Az ​ABC-gyilkosságok (Hercule Poirot 13.) (Arthur Hastings 8.) 1014 csillagozás

Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

A gyilkosság általában egyszerű bűncselekmény. Ám ha egy mániákus sorozatgyilkos az elkövető, máris minden bonyolultabbá válik…

Hercule Poirot, a legendás nyomozó levelet kap, melyben ABC, a titokzatos gyilkos kihívás elé állítja. Minden, amit ígér, valóra válik: Andoverben meghal Mrs. Alice Ascher; Bexhillben Betty Barnard; Churstonban Sir Carmichael Clarke. A hajsza egyre nyomasztóbb, és Poirot talán hibát követ el…

Poirot és az ABC címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1936

A következő kiadói sorozatokban jelent meg: Agatha Christie, Agatha Christie – A krimi királynője, Fekete Könyvek, Agatha Christie - „keretes” könyvek

Helikon, Budapest, 2018

516 tag · 361 karc · Utolsó karc: 2020. szeptember 22., 21:41 · Bővebben

Hercule Poirot · Arthur Hastings · Japp felügyelő

Szücsi>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Első olyan Agatha könyvem ahol *boldog sikítás* KITALÁLTAM, hogy ki a gyilkos! Hihetetlen :DD
A könyv egyébként egy tipikus, jól megírt Agatha regény. Izgalmas, rejtélyes és párszor humoros is hála a mi nagyszerű Poirotunknak. Minden rejtélyt meg tud oldani.
Jó kis könyv volt, remek kikapcsolódást nyújtott, az csak hab a tortán hogy rá is jöttem a dolgokra. Szóval olvassátok! Ti is kitaláljátok majd hogy ki volt a tettes? :)

Euthümia_K P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Vérbeli Agatha Christie regény tele rejtéllyel, izgalmas nyomozással, megfűszerezve egy cseppnyi humorral. Imádom Poirot gondolkodásmódját, bámulatos, ahogy felderíti a bűnügyeket. Az írónő remekül ért a megtévesztéshez; soha nem találom ki előre, hogy ki a tettes. Azt meg különösen szeretem a regényeiben, hogy a gyilkos személyét már korábban megismerjük, amikor még nem is sejtjük róla, hogy ő a tettes. Igazi könnyed, szórakoztató olvasmány.

MissFortune>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Annyira vágytam már egy jó krimire, szerencsére nem csalódtam.
Régóta szemeztem a könyvvel,rejtélyesnek találtam a leírását. Így hát nagyon megtetszett.
Még így, az olvasás után is csak ámulok és bámulok. Izgalmas volt az elejétől kezdve, imádtam ezt az üzengetést.
A végkifejlettel is meg vagyok elégedve, bár én azt hittem, hogy tényleg spoiler volt a gyilkos. Meglepődtem, mikor nem.. aztán meg elkezdtem nézegetni az oldalszámot, hogy bizony túl korai lett volna ilyen hamar elkapni.:D

Riszperidon P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Hova lehet ezt fokozni? Ahogy írtam az előző AC könyv értékelésemnél is, nagyon megváltozott a véleményem a Tíz kicsi néger után, mert az nagyon nem tetszett, és el is taszított egy időre az írónőtől. Aztán jött tőle a második könyv, A Titokzatos styles-i eset, és azt már nagyon szerettem!
Bíztam, hogy a harmadik könyv után is tudja tartani ezt az élményszintet számomra, de hogy ennyivel túltesz rajta, azt nem gondoltam volna! Az eddigi kedvenc Christie könyvem lett, és nagy örömömre itt sem jöttem rá, hogy ki a gyilkos, de annak is örülök, hogy sok dologra viszont ezen kívül igen!
Én kis gyarló földi halandó, kezdem megérteni, hogy miért is hívják Agatha Christie-t a krimik királynőjének!

gabiica P>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Engem teljesen levett a lábamról a történet. Úgy éreztem, hogy az egész beillik egy modern krimibe is, el tudnék képzelni egy hasonló Gyilkos elmék epizódot akár, úgy vélem, minden korban és időben megállja a helyét a történet.
Agatha Christie természetesen túljárt az eszemen. Én bedőltem a könyvnek, még ha éreztem is, hogy túl egyszerű ez a megoldás, valahogy mégis elhittem.
Poirot megint zseniálisan nyomozott, minden olyasmi feltűnt neki, ami másnak egyáltalán nem keltette fel az érdeklődését.
Rejtélyes volt, megmozgatta az olvasó gondolkozását, nagyon élveztem.

Levandra>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Kétlem, hogy kifoghatna egy ügy Poirot-n. Pedig most közel állt hozzá, hogy egérutat nyerjen a gyilkos. Végre egy bonyolult ügy, ami okoz némi fejtörést. A megfejtéshez úgy is el lehet jutni, hogy hamis nyomon indulunk el? Egyedi koncepció, izgalmas nyomozás és fogalmam sem volt róla, ki lehet a gyilkosunk.

Deziréé>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Ez a könyvet is olyan sokszor hallottam már mennyire dicsérik, de megmondom őszintén, nekem az eleje és a vége tetszett a legjobban, főleg a vége, ami ismét elsöprő volt, ahogy minden egyes Agatha Christie könyv. A közepe kicsit untatott, nem tudom miért, de megérte elolvasnom, mert ismét egy zseniális történtet ismertem meg.
Hihetetlen még mindig számomra, hogy tudott ez a fantasztikus írónő ilyen furfangos rejtélyeket kitalálni. Teljesen átvert megint a könyv. Hogy tudta Poirot kitalálni ki a bűnös? Én azt sem tudtam volna, hogyan kezdjek neki a nyomozásnak, de ez a kis belga szerencsére ebben a legjobb, így ismét elkápráztatott micsoda tehetség ő. Ennek a bóknak egész biztosan nagyon örülne Poirot papa.
Ezután a könyv után is úgy érzem ez a sorozatot soha nem fogom megunni. Ha minden egyes könyvet elolvastam, akkor újra kezdem.

