nem még hasonlóakat kitalálni.
Hihetetlen. A következő történetben hátha megfejtem ki a tettes, de ez úgy gondolom egy hiú ábránd, mégsem adom fel.

nagyange P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Megállapíthatjuk, hogy nincsen nálam nagyobb lángész, vetekszem Poirot – val, ugyanis én már az elejétől fogva tudtam, hogy ki a gyilkos. Egy zseni vagyok nem vitás. :) spoiler
Jól volt megírva, tetszett a hangulata, Poirot annyira tenyérbe mászó figura, hogy szívesen képen törültem volna. Jó kis nyomozgatós sztori, de tényleg. Talán egy fokkal jobb volt, mint a Tíz kicsi néger, de ott legalább nem tudtam ki a gyilkos. A véleményemen nem változtatott.
Ponyva ez a javából, de ezt nem szánom negatív kritikának.

Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Szerettem olvasni Agatha Christie Poriot történetét, holott a 20. fejezet környékén már mindenkire gyanakodtam, mindenki gyanús volt valami miatt! spoiler

Nagyon jól felépített történet, mert olyan szinten elülteti a bogarat az olvasója fülében, hogy tényleg nekiállunk magunkban megvizsgálni MINDENKIT, aki tehette és végső soron rájövünk, csak nem hisszük el… én legalábbis nem hittem el.

Dr. Sheppard és a nővére haláli volt. Az volt a kedvencem, amikor a titokzatos szomszédjuk (Poirot) kilétéről elmélkednek.
„– Drága Caroline – mondtam – Afelől nincs semmi kétség, hogy ez az ember miféle: nyugalomba vonult fodrász. Csak nézd meg a bajuszát.”

Bővebben: http://hagyjatokolvasok.blogspot.hu/2016/06/ac-poirot4.html

Levandra P
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Agatha Christie nevéről, mindig az Ackroyd-gyilkossághoz hasonló sztorik jutnak eszembe. Szokásos angol vidék, egy gazdag család és a békés falusi életet megbolygató gyilkosság, és persze jelen van Poirot is, hogy kibogozza a szálakat. Ha sikerült is kitalálnom a gyilkos személyét, Agatha gondoskodott róla, hogy jól megkavarjon és másra terelje a gyanút.

SteelCurtain
Agatha Christie: Az Ackroyd-gyilkosság

Néhány éve olvastam az Öt kismalacot ami tetszett, de korábbi találkozásaim a krimikirálynővel csupa csalódottságot eredményeztek. Ez viszont nem egyszerűen jó, hanem kizárólag csak úgy jó – mindenféle elragadtatott jelzővel megtoldva – ahogyan Ágota néni megírta. A műfaj remeke. Egyfajta etalon. Az egyetlen Agatha Christie olvasmányom, melyet esetleg majd újraolvasok nyugdíjaskoromban, feltéve ha addig még 80 év alatt marad a korhatár. Bár a leleplezés előtt sikerült rájönnöm, hogy ki a gyilkos [ez sem volt egyszerű], de így is érdekes volt, mert számtalan láncszem maradt, ami fölött én elsiklottam, s az írónőnek kellett rendet raknia a káoszban. Kár, hogy közben az embernek munkavégzéssel is rövidítenie kell az életét, mert egyébként ez a könyv akár együltő helyben is végigolvasható lenne. Külön élveztem Agatha Christie visszafogott fanyar humorát. Eddig fel sem tűnt, hogy van neki ilyen oldala is.

egy_ember

– Az angolok mániákusan odavannak a friss levegőért. Sok levegő, nagyon helyes, odakinn, ott a helye. De miért kell beengedni a házba?

Papusz SP

Les femmes – általánosított Poirot. – Csodálatosak! Összevissza találgatnak, és valami csoda folytán igazuk van. Nem mintha pontosan úgy volna, ahogy gondolják. A nők öntudatlanul ezer apró részletet megfigyelnek, anélkül, hogy maguk is tudnák. A tudatalattijuk összegzi ezeket a dolgokat… ők meg intuíciónak nevezik a végeredményt.

XIII. fejezet: A lúdtoll

Kapcsolódó szócikkek: nők
AniTiger MP

– Aha! – kiáltott fel Poirot. – Nekem is ez a jelszavam. Módszer, rend és a kis szürke sejtek.
    – Sejtek? – bámult el a felügyelő.
    – Az agy kis szürke sejtjei – magyarázta a kis belga.
    – Ó, persze, de hát azokat, azt hiszem, mindnyájan használjuk.
    – Többé-kevésbé – mormolta Poirot.

VIII. fejezet - Raglan felügyelő bizakodik

egy_ember

Amiket a fiatal nők manapság olvasnak, és azt mondják, hogy élvezik, az engem kifejezetten megrémít.

Frank_Spielmann I

A világ minden baját a pénzre lehet visszavezetni… vagy a hiányára.

X. fejezet - A szobalány

Kapcsolódó szócikkek: pénz
annicsku

– Madmoiselle, Hercule Poirot-nak az a foglalkozása, hogy tudja a dolgokat.

AniTiger MP

– Mindenkinek van valami rejtegetnivalója – idéztem mosolyogva.
    – Pontosan.
    – Még mindig ezt hiszi?
    – Erősebben, mint valaha, barátom. De nem könnyű Hercule Poirot elől elrejteni a dolgokat. Különös érzéke van hozzá: kitalálja.

XI. fejezet - Az aranyhalas tó

Maya

Furcsa dolog ez: titokban hiszünk valamiben, de nem akarjuk beismerni, aztán, amikor valaki más kimondja, akkor dühödten tagadjuk.

10. oldal, I. fejezet - Doktor Sheppard reggelije

egy_ember

Mrs. Ferrars szeptember 16-áról 17-re virradó éjjel halt meg, egy csütörtöki napon. Pénteken, 17-én reggel nyolckor küldtek értem. (…)

…a kis emberke felállt… Odahozta nekem a Daily Budget szeptember 16-i, pénteki számát…

7, 189. old.

Kapcsolódó zóna

!

Agatha Christie

406 tag · 226 karc · Utolsó karc: 2018. június 23., 23:35 · Bővebben

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás

Hercule Poirot · Dr. James Sheppard · Flora Ackroyd · John Parker · Mrs. Ferrars · Roger Ackroyd

Fernly Park, King's Abbot · King's Paddock, King's Abbot · Kings Abbot

Említett könyvek

Ezt a könyvet itt említik