Legújabb Agatha Christie kötetünkben igazi csemegét kínálunk olvasóinknak: nyolc olyan novellát, amelyek először jelennek meg magyarul. Mint „a krimi királynőjétől” megszokhattuk, remek lélekrajzú, ragyogó atomoszférateremtő képességgel megkomponált történetek. Bár a bűnösök úgyis lelepleződnek, azért most is találgathatunk, izgulhatunk, hogyan oldódik meg a bonyodalom a Pollensa-öbölben, ki a gyilkos, vagy ki lopta el a különlegesen értékes gyémántot.
A Pollensa-öböl (Hercule Poirot) 43 csillagozás

A pollensai probléma címmel is megjelent.
Eredeti megjelenés éve: 1995
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Hunga könyvek Hunga-Print
Enciklopédia 1
Szereplők népszerűség szerint
Várólistára tette 21
Kívánságlistára tette 22

Kiemelt értékelések


Igazán változatos ez a válogatás, de nem a legjobb. 2-3 novellára tudom azt mondani, hogy nagyon tetszettek a többi olyan elmegy kategória volt nekem. A második gongütés és a sárga írisz kifejezetten tetszettek. Azokat filmen is láttam. Mr Quin is felbukkant kétszer, aminek nagyon örültem, mert csakúgy mint Poirot-nál nála is mindig lehet valami csavarra számítani. Összességében sajnos nem tartom egy erős válogatásnak, de mindenképpen érdemes elolvasni őket.


Kellemes meglepetést jelentett ez a kötet. Agatha szinte minden hősével találkozhatunk, sőt még Mary Westmacott is elővillantja karmait. Mr Quin két történetével pedig egészen új oldalát ismertem meg az írónőnek, úgyhogy a Titokzatos Mr. Quin c. novelláskötet is megérett az olvasásra.
Jó kis csokor Christie.


Nem lennék igazságos az írónővel, ha lehúznám ezt a könyvet csak azért, mert túl fáradt voltam esténként, és belealudtam az olvasásba :)
Mivel ezért nagyon szakaszosan olvastam, a legtöbb történet nem hagyott bennem maradandó nyomot (némelyikre egyáltalán nem is emlékszem). Legjobb lesz, ha újra elolvasom, és akkor értékelem csak.
2020.ápr: Újra olvastam a fentiek miatt. Nem rossz novellák, bár nagyon messze vannak az írónő csúcsregényeitől! Bár a novellái közül még talán ezek a jobbak közül lettek kiválogatva. 5 csillagot semmiképpen nem érdemel, max. négyet. Volt olyan novella, ami annyira szűrreális volt, ami nekem már nagyon nem tetszett, és volt olyan, amiből egy fantasztikusan jó regény is kijött volna. (Előbbi a Harlequin-teáskészlet, utóbbi A második gondgütés.) A magnóliavirág pedig szerintem nem egy krimi, bármilyen jól van megírva :(


Nem tartom igazán tisztességesnek ezt az alacsony százalékos tetszés-indexet. Természetesen Agatha Christie novellái nem olyan Christie-sek, mint a legtöbb fantasztikus regénye, de igazán egyedülállóak, különlegesek!!!
A szerelem detektívjei nagyon körmönfont kis novella, ismét feltűnik Mr. Quin, aki egyik kedvenc Christie-hősöm.
A magnóliavirág egy gyönyörű, mély lélektani novella, imádtam. Theodora Darell, a főszereplő kivételes jellem.
A Harlequin-teáskészlet pedig egyszerűen fantasztikus munka!!!!!


Agatha Christie fiókban maradt irományai – sorozat. Kidolgozatlan, gyengébb történetek, de mégis olvasmányosak. Mert aki tud írni – és Agatha tudott – annak sokszor még hulla sem kell ahhoz, hogy lekösse az olvasó figyelmét (lásd a könyv utolsó történetét). Na de persze nekem mégis hullával az igazi! meg Poirot is kell.


Általában a regényeit jobban szeretem, mint a rövid novellákba szőtt történeteket, szerintem jobban ki tudja dolgozni mind a karaktereket, mind a történeteket a nagyobb terjedelemben. Ez a novelláskötet azonban nagyon tetszett. Minden „nyomozójából” kaptunk egy csipetnyit, így nem lett unalmas és egysíkú a történetfolyam. Van benne klasszikus krimi, van dráma és „rossz sors” is. Lehet, hogy nem a legjobb munkája az írónőnek, de sok oldala megismerhető belőle.


Nyolc kevésbé ismert történet, és bár alapvetően mindegyik jó, egyik sem olyan klasszikus, mint ami a név alapján elvárható lenne. Nekem leginkább a Második gong és A szerelem detektívjei tetszett, de azért a többi is jó, és külön érdekesség, hogy nemcsak krimik vannak. Egynek mindenképp jó, de azért van ennél jobb Agatha Christie is.
Népszerű idézetek




Az ajtónyílásban egy kis fekete kutyus jelent meg. Beoldalgott, leült az asztaluk mellé, és felnézett Mr. Quinre.
– Az ön kutyája? – tudakolta Mr. Satterthwaite.
– Igen. Hadd mutassam be Hermésznek. – Megsimogatta a kutyus fekete fejét. – Kávét – mondta az állatnak –, szólj Alinak!
106. oldal




– Csörgősipka és Bohócjelmez? – kérdezte az ezredes.
– Egy fogadó neve – magyarázta Mr. Satterhwaite.
– Elég különös név egy fogadó számára.
– Nyilván csak azért, mert régi – monda Mr. Quin. – Emlékszem, volt idő, amikor a Csörgősipka és Bohócjelmez elnevezés még gyakoribb volt Angliában, mint manapság.
168. oldal
A sorozat következő kötete
![]() | Hercule Poirot sorozat · Összehasonlítás |
Hasonló könyvek címkék alapján
- Arthur Conan Doyle: Sir Arthur Conan Doyle összes Sherlock Holmes története I-II. 96% ·
Összehasonlítás - Kuczka Péter (szerk.): 22 detektívtörténet 83% ·
Összehasonlítás - John le Carré: A titkos zarándok 83% ·
Összehasonlítás - Carlos Ruiz Zafón: A szél árnyéka / Tűzrózsa 95% ·
Összehasonlítás - Maurice Leblanc: Arsène Lupin, az úri betörő 88% ·
Összehasonlítás - Lee Child: A nevem: Jack Reacher 82% ·
Összehasonlítás - Koppány József – Hahn Péter: Rókák a sakktáblán ·
Összehasonlítás - Jeffrey Archer: Váratlan fordulat 76% ·
Összehasonlítás - Stephen King: A remény rabjai 91% ·
Összehasonlítás - Lawrence Block: Bérgyilkos 86% ·
Összehasonlítás