A ​Pollensa-öböl (Hercule Poirot) 28 csillagozás

Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Legújabb Agatha Christie kötetünkben igazi csemegét kínálunk olvasóinknak: nyolc olyan novellát, amelyek először jelennek meg magyarul. Mint „a krimi királynőjétől” megszokhattuk, remek lélekrajzú, ragyogó atomoszférateremtő képességgel megkomponált történetek. Bár a bűnösök úgyis lelepleződnek, azért most is találgathatunk, izgulhatunk, hogyan oldódik meg a bonyodalom a Pollensa-öbölben, ki a gyilkos, vagy ki lopta el a különlegesen értékes gyémántot.

A pollensai probléma címmel is megjelent.

Eredeti mű: Agatha Christie: Problem at Pollensa Bay

Eredeti megjelenés éve: 1995

Hungalibri, Budapest, 1998
244 oldal · ISBN: 9639021822 · Fordította: Németh Zoltán, Varga István

StJust
Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Kellemes meglepetést jelentett ez a kötet. Agatha szinte minden hősével találkozhatunk, sőt még Mary Westmacott is elővillantja karmait. Mr Quin két történetével pedig egészen új oldalát ismertem meg az írónőnek, úgyhogy a Titokzatos Mr. Quin c. novelláskötet is megérett az olvasásra.
Jó kis csokor Christie.

notata
Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Nem tartom igazán tisztességesnek ezt az alacsony százalékos tetszés-indexet. Természetesen Agatha Christie novellái nem olyan Christie-sek, mint a legtöbb fantasztikus regénye, de igazán egyedülállóak, különlegesek!!!
A szerelem detektívjei nagyon körmönfont kis novella, ismét feltűnik Mr. Quin, aki egyik kedvenc Christie-hősöm.
A magnóliavirág egy gyönyörű, mély lélektani novella, imádtam. Theodora Darell, a főszereplő kivételes jellem.
A Harlequin-teáskészlet pedig egyszerűen fantasztikus munka!!!!!

ÁrnyékVirág
Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Agatha Christie fiókban maradt irományai – sorozat. Kidolgozatlan, gyengébb történetek, de mégis olvasmányosak. Mert aki tud írni – és Agatha tudott – annak sokszor még hulla sem kell ahhoz, hogy lekösse az olvasó figyelmét (lásd a könyv utolsó történetét). Na de persze nekem mégis hullával az igazi! meg Poirot is kell.

zsofi017
Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Óóóó volt itt mindenki :D Poirot, Mr. Quin, Mr. Satterthwaite….Parker Pyne….:) szóval összeszedték a klasszikusokat. :) Mr. Quin részei nagy kedvenceim, szóval örültem, hogy felbukkant.

cherryd
Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Hát ez… Nem mostanában olvastam olyasmit, aminek a lapjait csak úgy átugráltam, mert semmi érdekes sincs benne. Igazából bejelölhettem volna megszakításos olvasásnak is, mert kb felét átlapoztam, csak a rövid történetek végét olvastam, hogy mégis…
Ha nem lenne róla bizonyíték, hogy A.C., minden bizonnyal azt mondanám, hogy ez nem az.
Fejcsóválva tettem le a könyvet. Közelébe sem ér a többi könyvének… Számomra unalmas volt és összecsapott.

ChEebor
Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Nyolc kevésbé ismert történet, és bár alapvetően mindegyik jó, egyik sem olyan klasszikus, mint ami a név alapján elvárható lenne. Nekem leginkább a Második gong és A szerelem detektívjei tetszett, de azért a többi is jó, és külön érdekesség, hogy nemcsak krimik vannak. Egynek mindenképp jó, de azért van ennél jobb Agatha Christie is.

piccola P
Agatha Christie: A Pollensa-öböl

Ez borzasztó. Ez a legeslegrosszabb AC, amit valaha olvastam.

csillagka P

Az ajtónyílásban egy kis fekete kutyus jelent meg. Beoldalgott, leült az asztaluk mellé, és felnézett Mr. Quinre.
– Az ön kutyája? – tudakolta Mr. Satterthwaite.
– Igen. Hadd mutassam be Hermésznek. – Megsimogatta a kutyus fekete fejét. – Kávét – mondta az állatnak –, szólj Alinak!

hraurie

– Az a spanyol teremtés egy lehetetlen perszóna!
– Ellenben rendkívül mutatósan néz ki.

csillagka P

– Értem, értem. Világos, a lelki egyensúly megbomlásának félreérthetetlen jelei. Egyébiránt megengedné, hogy szemügyre vegyem a kézitáskáját? Elbűvölnek ezek a kis selyem rózsabimbók. De hol is tartottam? Ja igen, ön is hallotta a lövést?

csillagka P

– Tudja, Luigi, arra gondolok, hogy ezen a mai éjszakán nem pihentethetem a szürke agysejtjeimet. Mert valami minden bizonnyal történni fog. Az a legnagyobb baj, Luigi, hogy fogalmam sincs róla, hogy mi várható.

csillagka P

– Csörgősipka és Bohócjelmez? – kérdezte az ezredes.
– Egy fogadó neve – magyarázta Mr. Satterhwaite.
– Elég különös név egy fogadó számára.
– Nyilván csak azért, mert régi – monda Mr. Quin. – Emlékszem, volt idő, amikor a Csörgősipka és Bohócjelmez elnevezés még gyakoribb volt Angliában, mint manapság.

Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás