Az ​ABC-gyilkosságok (Hercule Poirot 13.) (Arthur Hastings 8.) 1352 csillagozás

Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

A gyilkosság általában egyszerű bűncselekmény. Ám ha egy mániákus sorozatgyilkos az elkövető, máris minden bonyolultabbá válik…

Hercule Poirot, a legendás nyomozó levelet kap, melyben ABC, a titokzatos gyilkos kihívás elé állítja. Minden, amit ígér, valóra válik: Andoverben meghal Mrs. Alice Ascher; Bexhillben Betty Barnard; Churstonban Sir Carmichael Clarke. A hajsza egyre nyomasztóbb, és Poirot talán hibát követ el…

Poirot és az ABC címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1936

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Agatha Christie Helikon · Agatha Christie – A krimi királynője Európa · Fekete Könyvek Európa · Agatha Christie – „keretes” könyvek Európa, Magyar Könyvklub

Helikon, Budapest, 2022

660 tag · 628 karc · Utolsó karc: 2022. december 7., 19:33 · Bővebben

Hercule Poirot · Arthur Hastings · Japp felügyelő

Euthümia_K P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Vérbeli Agatha Christie regény tele rejtéllyel, izgalmas nyomozással, megfűszerezve egy cseppnyi humorral. Imádom Poirot gondolkodásmódját, bámulatos, ahogy felderíti a bűnügyeket. Az írónő remekül ért a megtévesztéshez; soha nem találom ki előre, hogy ki a tettes. Azt meg különösen szeretem a regényeiben, hogy a gyilkos személyét már korábban megismerjük, amikor még nem is sejtjük róla, hogy ő a tettes. Igazi könnyed, szórakoztató olvasmány.

MissFortune>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Annyira vágytam már egy jó krimire, szerencsére nem csalódtam.
Régóta szemeztem a könyvvel,rejtélyesnek találtam a leírását. Így hát nagyon megtetszett.
Még így, az olvasás után is csak ámulok és bámulok. Izgalmas volt az elejétől kezdve, imádtam ezt az üzengetést.
A végkifejlettel is meg vagyok elégedve, bár én azt hittem, hogy tényleg spoiler volt a gyilkos. Meglepődtem, mikor nem.. aztán meg elkezdtem nézegetni az oldalszámot, hogy bizony túl korai lett volna ilyen hamar elkapni.:D

Riszperidon P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Hova lehet ezt fokozni? Ahogy írtam az előző AC könyv értékelésemnél is, nagyon megváltozott a véleményem a Tíz kicsi néger után, mert az nagyon nem tetszett, és el is taszított egy időre az írónőtől. Aztán jött tőle a második könyv, A Titokzatos styles-i eset, és azt már nagyon szerettem!
Bíztam, hogy a harmadik könyv után is tudja tartani ezt az élményszintet számomra, de hogy ennyivel túltesz rajta, azt nem gondoltam volna! Az eddigi kedvenc Christie könyvem lett, és nagy örömömre itt sem jöttem rá, hogy ki a gyilkos, de annak is örülök, hogy sok dologra viszont ezen kívül igen!
Én kis gyarló földi halandó, kezdem megérteni, hogy miért is hívják Agatha Christie-t a krimik királynőjének!

gabiica P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Engem teljesen levett a lábamról a történet. Úgy éreztem, hogy az egész beillik egy modern krimibe is, el tudnék képzelni egy hasonló Gyilkos elmék epizódot akár, úgy vélem, minden korban és időben megállja a helyét a történet.
Agatha Christie természetesen túljárt az eszemen. Én bedőltem a könyvnek, még ha éreztem is, hogy túl egyszerű ez a megoldás, valahogy mégis elhittem.
Poirot megint zseniálisan nyomozott, minden olyasmi feltűnt neki, ami másnak egyáltalán nem keltette fel az érdeklődését.
Rejtélyes volt, megmozgatta az olvasó gondolkozását, nagyon élveztem.

Levandra P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Kétlem, hogy kifoghatna egy ügy Poirot-n. Pedig most közel állt hozzá, hogy egérutat nyerjen a gyilkos. Végre egy bonyolult ügy, ami okoz némi fejtörést. A megfejtéshez úgy is el lehet jutni, hogy hamis nyomon indulunk el? Egyedi koncepció, izgalmas nyomozás és fogalmam sem volt róla, ki lehet a gyilkosunk.

Deziréé>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Ez a könyvet is olyan sokszor hallottam már mennyire dicsérik, de megmondom őszintén, nekem az eleje és a vége tetszett a legjobban, főleg a vége, ami ismét elsöprő volt, ahogy minden egyes Agatha Christie könyv. A közepe kicsit untatott, nem tudom miért, de megérte elolvasnom, mert ismét egy zseniális történtet ismertem meg.
Hihetetlen még mindig számomra, hogy tudott ez a fantasztikus írónő ilyen furfangos rejtélyeket kitalálni. Teljesen átvert megint a könyv. Hogy tudta Poirot kitalálni ki a bűnös? Én azt sem tudtam volna, hogyan kezdjek neki a nyomozásnak, de ez a kis belga szerencsére ebben a legjobb, így ismét elkápráztatott micsoda tehetség ő. Ennek a bóknak egész biztosan nagyon örülne Poirot papa.
Ezután a könyv után is úgy érzem ez a sorozatot soha nem fogom megunni. Ha minden egyes könyvet elolvastam, akkor újra kezdem.

