Az ​ABC-gyilkosságok (Hercule Poirot 13.) (Arthur Hastings 8.) 915 csillagozás

Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

A gyilkosság általában egyszerű bűncselekmény. Ám ha egy mániákus sorozatgyilkos az elkövető, máris minden bonyolultabbá válik…

Hercule Poirot, a legendás nyomozó levelet kap, melyben ABC, a titokzatos gyilkos kihívás elé állítja. Minden, amit ígér, valóra válik: Andoverben meghal Mrs. Alice Ascher; Bexhillben Betty Barnard; Churstonban Sir Carmichael Clarke. A hajsza egyre nyomasztóbb, és Poirot talán hibát követ el…

Poirot és az ABC címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1936

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Agatha Christie, Agatha Christie – A krimi királynője, Fekete Könyvek, Agatha Christie - „keretes” könyvek

Helikon, Budapest, 2018

485 tag · 298 karc · Utolsó karc: 2020. január 20., 19:27 · Bővebben

Hercule Poirot · Arthur Hastings · Japp felügyelő

MissFortune
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Annyira vágytam már egy jó krimire, szerencsére nem csalódtam.
Régóta szemeztem a könyvvel,rejtélyesnek találtam a leírását. Így hát nagyon megtetszett.
Még így, az olvasás után is csak ámulok és bámulok. Izgalmas volt az elejétől kezdve, imádtam ezt az üzengetést.
A végkifejlettel is meg vagyok elégedve, bár én azt hittem, hogy tényleg spoiler volt a gyilkos. Meglepődtem, mikor nem.. aztán meg elkezdtem nézegetni az oldalszámot, hogy bizony túl korai lett volna ilyen hamar elkapni.:D

gabiica P
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Engem teljesen levett a lábamról a történet. Úgy éreztem, hogy az egész beillik egy modern krimibe is, el tudnék képzelni egy hasonló Gyilkos elmék epizódot akár, úgy vélem, minden korban és időben megállja a helyét a történet.
Agatha Christie természetesen túljárt az eszemen. Én bedőltem a könyvnek, még ha éreztem is, hogy túl egyszerű ez a megoldás, valahogy mégis elhittem.
Poirot megint zseniálisan nyomozott, minden olyasmi feltűnt neki, ami másnak egyáltalán nem keltette fel az érdeklődését.
Rejtélyes volt, megmozgatta az olvasó gondolkozását, nagyon élveztem.

Levandra
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Kétlem, hogy kifoghatna egy ügy Poirot-n. Pedig most közel állt hozzá, hogy egérutat nyerjen a gyilkos. Végre egy bonyolult ügy, ami okoz némi fejtörést. A megfejtéshez úgy is el lehet jutni, hogy hamis nyomon indulunk el? Egyedi koncepció, izgalmas nyomozás és fogalmam sem volt róla, ki lehet a gyilkosunk.

Deziréé
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Ez a könyvet is olyan sokszor hallottam már mennyire dicsérik, de megmondom őszintén, nekem az eleje és a vége tetszett a legjobban, főleg a vége, ami ismét elsöprő volt, ahogy minden egyes Agatha Christie könyv. A közepe kicsit untatott, nem tudom miért, de megérte elolvasnom, mert ismét egy zseniális történtet ismertem meg.
Hihetetlen még mindig számomra, hogy tudott ez a fantasztikus írónő ilyen furfangos rejtélyeket kitalálni. Teljesen átvert megint a könyv. Hogy tudta Poirot kitalálni ki a bűnös? Én azt sem tudtam volna, hogyan kezdjek neki a nyomozásnak, de ez a kis belga szerencsére ebben a legjobb, így ismét elkápráztatott micsoda tehetség ő. Ennek a bóknak egész biztosan nagyon örülne Poirot papa.
Ezután a könyv után is úgy érzem ez a sorozatot soha nem fogom megunni. Ha minden egyes könyvet elolvastam, akkor újra kezdem.

Alexandra / Európa / Népszabadság, Budapest, 2010
286 oldal · ISBN: 9789630791045 · Fordította: Vermes Magda
Ninácska
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Ismét egy újabb remek Agatha Christie regényt avattam! Egyszerűen briliáns volt!

Lenyűgöző, bámulatos, szórakoztató, zseniális, frappáns, ötletes, egyedi! Le a kalappal az írónő előtt – nem csupán azért, mert fenomenális könyvet rittyentett, hanem azért is, mert képes egyszerre az író – és az olvasó fejével gondolkodni. Csodálom őt, számomra nehéz lenne úgy megírni egy könyvet, hogy közben állandóan azon gondolkodjak, vajon az olvasók mit gondolnak éppen, kire gyanakszanak. Nálam megint csak működött a „beetetés”, természetesen ezúttal sem találtam volna ki, ki a gyilkos.

Hercule Poirot nagy kedvencem! Imádom a történeteket, amelyben ő a főszereplő. Humoros beszólásai nem egyszer megnevettetek!

A könyv nagyon ügyesen olvastatja magát – ajánlani tudom mindenkinek, aki imádja a krimiket, és teljesen ki kíván kapcsolódni.

Zsuzsanna_Makai
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Szégyen, de idén ez volt as elsô AC, amit olvastam.
Baromi jó volt! Imàdtam! Ez a nô egy zseni!
Nagyon bírtam Poirot-ban ezt a „amíg más beszél, ô hallgat, majd gondolkodik” dolgot.
És most Hastingset se nézte tök hûlyének.

