A ​kis szürke agysejtek 93 csillagozás

Poirot bölcsességei
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Hercule Poirot a világ leghíresebb nyomozója. Tojásfejű, hiú, mérhetetlenül büszke a bajszára és „kis szürke agysejt”-jeire. Lehet is, hisz ezeknek a segítségével fejtette meg a huszadik század legmeghökkentőbb bűnügyeit.

De mennyire ismerjük az embert magát? Ebben a kötetben több mint ötven regényből és novellából találhatóak idézetek – mulatságosak, mély értelműek és árulkodóak. Segítségükkel majdnem mindent megtudhatunk a világ leghíresebb belgájáról, és a Krimi királynőjének humoráról és bölcsességéről.
Ráadásul a kötetben található Agatha Christie cikke leghíresebb teremtményéről és hozzá fűződő viszonyáról.

Eredeti megjelenés éve: 2015

Hercule Poirot

Klodette >!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

A könyvtárban ülve olvastam ki a nagy részét, hiszen idézetek gyűjteménye.
Poirot mindig körmönfont módon fogalmaz. :)
Jó volt visszaolvasni az adott részleteket és emlékezni, hogy melyik AC kötetben vagy novellában hangzott el.
Szerintem arra mindenképpen jó, hogy ha még valaki nem olvasta ezeket a történeteket, akkor kedvet kapjon hozzájuk, hiszen érdekelheti, hogy mikor-milyen körülmények között hangzott el egy-egy mondat.

Bea_Könyvutca P>!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Nagyon szép kivitelezésű idézetes könyvecske, tele Mr. Poirot válogatott bölcsességeivel. Magamnak nem biztos, hogy megvettem volna, de ajándékként elfogadnám, így a könyvtárból kihozva is kellemes olvasmány volt.
A hol mókás, hol komoly idézetek, gondolatok mellett a könyv tartalmaz még két irományt is Poirotról, mégpedig Agatha Christie tollából. Ezek nekem nagyon tetszettek, akár több ilyen is lehetett volna a könyvben.
A tartalomjegyzéket böngészve vettem észre, hogy még Sophie Hannah „remekművéből” a Monogramos gyilkosságokból is volt benne idézet, és ezen egy kicsit fel is háborodtam… :)
Http://konyvutca.blogspot.nl/2016/02/agatha-chistie-neg…

gab001 >!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Ha valakinek egy kis Poirot-hiánya van, de nincs ideje belefogni egy regénybe, akkor csak lapozzon bele ebbe a könyvbe! Minél többet olvasok a legnagyobb detektívről, annál inkább rájövök, hogy milyen fantasztikus David Suchet alakítása a sorozatban. Végig Ő volt előttem, míg Hercule legjellemzőbb megnyilvánulásait olvastam. A legjellemzőbb mondásait gyűjti össze ez a kötet, s még csoportosítja is. Az elején és a végén a szerzőnő véleménye olvasható az általa teremtett karakterről és a hozzákapcsolódó érzéseiről. Igényes kiadás.

Papírra_vetett_gondolataim>!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Hihetetlenül jól esett ez a kötet a kis lelkemnek. A könyv elején az írónő röviden mesél arról, hogy hogyan alakult ki Hercule Poirot személye, és hogy milyen viszonya is volt vele. Számomra ez a kis információ morzsa is sokat tett a férfi karakteréhez. Az a helyzet, hogy én imádom minden ami Agatha Christie és minden ami Poirot, szóval erre a kötetre nem tudok öt csillagnál kevesebbet adni. Ha te is nagy rajongója vagy az írónőnek, vagy Poironak, akkor ez a te könyved !

Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Cuki kis kötet, egy ültő helyemben kétszer is elolvastam ezt a kis válogatást, amelybe sikerült a legpofátlanabb Poirot idézeteket összegyűjteni!
Csak rajongóknak való kötet, a kezdő olvasókat valószínűleg elriasztja ez a150 cm-es ego-halom :D

Dixy05>!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Nagy öröm volt számomra, mikor egy könyvesbolt polcán sikerült egy utolsó példányra bukkannom, ebből a csoda könyvecskéből. Nem is várattam sokáig a polcon. Rövid volt, mégis tartalmas, hisz a zseniális nyomozó Hercule Poirot gondolatait sorakoztatta fel. Néhány eszmefuttatása vicces volt, megint más gondolatai inkább tömények, és lényegre törően velősek voltak. Mindenesetre csak még inkább a szívembe zártam, a kis bajszos belgát.

