Asesinato ​en Bardsley Mews (Hercule Poirot 18.) 1 csillagozás

Eredeti megjelenés éve: 1937

Distribooks, 1992
254 oldal · ISBN: 9788427201309

Agatha Christie: Asesinato en Bardsley Mews

Asesinato en Bardsley Mews: Ebből a történetből nekem hiányzott Hastings karaktere. Talán csak azért, mert a filmben színesítette egy kicsit az eseményeket, így viszont egy kicsit szürke volt a dolog. Bár az alapötlet tetszetős.
Un robo increíble: Ebből viszont épp ellenkezőleg, egy meglehetősen unalmas részt csináltak a sorozatban. Ahhoz képest meglepően érdekes volt, de 60 oldal épp elég belőle.
El espejo del muerto: Nem találtam ki a gyilkost. (Pedig a borító még segít is…) De annyira jellemző, hogy Poirot megjelenik valahol, és ott rögtön gyilkosság történik.:D Ráadásul az a ház tényleg tele van őrültekkel.
Triángulo en Rodas: Egész jót tett a náthámnak, hogy a tengerről, napsütésről, Rodoszról olvastam. A felvezetéshez képest elég hamar lerendezték, ki kit miért hogyan, de mi ez, ha nem könnyed olvasmány…?

Sajnos tartok tőle, hogy Agathát folyékonyabban olvasok spanyolul, mint az érettségit…

Bogas >!

– Todo perfecto con excepción de una circunstancia.
– ¿Y cuál es, amigo míó? – quiso saber Poirot.
– ¡Usted! – exclamó Riddle.

Bogas >!

Pensaba que la familia tenía ya demasiados miembros anormales para aumentarla con niños completamente idiotas.

Bogas >!

– Eso le corresponde a usted, Poirot, puesto que le agrada desentrañar esas trivialidades. ¡El Misterio del Neceser! ¡Resulta muy prometedor!
– Voy a darle otro título: El Misterio del Aroma a Humo de Cigarillo.
– Un poco largo y complicado.

Asesinato en Bardsley Mews

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás