A ​Caribbean Mystery (Miss Marple 10.) 21 csillagozás

Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery Agatha Christie: A Caribbean Mystery

An exotic holiday for Miss Marple is ruined when a retired major is killed! As Jane Marple sat basking in the Caribbean sunshine she felt mildly discontented with life. True, the warmth eased her rheumatism, but here in paradise nothing ever happened. Eventually, her interest was aroused by an old soldier's yarn about a strange coincidence. Infuriatingly, just as he was about to show her an astonishing photograph, the Major's attention wandered. He never did finished the story!

Eredeti megjelenés éve: 1964

HarperCollins, London, 2010
236 oldal · ASIN: B0046H95OU

Ratoncita P>!
Agatha Christie: A Caribbean Mystery

Egzotikus háttér. Folyamatos feszültség. Miss Marple hozza a zseniális formáját, azonban a többi karakter számomra nem annyira érdekfeszítő. Az emberi jellem és a megismerés korlátai elgondolkodtató témák…

Luca87 I>!
Agatha Christie: A Caribbean Mystery

Gondolom, dobna az élményen, ha nem négy-öt hónapig olvasnék egy regényt, de még egy ideig ez marad a helyzet, úgy érzem. Vagy ezért, vagy másért, de nem jutott eszembe csak úgy spontán, hogy hú, úgy izgulok, ki lehet a gyilkos. Érdekes probléma volt viszont a könyvben, vajon ismerhetünk-e igazán bárkit, és vajon biztosak lehetünk-e benne, hogy a beszélgetőpartnerünk azt mondta, amit mi értettünk, vagy csak mi egészítettük ki a mondandóját azzá, amire emlékszünk – szuper nyelvészeti kérdéskör. Az nem lepett meg, hogy nem jöttem rá, ki a gyilkos, igaz, most tényleg nem igazán törtem ezen a fejem.

Sokáig nem kedveltem annyira Miss Marple-t, mint Poirot-t, de most megláttam a humort a karakterben (ha van benne, ha nincs): ő a tipikus, kotnyeles idős hölgy, aki a rengeteg szabadidejét azzal tölti k, hogy mindenbe beleüti az orrát, csak neki van tehetsége az összefüggések felfedezéséhez. Éppen ez választja el őt az idegesítő nénikétől, és teszi gyakorlatilag amatőr detektívvé.

Vagy a széttagolt olvasás miatt érzem, hogy ez a krimi nem volt annyira jó, vagy az a helyzet, hogy 66 regény meg huszonsok novellagyűjtemény között akadnak kevésbé brilliáns művek is. Akár így, akár úgy, nem hiszem, hogy ez a regény nagyon mély nyomot fog hagyni bennem.

annagspr>!
Agatha Christie: A Caribbean Mystery

Régebben csak Poirot könyveket voltam hajlandó olvasni Agatha Christie könyvei közül, de az elmúlt hónapokban nagyon megszerettem Miss Marplet is. Erre a könyvre azért esett a választásom, mert kicsit egzotikus helyen játszódik, egy üdülő központban a tengerparton.

Nagyon tetszett a szereplők sokszínűsége, mindig kiderült valami titok, de a végén meglepődtem, ezúttal sem sikerült rájönnöm a megfejtésre… :D Mindenkit gyanúsítottam már az olvasás során, de nem sikerült eltalálnom sajnos, főleg, mivel spoiler

Tetszett Miss Marple és Mr. Rafiel kialakuló barátsága és eszmecseréi, szórakoztató volt, ahogy elméleteket gyártottak. Egyedül azt sajnálom, hogy rögtön az olvasás után megnéztem a filmet, és csalódtam… sok mindent megváltoztattak benne, illetve az egész környezetet nem így képzeltem el. a vodoo-s meg „sámános” szál meg a tűz körül ugrálás nekem kicsit sok volt.

sydney5>!
Agatha Christie: A Caribbean Mystery

imádom a könyveit,angolul meg főleg. persze most sem jöttem rá ki a gyilkos

abby P>!

Conversations are always dangerous, if you have something to hide.

Miss Marple sorozat · Összehasonlítás