Sippancs P>!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Meglehetősen felesleges kis könyvecske, csak a legnagyobb Poirot-rajongóknak ajánlott az olvasása és a beszerzése.

Lovely_Angel21>!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Nagyon kikapcsoló volt és gyorsan lehetett vele haladni. :) Kielégítette az Agatha Christie könyvek utáni vágyamat így, hogy jelenleg nincs időm belekezdeni egy regényébe.
(Azért zárojelbe megjegyezném, hogy olvastam volna még több gondolatot is, maradt elég regény forrásnak, hiszen ismétlődtek és nagyon sokat nem is érintett.)

Belle_Maundrell >!
Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Egyáltalán nem érdekelt ez a könyv – mivel pontosan ilyenre számítottam –, de megláttam a könyvtárban, és annyira bűbájos élőben, hogy nem bírtam ellenállni neki.
Csak hardcore Poirot-rajongóknak ajánlanám, mivel az egész egy tematikus idézetgyűjtemény. Azt mondjuk nem vágom, hogy Sophie Hannah könyve mit keresett itt, de legyen, bár én nem értek egyet az elvvel. Sajnálom, hogy nem tartalmaz több írást Agatha Christie-től Poirot-ügyben, mert azok tényleg élvezetesek és érdekesek voltak.
Pénzt biztos nem adnék ki érte, de egyszer elment, és tényleg nagyon szép igényes kiadás.

Agatha Christie: A kis szürke agysejtek

Helyes kis gyűjtemény, a kötetben tematika szerint csoportosítva találjuk a különböző területekkel kapcsolatos idézeteket. A Poirot-könyvekben szétszórva található megnyilatkozásokat ezúttal onnan kiragadva olvashatjuk szeretett nyomozónk véleményét, aranyköpéseit az élet (és halál) dolgairól, sajnos a teljesség igénye nélkül. Jó volt így csokorba kötve olvasni a krimiirodalom talán legismertebb szürkeállományának gondolatait. Szívesen tudnám ezt a remek kis kötetet a saját könyvespolcomon is. *.*

FreeAngel P>!

Az ostobaság az a bűn, amely soha nem nyer bocsánatot, és mindig elnyeri méltó büntetését.
Nyílt kártyákkal

adrykacska>!

Milyen jó a szíve, hogy így gondol egy öregemberre! És a jó szív végső soron ér annyit, mint a kis szürke sejtek.
(Ékszerrablás a Grand Metropolitanben)

adrykacska>!

Ez tarthatatlan, hogy minden tyúk más-más méretű tojást tojik! Hogyan lehet akkor szimmetria a reggelizőasztalon?
(Mr. Davenheim eltűnése)

FreeAngel P>!

Semmi kétség a Jóisten tudja, mit csinál. De azért érthetetlen, miért engedte meg magának, hogy bizonyos emberi lényeket létrehozzon.
A rodoszi háromszög

Kapcsolódó szócikkek: emberek · Hercule Poirot · Isten
Mariann_Czenema P>!

Csak Angliában olyan pocsék a kávé. A kontinensen tudják, milyen fontos az emésztésnek, hogy rendesen legyen elkészítve.

A Nagy Négyes – Neményi Róza

Kapcsolódó szócikkek: kávé
Mariann_Czenema P>!

A képzelet jó szolga, de rossz gazda. Mindig a legegyszerűbb magyarázat a legvalószínűbb.

A titokzatos stylesi eset – Dezsényi Katalin

adrykacska>!

Az angolok mániákusan odavannak a friss levegőért. Sok levegő, nagyon helyes, odakinn, ott a helye. De miért kell beengedni a házba?
(Az Ackroyd-gyilkosság)

adrykacska>!

Egy szerelmes asszony sok botlást megbocsát.
(Gyilkosság a golfpályán)

Belle_Maundrell >!

Ha már mindenáron nyakkendőtűt akar viselni, Hastings, az legyen a nyakkendője kellős közepén. Pillanatnyilag legalább egy milliméterrel jobbra van csúszva.

„Johnnie Waverley kalandja” – Gy. Horváth László

75. oldal, 6. Szimmetria és rend

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot
Mariann_Czenema P>!

Egyszer egy nagyon bölcs barátom, aki a rendőrség szolgálatában állott, azt mondta nekem évekkel ezelőtt:
„Hercule, ha kedveled a nyugalmat, kerüld a nőket.”

Nyaraló gyilkosok – Szobotka Tibor