Alexandra / Európa / Népszabadság, Budapest, 2010
286 oldal · ISBN: 9789630791045 · Fordította: Vermes Magda
Zsuzsanna_Makai>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Szégyen, de idén ez volt as elsô AC, amit olvastam.
Baromi jó volt! Imàdtam! Ez a nô egy zseni!
Nagyon bírtam Poirot-ban ezt a „amíg más beszél, ô hallgat, majd gondolkodik” dolgot.
És most Hastingset se nézte tök hûlyének.

Timesz>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Nagyon jól kitalált történet, tele csavarokkal. Nagyon jól van felépítve. Egészen az utolsó lapokig nem tudtam ki a gyilkos,mert eléggé megtévesztő volt,de Poirot nagyon is logikusan magyarázta az ő gondolatát a gyilkosságokkal kapcsolatban, az okokról, a miértekről. Nagyon tetszett a sok fordulat benne. Poirot logikája teljesen lenyűgözött.

Orsi_olvas>!
Agatha Christie: Az ABC-gyilkosságok

Hát ez zseniálisan jó volt!
Az általam eddig olvasott AC könyvek cselekménye általában zárt terekben játszódott: főúri birtok, családi kúria, kétes hírű úriember szalonja, száguldó vonat. Ez a történet azonban nagyobb időtartamot ölel fel, és számos városon kereszül üldözi egymást Poirot és a gyilkos.
Arra elég hamar rájöttem, hogy ki nem lehet a gyilkos, illetve hogy egy bizonyos tárgy spoiler kiemelkedően fontos lesz a végkifejlet szempontjából, de végső megoldás titokban maradt előttem.
ABC levelet írt a mi kedvenc belga detektívünknek és bejelentett egy gyilkosságot, illetve gyilkosság sorozatot. Macska-egér játék veszi a kezdetét, ahol az új nyomok új gyilkosságokat is jelentenek. Poirot most nem csak Hastings kapitány, de egy csoportnyi önkéntes személyében is segítségre lel, akiknek személyes érdekük fűződik az ügy megoldásához, ám úgy tűnik a gyilkos mindig egy lépéssel előttük jár. Két zseniális elme párharca, melyből, talán nem árulok el titkot, Poirot kerül ki győztesen.
A gyilkos főként manipulációra és megtévesztésre épít, kihasznál másokat a céljai elérése érdekében, mindezt hideg fejjel és még hidegebb szívvel teszi. Poirot-t persze nem lehet becsapni.
Élvezetes, kalandos és fordulatos könyv volt, jöhet is a következő!

Európa, Budapest, 2012
282 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789630794152 · Fordította: Vermes Magda

chhaya P>!

Rendezzük gondolatainkat, módszeresen közelítsük meg célunkat.

XXI. Egy gyilkos személyleírása

Sli P>!

– Ezek csak üres szavak. Semmi értelmük! – mondta szenvedélyesen a lány.
– A szó, mademoiselle, nem egyéb, mint a gondolat burkolata.

143. oldal, XVIII. Poirot beszédet vág ki (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: gondolat · Hercule Poirot · szó
Sli P>!

– (…) De amit gyakran ösztönös megérzésnek nevezünk, az valójában logikus következtetésen vagy tapasztalaton alapuló benyomás.

254. oldal, XXXIV. Poirot mindent megmagyaráz (Európa, 2012)

SophieOswald>!

– (…) Az én erőm a fejemben van, Hastings, nem a lábamban! Azt hiszi, ölbe tett kézzel ülök, pedig egész idő alatt elmélkedem.

Riszperidon P>!

A nők nagyon furcsák. Váratlanul kegyetlenek, néha meg váratlanul gyöngédek.

220. oldal (Európa Könyvkiadó, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: nők
Belle_Maundrell >!

– Ön igazán nagy ember, monsieur Poirot.
Poirot, szokásához híven, nem vetette meg a bókot. Még csak nem is igyekezett szerény arcot vágni.

279. oldal, XXXV. Finálé (Európa, 2012)

danlin>!

– Maga egy hímnemű masamód, Poirot. Én észre se veszem, mi van az embereken.
– Nudista kolóniában volna a helye.

122. oldal (Európa, 1991)

Kapcsolódó szócikkek: Arthur Hastings · Hercule Poirot
Belle_Maundrell>!

– És senki sem látott senkit? – kérdezte Poirot.
– Dehogynem. Három alattomos tekintetű magas férfit… négy alacsonyat, fekete bajusszal, kettőnek szakálla is volt… három kövéret… csupa idegent, és, ha hihetek a tanúknak, valamennyinek sötét, vészjósló arckifejezése volt! Csoda, hogy nem látott valaki egy fölfegyverzett, álarcos bandát, amint éppen megrohanja a trafikot!
Poirot együtt érzőn elmosolyodott.

50. oldal, VII. Mr. Partridge és Mr. Riddel (Európa, 2012)

Kapcsolódó szócikkek: Arthur Hastings · Hercule Poirot
Ninácska P>!

– Mindnyájunkkal megtörténik, nem is egyszer, hogy öntudatlanul lemásolunk valamit, ami éppen a szemünk előtt van.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás
Arthur Hastings sorozat · Összehasonlítás

Említett könyvek

Ezt a könyvet itt említik