16 ​Uhr 50 ab Paddington (Miss Marple 8.) 1 csillagozás

Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington

Miss Marple und Hercule Poirot ermitteln in voller Länge

Miss Marple und Hercule Poirot sind bekannt für ihre ungewöhnlichen Ermittlungsmethoden. Die berühmten Detektive setzen kleine graue Zellen ein, Stricknadeln, Menschenkenntnis sowie belgischen und britischen Spürsinn, um Mörder und sonstige Verbrecher zu überführen. Agatha Christie lässt ihre beliebten Kriminalisten in klassischen Whodunits ermitteln, das Genre, für das sie berühmt wurde.

Ein Mord, aber keine Tote! Miss Marple schmuggelt eine Hausangestellte auf einem Gut ein, um die Leiche einer jungen Frau zu suchen, die sie dort vermutet.

16.50 ab Paddington címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 1957

Bertelsmann, Gütersloh, 1973
192 oldal · keménytáblás

NyZita>!
Agatha Christie: 16 Uhr 50 ab Paddington

Nem sok szerző van, aki messze több, mint száz magyarul megjelent könyvvel szerepel a Moly adatbázisában, melyek majd mindegyike 80, de inkább 85 százalékos értékelés felett áll. Agatha Christie ilyen. Nem lehet ráunni a történeteire.

Ezúttal a tündéri Miss Marple ered egy vonatos fojtogató nyomába, és ahogy ő maga is kijelenti: a gyilkosság oka mindig a lehető legegyszerűbb. Hát én ennek ellenére most sem jöttem rá a megoldásra, pedig fenemód biztos voltam az elméletemben :D

A regény hangulata különösen jól eltalált: az ide-oda járó vonatok (melyeken, mint láthattuk, az emberek hajlamosak megfojtani egymást), női holttest egy szarkofágban, illetve egy magányosan álló ház, ahol szinte mindenki egy öregember halálára vár, majd a családtagok szép lassan hullani kezdenek, mint ősszel a legyek.

Igazi klasszikus, régimódi krimi a szó legjobb értelmében. Bárkinek jó szívvel ajánlom.

Miss Marple sorozat · Összehasonlítás