Timesz
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Nagyon jól kitalált történet, tele csavarokkal. Nagyon jól van felépítve. Egészen az utolsó lapokig nem tudtam ki a gyilkos,mert eléggé megtévesztő volt,de Poirot nagyon is logikusan magyarázta az ő gondolatát a gyilkosságokkal kapcsolatban, az okokról, a miértekről. Nagyon tetszett a sok fordulat benne. Poirot logikája teljesen lenyűgözött.

Orsi_olvas
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Hát ez zseniálisan jó volt!
Az általam eddig olvasott AC könyvek cselekménye általában zárt terekben játszódott: főúri birtok, családi kúria, kétes hírű úriember szalonja, száguldó vonat. Ez a történet azonban nagyobb időtartamot ölel fel, és számos városon kereszül üldözi egymást Poirot és a gyilkos.
Arra elég hamar rájöttem, hogy ki nem lehet a gyilkos, illetve hogy egy bizonyos tárgy spoiler kiemelkedően fontos lesz a végkifejlet szempontjából, de végső megoldás titokban maradt előttem.
ABC levelet írt a mi kedvenc belga detektívünknek és bejelentett egy gyilkosságot, illetve gyilkosság sorozatot. Macska-egér játék veszi a kezdetét, ahol az új nyomok új gyilkosságokat is jelentenek. Poirot most nem csak Hastings kapitány, de egy csoportnyi önkéntes személyében is segítségre lel, akiknek személyes érdekük fűződik az ügy megoldásához, ám úgy tűnik a gyilkos mindig egy lépéssel előttük jár. Két zseniális elme párharca, melyből, talán nem árulok el titkot, Poirot kerül ki győztesen.
A gyilkos főként manipulációra és megtévesztésre épít, kihasznál másokat a céljai elérése érdekében, mindezt hideg fejjel és még hidegebb szívvel teszi. Poirot-t persze nem lehet becsapni.
Élvezetes, kalandos és fordulatos könyv volt, jöhet is a következő!

Európa, Budapest, 2012
282 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630794152 · Fordította: Vermes Magda
Ferger_Jolcsi P
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Ez a Poirot egy igazi zseni! A legapróbb részleteket is mind számon tartja és olyan jól vág az esze! Minket, egyszerű embereket képes tévútra vinni egy-két mozzanat, gyakran a látszatra hagyatkozunk, de Poirot-t nem lehet becsapni… Ő a végén úgyis rájön az igazságra, még ha a nyomok az ellenkező irányba is vezetnek.
Nem gondoltam volna, hogy ennyire le fog majd kötni ez a könyv, mégis így lett. Végig feszülten figyeltem, a legapróbb részleteket is próbáltam fejben tartani, mégsem sikerült rájönnöm a gyilkos kilétére. spoiler

EssentialHencsi P
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Nem vagyok hozzászokva, hogy Poirot sorozatgyilkosok után nyomozzon, furcsa is volt egy kicsit. Persze azért a végére minden megoldódik, hála kedvenc belga nyomozónknak. spoiler
Hastings kapitányon viszont mindig elcsodálkozom, hogy milyen hülye. Mióta olvastam Stephen Leacock zsánerparódiáját, azóta csak Bamba Pacáknak hívom.

chhaya

Rendezzük gondolatainkat, módszeresen közelítsük meg célunkat.

XXI. Egy gyilkos személyleírása

SophieOswald

– Nem lepne meg, ha úgy végezné, hogy kinyomozza a saját halálát – folytatta Japp nagyot nevetve.

Sli SP

– Ezek csak üres szavak. Semmi értelmük! – mondta szenvedélyesen a lány.
– A szó, mademoiselle, nem egyéb, mint a gondolat burkolata.

143. oldal, XVIII. Poirot beszédet vág ki (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: gondolat · Hercule Poirot · szó
SophieOswald

– (…) Az én erőm a fejemben van, Hastings, nem a lábamban! Azt hiszi, ölbe tett kézzel ülök, pedig egész idő alatt elmélkedem.

Sli SP

– (…) De amit gyakran ösztönös megérzésnek nevezünk, az valójában logikus következtetésen vagy tapasztalaton alapuló benyomás.

254. oldal, XXXIV. Poirot mindent megmagyaráz (Európa, 2012)

Belle_Maundrell

– Ön igazán nagy ember, monsieur Poirot.
Poirot, szokásához híven, nem vetette meg a bókot. Még csak nem is igyekezett szerény arcot vágni.

279. oldal, XXXV. Finálé (Európa, 2012)

danlin

– Maga egy hímnemű masamód, Poirot. Én észre se veszem, mi van az embereken.
– Nudista kolóniában volna a helye.

122. oldal (Európa, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: Arthur Hastings · Hercule Poirot
h_orsi P

Poirot ijedten összerezzent. A bajusza volt mindig a gyengéje, hallatlanul büszke volt rá.

8. oldal, 1. fejezet - A levél (Európa, 2010)

Ninácska P

– Mindnyájunkkal megtörténik, nem is egyszer, hogy öntudatlanul lemásolunk valamit, ami éppen a szemünk előtt van.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Arthur Hastings sorozat · Összehasonlítás

Ezt a könyvet itt említik