Szerelmem, ​Senna 6 csillagozás

Adriane Galisteu: Szerelmem, Senna

Adriane Galisteu a televízióban nézte az 1994-es imolai Forma-1-es futam élő közvetítését, így távoli szemtanúja lehetett szerelme és élettársa, Senna – a „Forma-1 hercegének” nevezett, világhírű versenyző – halálos kimenetelű balesetének. E szörnyű pillanatok fölidézésével kezdődik az a kötet, amelynek elbeszélője a csodálatos szépségű brazil fotómodell, Adriane, aki elmeséli kapcsolatuk egész történetét megismerkedésüktől az autóversenyző haláláig és a gyász szörnyű megpróbáltatásaiig. Szinte gyermeki ártatlansággal, társa iránti őszinte bámulattal és odaadással, továbbá becsülendő mértéktartással mondja magnóra Sennával kapcsolatos élményeit, emlékeit és el nem halványuló, a halált is túlélő érzelmeit. A sok fekete-fehér és színes fotóval illusztrált, szinte albumszerű kiadvány – a híres versenyző rajongói számára fontos.

Eredeti cím: Caminho das Borboletas

Eredeti megjelenés éve: 1994

Hunga-Print, Budapest, 1994
84 oldal · ISBN: 9637458999 · Fordította: Csajka Edit, Vidó Ildikó

Alvarando P>!
Adriane Galisteu: Szerelmem, Senna

Nem vártam sokat ettől a könyvtől, igaz 85 oldalnál kicsit többre számítottam. A terjedelmen kívül azonban kellemesen csalódtam benne. Maga a történet egy romantikus ponyvaregénynek is elmenne, amelyet a Júlia-sorozatban adnak ki, de egy Forma-1-et szerető ember számára kicsivel több van benne egy nyálas romantikus történetnél. A magyar származású szerző hölgy nem sokkal az imolai tragikus baleset után írta meg rövidke visszaemlékezését a Forma-1 egyik legnagyobb egyéniségével töltött 405 napjáról. Ez az időtartam számára egyenlő volt az abszolút boldogsággal és ez a kapcsolat tényleg a sírig tartott. Az ő szemszögéből megismerhetjük Senna emberi énjét, kapcsolatukat és persze kisebb betekintést nyerünk a Forma-1 világába is. Láthatjuk ahogy a McLarennel utolsó évét töltő pilóta nehezen fogadja el, hogy nem az övé a leggyorsabb autó és átszerződik az akkor legjobb versenygéppel rendelkező Williasmhez. Megismerhetjük Senna családját és baráti körét is. Nem hiányoznak a szerző azon érzései sem, amelyeket a tragikus baleset váltott ki belőle. Érzéseket közvetít a könyv, amelynek során átélhetünk egy igazi love storyt. Ajánlható bárkinek, aki szereti a romantikus történeteket, illetve akiknek Ayrton Senna a kedvencük volt.

AgiJovi P>!
Adriane Galisteu: Szerelmem, Senna

Mivel Senna rajongó voltam, sokkolt a halála.
Emlékszem nagyon kíváncsi voltam erre a könyvre, mert Senna magánéletéről, arról, hogy milyen ember volt valójában, nem sokat lehetett tudni. Ebből a könyvből egy nagyon mélyen érző, vallásos, rendkívüli ember portréja bontakozik ki Vannak benne vicces és megható történetek is.
A stílusán azt érezni, hogy nem egy író írta a könyvet, hanem egy összetört nő, aki elvesztette a szerelmét. Megható.