Ubistvo ​na terenu za golf (Hercule Poirot 1.) (Arthur Hastings 2.) 1 csillagozás

Agata Kristi: Ubistvo na terenu za golf

Hitan poziv za pomoć odvodi Herkula Poaroa u Francusku, ali stigavši tamo, on shvata da je zakasnio. Njegovog klijenta, tajanstvenog milionera, neko je divljački izbô a leš bacio u iskopan grob.

Ali Poaro zna da nije sve onako kako izgleda. Počevši da razmotava klupko neobičnih okolnosti u vezi sa zbunjujućim ubistvom, otkriva da se ključ za otkrivanje počinioca nalazi u zločinu starom više od dvadeset godina.

Eredeti megjelenés éve: 1923

Mladinska knjiga, Beograd, 2011
214 oldal · puhatáblás · ISBN: 9788679283177 · Fordította: Aleksandar Milajić

szeptember99>!
Agata Kristi: Ubistvo na terenu za golf

Mivel még nem olvastam krimit Christie-től, fenn volt a bakancslistámon. Most kipipáztam ezt is :)
A krimi műfaja nem annyira jött be, kicsit művi volt a gyilkosságokkal kapcsolatos ügyintézés és foglalatosság, nem igazán tűnt élethűnek. Bár nem is tudom, mit vártam :)
Hirtelen nem is kapcsoltam, hogy a 20-as években játszódik, aztán egyszer csak feltűnő lett, hogy olyan sokszor levelezgetnek egymással, és hogy a tömegközlekedéssel nem olyan gyorsan jutnak el A-ból B pontba, mint ma. :) Mindenesetre aranyos Poirot, ikonikus egy alak :)