Alexandra / Európa / Népszabadság, Budapest, 2010
286 oldal · ISBN: 9789630791045 · Fordította: Vermes Magda
Zsuzsanna_Makai>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Szégyen, de idén ez volt as elsô AC, amit olvastam.
Baromi jó volt! Imàdtam! Ez a nô egy zseni!
Nagyon bírtam Poirot-ban ezt a „amíg más beszél, ô hallgat, majd gondolkodik” dolgot.
És most Hastingset se nézte tök hûlyének.

Lovely_Angel21>!

Egy új könyv került be ezzel a 'kedvenc A.C. regényeim' kategóriába! ❤
Teljes mértékben beszippantott a történet, mintha bekerültem volna a lapok közé. Nagyon tetszettek a levelek, Poirot elmélkedései és persze maga az egész ABC koncepció. Végig fenntartotta a figyelmem és hát azok a csavarok a végén…. wow imádtam!!!

Timesz>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Nagyon jól kitalált történet, tele csavarokkal. Nagyon jól van felépítve. Egészen az utolsó lapokig nem tudtam ki a gyilkos,mert eléggé megtévesztő volt,de Poirot nagyon is logikusan magyarázta az ő gondolatát a gyilkosságokkal kapcsolatban, az okokról, a miértekről. Nagyon tetszett a sok fordulat benne. Poirot logikája teljesen lenyűgözött.

Sippancs P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

De imádom az írónő okos agyát! Sejthettem volna, hogy most is behúz a csőbe, és amit én annyira nyilvánvalónak tekintek, az valójában csak az előszele egy hatalmas csavarnak. Természetesen nem jöttem rá a spoiler gyilkos kilétére, annyira a hajszára koncentráltam, ugyanakkor meg teljesen elvonta a figyelmem a gyilkosságok kivitelezése, volt valami hátborzongatóan izgalmas a körülményekben, ahogy egyik áldozat, mint az ábécé betűi, követte a másikat.
Fantasztikus történet, számomra bekerült a top AC-könyvek közé.

chhaya>!

Rendezzük gondolatainkat, módszeresen közelítsük meg célunkat.

XXI. Egy gyilkos személyleírása

Sli P>!

– Ezek csak üres szavak. Semmi értelmük! – mondta szenvedélyesen a lány.
– A szó, mademoiselle, nem egyéb, mint a gondolat burkolata.

143. oldal, XVIII. Poirot beszédet vág ki (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: gondolat · Hercule Poirot · szó
Sli P>!

– […] De amit gyakran ösztönös megérzésnek nevezünk, az valójában logikus következtetésen vagy tapasztalaton alapuló benyomás.

254. oldal, XXXIV. Poirot mindent megmagyaráz (Európa, 2012)

Belle_Maundrell>!

– Ön igazán nagy ember, monsieur Poirot.
Poirot, szokásához híven, nem vetette meg a bókot. Még csak nem is igyekezett szerény arcot vágni.

279. oldal, XXXV. Finálé (Európa, 2012)

SophieOswald>!

– […] Az én erőm a fejemben van, Hastings, nem a lábamban! Azt hiszi, ölbe tett kézzel ülök, pedig egész idő alatt elmélkedem.

danlin>!

– Maga egy hímnemű masamód, Poirot. Én észre se veszem, mi van az embereken.
– Nudista kolóniában volna a helye.

122. oldal (Európa, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: Arthur Hastings · Hercule Poirot
Riszperidon P>!

A nők nagyon furcsák. Váratlanul kegyetlenek, néha meg váratlanul gyöngédek.

220. oldal (Európa Könyvkiadó, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: nők
Boglárka_Madar>!

– A tragédia kellős közepén kezdődik a komédia.

125. oldal, 19. fejezet - ... Ki svéd honból való

Belle_Maundrell>!

– És senki sem látott senkit? – kérdezte Poirot.
– Dehogynem. Három alattomos tekintetű magas férfit… négy alacsonyat, fekete bajusszal, kettőnek szakálla is volt… három kövéret… csupa idegent, és, ha hihetek a tanúknak, valamennyinek sötét, vészjósló arckifejezése volt! Csoda, hogy nem látott valaki egy fölfegyverzett, álarcos bandát, amint éppen megrohanja a trafikot!
Poirot együtt érzőn elmosolyodott.

50. oldal, VII. Mr. Partridge és Mr. Riddel (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Arthur Hastings · Hercule Poirot

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Arthur Hastings sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek

Ezt a könyvet itt említik